SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

krzywy kręgosłup a siłownia - proszę o pomoc w doborze treningu

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2452

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
1w promieniu ilu metrów od ćwiczącego musi sie znajdywać rehabilitant, by ćwiczenie wykonywane działało jak powinno?
2. ciesze sie że odkryłeś nowości
3. widzę że żyjemy w innym universum
4. domyślam się że wpadłeś tu na chwilę zabłysnąć i liczę na to że znikniesz z tego działu, resztę pominę milczeniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12971 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607804
A kolega miał kiedyś problemy z kręgosłupem?

vojtasns
1. Ćwiczenia rehabilitujące wykonuje się z rehabilitantem ;)


O to ciekawe, bo ja ćwiczenia rehabilitujące wykonuje w domu sama. A powrót na siłownie po kontuzji zaczynałam właśnie od maszyn, takie było zalecenie fizjoterapeuty, chodziło o stabilizację kręgosłupa, miałam zakaz wolnych ciężarów w początkowym okresie mojej rehabilitacji.
Teraz już moge ćwiczyć na wolnych ciężarach, ale tylko z zachowaniem prawidłowej techniki, muszę się pilnować i uważać.
Nie każda siłownia oferuje przy zapisie treningi z trenerem, czasem jest to opcja dodatkowo płatna na która nie każdego stać. Zresztą miesiąc temu zapisałam sie na nową siłke i nikt nawet o takiej opcji nie wspomniał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66950
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
vojtasns
4 nie mam zamiaru dalej dyskutować z osobą, która nie poprzedza swoich tez żadnymi argumentami a na dodatek nie ma żadnych zdjęć odzwierciedlających swoją wiedzę.


Że niby punkt powyższy ma być argumentem w dyskusji? Jeśli tak, to miecz bywa obosieczny i pozwolę sobie owgo argumentu użyć

Zdjęcia w Twoim profilu wskazują z całą pewnością NIE wskazują na to, że mamy do czynienia z osobą, która ma jakąkolwiek wiedzę z zakresu kulturystyki.
Chudy jesteś panie, a jeśli Twój staż to faktycznie 5 lat, to nie powinieneś się wcale odzywać, bo wstyd

P.S. Tak się składa, że jestem w trakcie rehabilitacji, w centrum specjalizującym się w leczeniu urazów kręgosłupa, które zatrudnia siedmiu wykwalifikowanych rehabilitantów. Centrum posiada oczywiście siłownię. Co ciekawe, brak w niej ton żelaza i OLek, ale za to wiele maszyn

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2014-06-30 19:24:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
vojtasns - chcesz podyskutować na temat tego, jak prowadzi się pacjenta z problemami z kręgosłupem, jak wprowadza się go w trening siłowy i na temat metodyki ćwiczeń rehabilitacyjnych?
Śmiało, zapraszam do dyskusji - mam przygotowanie merytoryczne w tym zakresie.

Przede wszystkim przed wejściem na wolne ciężary - konieczne jest zbudowanie aparatu stabilizującego kręgosłup, co, uwaga uwaga - w początkowym etapie wykonuje się głównie z ciężarem ciała. Przed zbudowaniem stabilizacji centralnej ćwiczenia na wolnych maszynach wykonywać można - ale uwaga - też nie wszystkie.
Czy osoby z problemami z kręgosłupem mogą wykonywać przysiad i MC? Mogą pod warunkiem braku dolegliwości bólowych przy tych ćwiczeniach, przy dobrej technice ćwiczeń i przy wyrobionej stabilizacji oraz prawidłowej ruchomości. Dlaczego mogą? Bo są to ćwiczenia ważne, funkcjonalne, wykorzystywane bardzo często w codziennym życiu i pozwalające na uniknięcie bólu w przyszłości - np. prawidłowo wykonywany MC z zachowaną techniką odpowiada ruchowi podnoszenia cieżkich rzeczy z podłogi (zakupy, przeprowadzka, podnoszenie dziecka). Osoba potrafiąca wykonać ten ruch prawidłowo nie zrobi sobie krzywdy, natomiast osoba bez prawidłowego nawyku ruchowego w tym zakresie może dany przedmiot podnosić "na kocim grzbiecie" i w tym momencie zrobić sobie krzywdę.

Czy cwiczenia rehabilitacyjne można wykonywać bez rehabilitanta? Oczywiście. Jest to bardzo często stosowana praktyka w rehabilitacji, kiedy to pacjent po instruktażu podczas wizyty dostaje zalecenie wykonywania danych ćwiczeń np. 2-3 razy dziennie.

Piszesz o sprawach, o których nie masz pojęcia.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 28493
Obliques, wklejam ciężary z jakimi wykonuję trening, to drugi dzień siódmego tygodnia - 3 razy 8 powtórzeń. Trening wykonuje mi się super - nie odczuwam żadnych dolegliwości bólowych. Zresztą odkąd zaczęłam siłownię i zwiększyłam regularność chodzenia na basen- nic nie boli.
Co do uginania nóg - robię nie w leżeniu ale w klęku na maszynie wyglądającej jak modlitewnik - innej nie ma. Obciążenie podałam na jedną nogę
Dostałam namiar na fizjo - umówię się, ale niestety nie wiem czy wyrobię się z czasem na wizytę wcześniej niż w połowie lipca.
Przejrzałam dokładnie trening nr 1 i mając na uwadze to co mówiła Obli, wydaje mi się, że nie powinien mi zrobić wielkiej krzywdy
Zmodyfikowałabym:

Trening A.
A. Przysiad z ciężarem ciała
B1. wyciskanie sztangi skos góra
B2. przyciąganie drążka dolnego siedząc do brzucha
C1. prostowanie nóg w siedzeniu
C2. wznosy tułowia z opadu
D. plank (1x ile dasz rade utrzymać)

Trening B.
A. Martwy ciąg - zapoznawczo z małym ciężarem
B1. Wyciskanie sztangi stojąc - czy ja mogę robić to ćwiczenie, czy ono jest statyczne ?
B2. ściąganie drążka górnego do klatki szeroko z nachwytem
C1. wypady - tu chyba nie ma przeciwwskazań.
C2. uginanie nóg leząc
D. pompki 1 seria na maksymalna ilość powtórzeń

Niestety sprzęty na siłowni mam porozrzucane - czy to duży problem, jak zaniecham łączenia ćwiczeń B1 i B2 i będę robić je w innej kolejności ?
Zaczynać ten trening zapoznawczo (planuję obydwa przerobić pod okiem trenera) czy czekać na wizytę u fizjo i robić dalej dla zielonych? Czy ta wada w ogóle stanowi duży problem...?
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i odpowiedzi.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
możesz rozdzielić pary i robić pojedynczo.
MC ... na razie ćwicz Hip Hinge (znajdziesz na youtube i w arcie : klinika pośladków i poczytaj tam o zasadach trzymania
kręgosłupa) i nakręć filmik z przysiadu i hip hinge nam do kontroli
uginanie nóg zamień na mostek biodrowy (glute bridge)
wypady rób bez obciążenia chodzone i dalekie kroki stawiaj.

Uważaj tez na wznosy z opadu by nie przeginać kręgosłupa
naucz sie kontrolować postawę, nabierz zwyczaju czucia mięśni , a na pewno będziesz mogła dalej ćwiczyć i z czasem zwiększać ciężary

Zmieniony przez - obliques w dniu 2014-07-01 10:19:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 28493
Obli, bardzo dziękuję za pomoc! Jak zacznę trening spróbuję nagrać filmiki i wkleić do kontroli. Jesteście nieocenione :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomoc potrzebna od zaraz :)

Następny temat

CYKL TRENINGOWY DLA POCZĄTKUJĄCYCH [Projekt Befit]

WHEY premium