SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jsdolan5 - Konkurs Krata Na Lato 2017

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30599

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
Nie ukończyłem poprzedniej wypowiedzi bo jakoś "samo mi zapisało", więc dokończę . Postanowiłem ćwiczyć siłowo i jak na razie sprawia mi to satysfakcję . No ale jak zobaczyłem że Szajba zaczął biegać to pomyślałem że może ja też spróbuję , o efektach już pisałem. Dlatego mówię że bieganie to zło , choć nie mówię że nie spróbuję ponownie , ale mimo wszystko bardziej lubię rower , choć z braku czasu trochę go zaniedbałem
Szajba o co chodzi z tym "niechęć do sportów w których nie ma pięciominutowych przerw co 10 sekund" ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Dolan, ja zaczynałem bieganie od chodzenia, przez marszobiegi, by ostatecznie zmierzyć się z dłuższym dystansem. Bieganie po plaży, gdzie bardzo mocno staw skokowy jest obciążony, po piasku w którym może być wszystko począwszy od kondona a skończywszy na potłuczonej butelce, nie jest dobrym pomysłem. Chcesz biegać, biegaj w odpowiednim obuwiu, przynajmniej w początkowym okresie na dobrej nawierzchni i zacznij od krótszych odcinków.

> Szajba o co chodzi z tym "niechęć do sportów w których nie ma pięciominutowych przerw co 10 sekund" ?
To był raczej ukłon w stronę Fana

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345944
Jsdolan --jeszcze fruwania nie wypróbowałeś .........


Zmieniony przez - Jawor50 w dniu 2017-06-29 15:27:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
Jawor50
Jsdolan --jeszcze fruwania nie wypróbowałeś .........



Zmieniony przez - Jawor50 w dniu 2017-06-29 15:27:24


No nie tak do końca . Skakałem na spadochronie z tego pozostała mi kontuzja lewej kostki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
A bo kto to widział, żeby biec jak się nigdzie nie spieszy człowiek ani go nikt nie goni....
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_Szajba_


> Szajba o co chodzi z tym "niechęć do sportów w których nie ma pięciominutowych przerw co 10 sekund" ?
To był raczej ukłon w stronę Fana


Jak juz to co 5sec. Bardziej mnie ciekawi o jakich oczekiwanych cudach piszesz?
Sporty silowe sa dla elity, bieganie dla mas. Takie sa fakty, wystarczy spojrzec ilu jest uczestnikow w maratonach a ilu w troj czy dwuboju czy innym wyciskaniu lezac. Nic tak nie uczy cieprliwosci jak walka o kazdy kilogram na sztandze. Co widac min po Tobie, szybko z sialacza zmieniles sie w zajaca (tylko bez fochow mi tu ) Podobnie jest z muzyka, ciekawe dlacze to akurat Zenek Martyniak czy jak mu tam sprzedaje najwieksza ilosc plyt.




Zmieniony przez - fanslaska w dniu 6/29/2017 4:01:58 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30539 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130975
Zenek to jest to od lat.
Podobnie Marcin Miller - świetne przeboje dla marzycieli! Niech żyje wolność i swoboda!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
Tez jak zaczynalem biegac, to mowilem, ze bieganie to zlo, a jak wracalem do domu to zona myslala ze mnie ktos musi gdzies gonic, bo wygladalem na tak wypompowanego. Jak ze wszystkim nalezy zaczac spokojnie i stopniowo zwiekszac predkosc/dystans. U mnie po kilku miesiacach po przebiegnietej 5tce czy 10sce zona nie pytala juz czy ktos mnie gonil, ale czy ja ogole na pewno bylem biegac :D.

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
fanslaska
_Szajba_


> Szajba o co chodzi z tym "niechęć do sportów w których nie ma pięciominutowych przerw co 10 sekund" ?
To był raczej ukłon w stronę Fana


Jak juz to co 5sec. Bardziej mnie ciekawi o jakich oczekiwanych cudach piszesz?
Sporty silowe sa dla elity, bieganie dla mas. Takie sa fakty, wystarczy spojrzec ilu jest uczestnikow w maratonach a ilu w troj czy dwuboju czy innym wyciskaniu lezac. Nic tak nie uczy cieprliwosci jak walka o kazdy kilogram na sztandze. Co widac min po Tobie, szybko z sialacza zmieniles sie w zajaca (tylko bez fochow mi tu ) Podobnie jest z muzyka, ciekawe dlacze to akurat Zenek Martyniak czy jak mu tam sprzedaje najwieksza ilosc plyt.



No to po kolei.
Trudno bym się nie "zacietrzewił" po takim wpisie
fanslaska
jsdolan5
Dawno mówiłem ze bieganie to zło ,


Madrego zawsze przyjemnie posluchac


Jakby na to nie patrzył, staram się być wszechstronny w trosce o własne zdrowie. Dźwigam, biegam, roweruję, kettluję, a nawet staram się nauczyć pływać. Nie sądzę by któraś z powyższych aktywności wpływała negatywnie na moje zdrowie.Nawet jeśli w którejś notuję spadki, w innych forma rośnie. Summa summarum jestem na plus. Nie uważam by było to niemądre.
O jakich cudach piszę? Fan, młody jeszcze jesteś, jak się uprzesz przebiegniesz 10km i nie umrzesz, a może nawet na mecie będziesz miał wystarczająco siły by sprostać stadu młodych tajskich dziewcząt. Ale latka lecą i za jakiś czas, może być tak, że i owszem silny będziesz, albo nawet bardzo silny, a serducho dupa i jak będzie trzeba samochód na pych palić, to po 10 metrach dostaniesz zadyszki. Nawet nie wspomnę o formie na plażę, którą z wiekiem będzie coraz trudniej utrzymać. Za przykład mogę tu Ojana postawić, który i świetnie wygląda i dźwiga i od roweru się nie miga.

Elitarność trójboju? No bez jaj. Od jutra zacznę uprawiać trójbój. Ch** z tego, że nie pociągnę 200% CC w MC czy na ławce nie pójdzie 150kg. Będę trójboistą, będę ciągał, siadał i wyciskał. Co prawda nie pojadę na żadne zawody bo się nie zakwalifikuję lub będzie mi wstyd z moimi wynikami, ale trójboistą będę.SIŁA !!!!
A jak to jest z masowym zainteresowaniem bieganiem? Jest masowe bo dla przeciętnego obywatela niesie więcej korzyści niż dźwiganie sztangi. Jest łatwiej dostępne, nie wymaga żadnych kosztów, stosunkowo łatwo osiągnąć jakieś wyniki. Jakieś wyniki. Ile wyrzeczeń kosztuje późniejsze poprawianie tych wyników, walka o kolejne minuty czy sekundy, o to możesz zapytać Xzaara, Rona, Pirlo czy innych aktywnie biegających użytkowników forum.
Nigdy nie zmieniłem się z siłacza-niedźwiedzia w biegacza-zająca, gdyż nigdy niedźwiedziem nie byłem i się za takiego nie uważałem. Zapewne zającem też nigdy nie będę. Bo nie o to chodzi by być niedźwiedziem czy zającem, ale o to by być wilkiem.
Zenka Martyniaka nie znam.


--EDIT--
Właściwie nie wiem po co się tu produkuję. Nie chcę nikogo do biegania namawiać, nie chcę nikogo od sztangi odżegnywać. Nich każdy robi co lubi i co mu wychodzi.


Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2017-06-29 18:22:44
2

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To na szybko.
Na początek, znasz moje zdanie, niech każdy robi co lubi.
Druga rzecz, jeżdżę dieselami więc średnio na pych odpalać no i mam assistance wiec...
Trzecia, TRI to nie tylko bieganie chyba, że coś pomieszalem
Cztery, naprawdę myslisz, że nie dałbym rady zrobić 10%BF? Po co? Żeby marznąć?
Pięć, jest nawet u nas na forum kolega, który ma prawdziwą przeprawę z każdym kilogramem i jakoś się nie poddaje. Nie wspominając innych, którzy coś postanowili i prą w tym kierunku, mimo powolnych postępów. Bardzo ich za to szanuję. Przecież mogliby próbować czegoś nowego, nie wiem, co rok?
I na koniec, najważniejsze, biegania nie lubialem, nie lubię i nigdy nie polubie więc przy każdej okazji będę kręcił bekę z tegoż. Także bez spiny mój internetowy przyjacielu, chcesz biegać, latać czy tam pływać to działaj. Ja ciebie na pewno nie będę za krytykował. A szyderka od czasu do czasu jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Siła


Edit do Twojego edit: a jak komuś nie wychodzi to powinien przestać? Myślałem że to domena młodzieżówki.


Zmieniony przez - fanslaska w dniu 2017-06-29 18:34:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ghorta - Konkurs Krata Na Lato 2017

Następny temat

Nadine Konkurs Krata Na Lato 2017

WHEY premium