SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jaki trening wyskoku dla mnie?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2875

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 445 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1951
pamietajmy ze jest kolosalna roznica w braniu dajmy na to 100% kiedy tylko lekko zginamy kolana a kiedy schodzimy tylkiem nizej niz kolana. (no ale to odwieczny problem co mozemy nazwac pelnoprawnym przysiadem wiec moze troche bez sensu o tym mowic)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
ja robie 'trojbojowy' i to uznaje za 'pelny' przysiad.

4mario, ze sztanga cwicze 2x w tyg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 445 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1951
pavlo to elegancko jak robisz 180% czyli przypuszczalnie ok 150 kg i schodzisz tylkiem nizej niz kolana. musze przyznac ze niezle, a jak z wyskokiem? idzie w parze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
jakos 145kg , wyskok rosnie co mnie najbardziej cieszy obecnie koncze tydzien roztrenowania i wracam pod sztange. A jak u Ciebie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 383 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11373
Pavlo, a Ty ładujesz ten trening co go niedawno przedstawiales na forum?
nie moge go znalezc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
ukonczylem, od wtorku zaczynam nowy nieco inny. Podczas tego treningu uswiadomilem sobie dopiero jak wazna jest dynamika podczas wykonywania kazdego cwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 445 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1951
moj stary wynik sprzed jakis 10 miesiecy to 3x150 kg ale nie byly to jakies bardzo glebokie przysiady. teraz zaczynam od poczatku po przerwie wakacyjnej i na spokojnie zaczynam od ciezarow <100kg. Mysle ze do czegos w okolicach 150 kg dojade na przelomie 2006/2007. No i jak tylko dojde do czegos przyzwoitego w stylu 120-130 kg (czyli przypuszczalnie za miesiac) to sobie dodam przed treningami na silce krotkie plyo. zobaczymy jak to wyjdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 925 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8193
Pavlo, można wiedzieć jaki teraz masz wyskok ?
Przy okazji chcialem sie zapytac czy to co robie ma sens, bo na siłowni dopiero zaczynam cwiczyc

Lat mam 16.5.Na przysiad wziąłbym max. ~ 85 kg. ale nie cwicze z duzymi ciezarami bo sie boje troche o kregoslup. I robie tak :
-przysiady: 12x35kg, 12x45kg, 10x55kg, 10x55kg (schodze tak na 3/4)
-przysiady bółgarskie (po nich zawsze zakwasy w dluglowych)- 2 serie po 15x na noge z hantlami po 12.5kg
-wspiecia na palce siedząc
+ brzuch/rece itp.

Chodzi rzecz jasna o poprawe wyskoku, czasem po treningu lekko bolą kolana, ale mija na nastepny dzien. Niestety od teraz mam dostep na siłownie tylko raz w tygodniu : dodać jakies cwiczenie ?

Zmieniony przez - Wojtkov w dniu 2006-10-28 22:47:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 445 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1951
zamiast 12/10 powtorzen rob 10/8 a po miesiacu 8/6. nie ma sensu taka duza ilosc powtorzen. dodaj martwy ciag z podobnymi ciezarami jak przysiad (ale najpierw oczywiscie zacznij z mniejszymi aby sie nauczyc techniki)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
wyskok.. dosiezny ~78-80 nie wiecej, a naskok ponad 90 jakos chybacos w tych granicach.

malo serii jak dla mnie. Bentyp z martwym dobrze mowi dodaj koniecznie:) a przysiady bym podzielil, tzn 5 powt, wiecej serii, krotsze przerwy, pelna dynamika, mozesz dodac tez takie fajne cwiczenie: podkladasz laweczke jakas na silce pod tylek schodzisz ze sztanga, siadasz na laweczce i w pelnej dynamice do gory(to cwiczenie wlasnie dodaje w nowym treningu ;))
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening sprinterski dla piłkarza

Następny temat

Fenomen czarnej rasy

WHEY premium