SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jaka jest w koncu prawda z BCAA i gluta?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2824

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 318 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4602
Witam, cwicze juz 3ci rok i tak sobie mysle, ze ani raz jescze nie bralem aminokwasow ...
ogolnie widze ze drogi to interes, doliczajac do tego glutamine
gdzie trzeba ja ladowac conajmniej 15 gram (tak pisali na forum)
to trzeba by niezla kaske trzepac zeby sobie pozwolic na taki wydatek...
co do efektu to sie nie przekonam poki nie sprobuje sam
ale czy warto rzeczywiscie pokusic sie o to?
jezli tak to BCAA olimpu czy treca ?
btw. wszyscy poczatkujacy badz niekumaci sraja (przepraszam za wyrazenie) na punkcie animalow, aminokwasow a tak w gruncie rzeczy czytajac to forum to marnie oceniaja wszyscy ten substytut!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 6037 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 46147
Maniek_M napisął :

Osobiście polecam NAG Glutaminy

Taki specjalista poleca n-acety-l-glutaminy glutaminy ??

Samo NAG oznacza to co chciales napisac

Zmieniony przez - kasteta w dniu 2008-06-14 14:13:14

Bardzo mały człowiek, może rzucać bardzo duży cień...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 551 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19717
Na redukcje BCAA sie przyda, choć nie jest to nic specjalnego. Glute kiedys brałem ale no coż nie da sie chyba tego odczuć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4066 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45993
universal bardzo porzadna firma
aminokwasy universala(animal nitro)=nieekonomiczny produkt

co do samych aminokwasow
uzywane w porze okolotreningowej(przed oraz po treningu)
w moich odczuciach lecz nie tylko
zwiekszaja regeneracja co czesto jest bardzo zauwazalne

w dni nietreningowe z powodu duzych kosztow odradzam suplementowania.
Ewentualnie porcje rano na czczo,choc i ta niekonieczna.
Tutaj lepiej zjadac pelnowartosciowy posilek.

Zmieniony przez - salix w dniu 2008-06-06 15:32:58

DORADCA DZIAŁU ODŻYWKI I SUPLEMENTY
NIE WIESZ JAKIE SUPLEMENTY KUPIĆ? PORADY NA PRIV!!
NA gg TYLKO POWAŻNE PYTANIA!!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 524 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 37029
Olimp BCAA w blistrach wychodza dobrze cenowo
a czy brac czy nie to opinie sa podzienlone. na tym forum przewaza opinia ze BCAA zbedne w cyklach masowych...

ja obecnie włączylem je do suplementacji razem z glutamina (ktora takze zbiera negatywne opinie) i zobaczymy czy cos odczuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 711 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4170
Co do stosowania, to jak salix.
Osobiście przy redukcji również, ale w moim przypadku nawet hmb się sprawdza (mówię o redukcji).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1167 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 40239
Przed 2 tygodnie brałem przed treningiem porcje WHITE FLOOD, a teraz po 1.5 tygodnia biorąc PURPLE WRAATH zdecydowanie poprawiła mi się regeneracja oraz wytrzymałość. Jak dla mnie BCAA a przynajmniej PURPUROWY jest bardzo dobry.

Jedna chwila może zmienić twoje życie.
Śpiewa z nami cały kraj, je**ć, ja**ć ITI!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
k0zuCh bo ludzie źle oceniają aminki. Nie mają takiego działania jak kreatyna. dla mnie bcaa+glutamina(jeżeli kasa pozwala) to podstawa przy masówce. lecz nie jest to tania zabawa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
ja jestem entuzjastą BCAA i sceptykiem w kwestii przydatnosci glutaminy. LUdzie mają mylne wyobrazenie o aminoklwasach, poniewaz traktują marketingowe wywody jako zrodlo fachowej wiedzy.

Spore dawki BCAA (ok 10g 1 porcji) sa dla mnie odczuwalne, tzn poszczegolne okresy treningowe gdzie suplementacja BCAA jest i tam gdzie jej nie ma - są w moim odczuciu inne. POdczas cyklow silowych bcaa sa przydatne, jak i na redukcji bardzo je sobie cenię.

Glutmina jest dla mnie bardziej watpliwym srodkiem, choc ostatnio sporo naczytalem sie o wplywie niewielkich a czestych dawek tego suplementu i mysle ze moze ona przy nadwyżce finansowej byc ciekawym dodatkiem do innych wazniejszych supli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
JABOLSON -> a jak stosujesz PW?
co do cena/jakosc BCAA to mozna poszukac power name bcaa w proszku, za 30zl mozna kupic 200g a to juz chyba niezle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 540
stosuje bcaa i glutamine w jednym preparacie (bcaa g-power firmy Sports One, 5 gram gluty i 5 gram bcaa w kazdej porcji), biore porcje przed i porcje po treningu, i efekty sa na pewno lepsze niz gdy nie bralem wcale. szybsza regeneracja, mniej zakwasow, troche wiecej energii podczas treningow - nie mecze sie tak latwo, poza tym miesnie sprawiaja wrazenie twardszych i troche pelniejszych...
nie sa to jednak suplementy ktore przynosza szybkie i mocno odczuwalne efekty jak np. kreatyna, stad wiele negatywnych opinii od osob ktore przywykly do stackow, NO i innych boosterow...
a o glutaminie kiedys pisali (bynajmniej nie w reklamach) ze wzmacnia dzialanie kreatyny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1167 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 40239
soltys88 - PURPUROWEGO biorę tylko przed treningiem 1 porcję. Teraz biorę White Flood i PURPUROWEGO przed treningiem i porównując do samego White Flooda to głównie wytrzymałość i siła poszła ładnie do góry (z tygodnia na tydzień). Aktualnie jestem w cyklu na siłę + bieganie, dlatego akurat te suple wybrałem, ponieważ miesiąc temu kretę skończyłem.

Jedna chwila może zmienić twoje życie.
Śpiewa z nami cały kraj, je**ć, ja**ć ITI!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko ryżowe

Następny temat

Anabolic BCAA System+ Creatine ethyl Ester

WHEY premium