SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dziwna sprawa z treningiem mięśni ramion

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4353

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 279 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1386


mam taki mały problem... otóż jak ćwiczę mięśnie ramion ( bic, tric, przedramie ) regularnie, z przerwami 2 lub 3 dni, to czuje, że idzie mi masa, siła, pompa i w ogóle widać efekty. Teraz gdy są wakacje, postanowiłem nieco odpocząć od treningów siłowych i postanowiłem, że mięśnie ramion będę ćwiczyć raz na 6 lub 7 dni. Tak po miesiącu doszedłem do wniosku, że masa zaczyna mi schodzić, nie czułem porządniego napompowania, siły. Nie wiem co robić, więc powracam do starego planu.
Trochę jest to chyba dziwne, bo przecież ramiona powinno się ćwiczyć mniej więcej raz na tydzień, a ja w tym wypadku nie mam żadnych efektów. Czym to może być spowodowane? Może jest ktoś kto ma podobny problem i razem uda się coś wymyślić.
Dodam tylko, że trzymam dietę, mam skłonności do obrastania w tłuszcz, ale nie mam na razie z tym problemów. Co jakiś czas zakupię sobie kreatynę, glutaminę, lub aminokwasy. Ćwiczę ponad dwa lata. W ramieniu mam aktualnie 42,5 - czysty mięsień, zero tłuszczu. Nie chcę się chwalić, ale to może mieć jakieś znaczenie.

pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 279 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1386
dzieki Jarek i Łukasz za wyrozumiałość; reszcie też dzięks za odp.
Spróbuje ułożyć sobie nowy plan, wrzuce go tutaj i zobacze, może zaczne inaczej ćwiczyć. Może rzeczywiście nie opłaca się na razie zmieniać... skoro są efekty... zobaczę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 13181 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 86307
Napisz swój plan.

trening -> ból -> rozwój

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 279 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1386
pon: bic, tric, przedr
wt: nogi, brzuch
śr: grzbiet, plecy, brzuch
czw: bic, tric, przedr
pt: barki, klata, ewentualnie brzuch
sb: grzbiet, plecy, brzuch
ndz: z reguły wolna od siłowni, ale dokładam brzuch i jakieś aeroby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 13181 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 86307
a regeneracja kiedy?? ten plan to masakra. Mięśnie nie rosną podczas ćwiczenia ale właśnie podczas regeneracji!

Jak masz chwile to napisz jeszcze ile serii i powtórzeń robisz na daną grupę.

trening -> ból -> rozwój

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
O regeneracji! Z początku rosły, ale teraz?!?!?!
Ćwicz max.4 razy w tygodniu.

Suple wskazane!

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 279 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1386
trening biców, triców,przedr.:
uginanie przedr. ze sztangielką - 3 serie po 10 powt.
uginanie przedr. ze sztangą - 3 serie po 8 powt.
dodatkowo 3, 4 serie uginania w opadzie tułowia, na modlitewniku
na koniec 1, lub 2 serie z niepełnymi powt. na dużym ciężarze, lub na maksa z małym ciężarem, tak, żeby wykończyć mięśnie

wydaje mi się, że plan powinien działać, bo od ponad 2 lat miałem efekty. Jednak mogę się mylić...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1026 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41556
a mam pytanie ile juz ćwiczysz tym samym planem...a tak jak wyzej regeneracji nie ma i nie ma kiedy rosnac...mieśień...Odpowiedz na pierwsze pytanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 13181 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 86307
"trening biców, triców,przedr.:
uginanie przedr. ze sztangielką - 3 serie po 10 powt.
uginanie przedr. ze sztangą - 3 serie po 8 powt.
dodatkowo 3, 4 serie uginania w opadzie tułowia, na modlitewniku
na koniec 1, lub 2 serie z niepełnymi powt. na dużym ciężarze, lub na maksa z małym ciężarem, tak, żeby wykończyć mięśnie

wydaje mi się, że plan powinien działać, bo od ponad 2 lat miałem efekty. Jednak mogę się mylić... "

O ile się nie myle to to jest sam trening bicepsów (jeżeli go robisz 2 x w tygodniu) to poprostu brak słów, inne partie pewnie też tak "katujesz"
Jeżeli od 2 lat tak ćwiczysz to ....

trening -> ból -> rozwój

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 279 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1386
zapomniałem dodać, że na sam koniec robie kilka serii na przedramiona - tak około 10 minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 13181 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 86307
D_LUNDI - ćwiczysz codziennie i robisz ok 24 serii na sam biceps tygodniowo, inne partie pewnie tak samo!!! Prosze Cię poczytaj atlas ćwiczeń i zastosuj się do tego co tam jest napisane.

trening -> ból -> rozwój

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 279 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1386
ćwiczę tym planem od początku, tylko co jakiś czas zmieniam ilość powtórzeń, kolejność serii, dokładam jakieś ćwiczenie, tak po prostu, żeby nie zanudzić mięśni. Co jakiś czas robie sobie luźniejsze treningi, ale nie robiłem takiej dużej przerwy jak niedawno.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przysiady!

Następny temat

gwiazdy na trica :/

WHEY premium