SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiady!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 13470

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 6722 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 28641
mam 16 lat wzrost 178cm. waze malo... chodze od niedawna na silownie, trening ACT tak jak mi doradziliscie na poczatku! staram sie itd
ale czytalem tez duzo o tym ze od przysiadow mozna nie rosnac tzn no ze kregoslóp ma za duzy nacisk itd...
wiec waze 57kg
wzrost 178cm
16lat
no i chodze na silownie 3tydzien.
i czy 50 kg na przysiady to nie za duzo? tzn najpier robie 30 potem 40 i na koniec 50 dwie serie i czy to nie za duzo ? wkoncu waze 57kg prawie siebie
Dzieki z góry za odpowiedzi!
Pozdro!

Siłę człowieka mierzy się ilością jego nieprzyjaciół.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 118 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2994
chlopcy- nie kłóćcie się :)
moja odpowiedz do pytającego to wykonuj te ćwiczenia, tylko z małymi ciężarami i więcej powtórzeń, po pierwsze złapiesz technikę bo to podstawa przy tych ćwiczeniach, jak przyjdzie czas ze sobie bedziesz mogł/chcial/czul ze mozesz dolozyc to zrobisz to ze spokojem,
są ćwiczenie przy ktorych technika nie jest ważna- mozesz robić ruchy oszukane, tutaj skoncentruj sie na technice bo w tym lezy sekret zdrowotnosci tych cwiczen, inna sprawa ze do przysiadow i martwego niektorzy musza zwyczajnie dorosnac/doczytac, zreszta przydala by sie tu rada kogos starszego ode mnie np Filara53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 13181 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 86307
https://www.sfd.pl/temat213555/ 

trening -> ból -> rozwój

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 611 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5203
Witam.Zależy czy chcesz jeszcze urośnąć.Proponowałbym Ci narazie unikanie ćwiczeń w stylu Martwy ciąg oraz przysiady.Jesteś póki co początkujący ,przyjdzie czas na te ćwiczenia.pozdr.

Wakacyjna regeneracja %%%%......wrzesień coraz bliżej,czas zacząć sezon!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1026 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41556
tak jak wyzej...nie obciażaj kregosłupa unkaj ćwiczeń które obiązaja... ja tez nie robie przysoiadu martwego...itp póki co oszczędzam kręgosłup...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25673
Z jednej strony przysiady obciążają kręgosłup, z drugiej strony są najlepszym ćwiczeniem na nogi, a pozatym powodują zwięksozne wydzielanie hormonu wzrostu, od czego sie bardziej rośnie.
A pozatym obciążanie kręgosłupa nie wpływa znacznie na wzrost, możesz maxymalnie byćniższy o 1-3cm, to uwarunkowane genetycznie
Lecz według mnie zdrowie jest ważniejsze niz wzrost, więc odpuśc sobie przysiady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 6722 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 28641
MDRAGON - sog za artykuł
zonker12, Big_rideR, LukaszF - posłucham was i odpuszcze sobie przysiady
dzięki za odpowiedzi Pozdro!

Siłę człowieka mierzy się ilością jego nieprzyjaciół.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1669 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10728
heh,

ja robie przysiady i martwe i przerosłem wszystkich w domu :-]

moze to glupota ale cos w tym jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 279 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1386


według mnie powinieneś odpuścić sobie nie tylko przysiady, ale wszystki ćwiczenia, które osiowo obciążają kręgosłup. No chyba, że nie chcesz już urosnąć. Poczekałbym na Twoim miejscu trochę, jak zaczniesz szybko rosnąć, co jest oczywiście jeszcze przed Tobą, to wtedy zastanów się nad lekkimi przysiadami. A tak na poważnie to radziłbym Ci się wziąć za przysiady jak już urośniesz. Poza tym jest wiele innych ćwiczeń, dzięki którym rozwiniesz nogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2063 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58169
16 lat i jeszcze przysiady takiemu odradzają
Ja z wami zdechnę ze śmiechu, lub z żalu, sam nie wiem

"odpuścić ćwiczenia, które osiowo obciążają kręgosłup" nosz tu to poległem odpuść sobie najlepiej oddychanie

A najlepiej nie idź na siłke, nie chodź po zakupy i nie noś plecaka, bo w ten sposób także wywierasz nacisk na nasady kości i zaczniesz się kurczyć

Buziaki kochani:*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 6722 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 28641
sorry ale waże 57 kg... a podnosze 50 a czytalem o tym i wole nie ryzykowac wiesz 5kg w plecaku troche sie różni od 50
albo 2kg ziemniaków...
przy oddychaniu zostane

Pozdro Jaguar! dzieki za wypowiedz

Zmieniony przez - Immortall w dniu 2005-07-29 20:26:25

Siłę człowieka mierzy się ilością jego nieprzyjaciół.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2063 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58169
Człowiecze, ja jestem rok starszy i biorę dwuwagę na serie i żyję.
Nie pieprz, tylko jak już coś robisz, to rób to dobrze. Nie połowicznie jak połowa frajerów, co wymięka po paru miesiącach, zniechęconych efektami lub ich brakiem, nie mając pojęcia o żarciu, a winę składając na trening ite pe itede.
Sranie w banie zjedz śniadanie nara szkoda mi słów
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kiedy aeroby

Następny temat

dziwna sprawa z treningiem mięśni ramion

WHEY premium