SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dlaczego split jest tak popularny?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14087

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1588 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16577
hmmm
inaczej to sobie wyobrażałem
dla mnie odpada

Gdzie jest Bóg, chyba na urlopie, na niego też mieli kartotekę w UOP-ie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
próbowałem kiedyś przez pewien okres FBW i powiem szczerze że nie byłem zadowolony. Treningi bardziej obciążały cały organizm (przez co chodziłem ospały)- byłem po nich zmęczony, ale nie ( potocznie mówiąc ) styrany. MOim zdaniem sa dobre dla początkujących, jako takie treningi ogólno rozwojowe- adaptujące mięśnie do cięższych splitowych treningów.

Jak juz ktos poprzednio powiedział nie wyobrażam sobie żeby dobrze styrać klate, grzbiet czy nogi 2-3 ćwiczeniami. O ile prz klacie można by sie jesczze zgodzić na 3 ćwiczenia tow przypadku pleców jest ta różnica, że ogólnie pojęty grzbiet ( czy uda) składa się z kilku partii mięśniowych- min. najszerszy, prostowniki, czworogłowe(kaptury), co prawda na kazdą z tych patrii wykonuje 2( prostowniki, kaptury), 3(najszerszy) ćwiczernia. Ale nie wyobrażam sobie jak można cały grzbiet porządnie styrać 3 ćwiczeniami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
A ja po trenowaniu splitem przerzuciłem się na FBW i bardzo mi się podoba. Przynajmniej po 1 cyklu. Teraz jestem na SD i za 2 tyg zaczynam nowy. Jak będzie zobaczymy.

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 239 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8144
naukowiec,ale przecież Twój trening też jest ewidentnie typu split. Ja też zauważyłem,że jak trenowałem każdą grupe 2 x week to lepsza była gęstość, wyrazistość ogólnie chyba lepszy efetk niż przy treningach każdej parti raz na tydzień. Teraz próbuje trening 3 x tygodniowo, każda partia 1 x w tygodniu ale po przez dobór ćwiczeń i połączenie grup każdy mięsień pracuje 2-3 razy w tygodniu. Takie połączenie tradycji z nowoczesnością :-]

Poniedziałek:
Klata:
-wyciskanie leżąc
-wyciskanie skos
-rozpiętki
-przenoszenie hantli (pracuje grzbiet)
Bicepsy:
-wznosy z sztanga
-wznosy w izolacji
-wznosy nachwytem (pracują też przedramiona)
Łydki:
-wspięcia na palce
-wspięcia siedząc
Brzuch:
-unoszenie nóg
-skłony

Środa
Uda:
-przysiady
-wykroki
-wyprosty nóg
-uginanie nóg
Bary:
-wyciskanie zza karku
-boczne unoszenie
-unoszenie w opadzie
-szrugsy
Przedramiona:
-zginanie podchwytem
-zginanie nachwytem
Brzuch:
-skłony

Piątek
Grzbiet:
-podciąganie na drążku
-podciąganie sztangi
-podciąganie hantli
-mc (pracują uda)
Kaptury:
-podciąganie wzdłuż tułowia (pracują bary)
Tricepsy:
-pompki na poręczach (pracuje klata)
-prostowanie leżąc
-francuz siedząc
Łydki:
-wspięcia stojąc
Brzuch:
-unoszenie nóg
-skłony

Biceps ćwiczony z kaltą a triceps z plecami co daje trening każdej z tych grup 2 x tygodniowo. Bary też pracują -przód z klatą, tył z grzbietem. Ogólnie każda partia pracuje więcej niż 1 x tygodniowo. Trening cieżki ale da się zrobić:-]

Wiadomo,że np. samo wyciskanie leżąc przepracowuje całą klate, ale czy ktoś przez dłuższy czas wykonuje tylko wyciskanie leżąc to czy wygląd jego klaty bedzie taki sam jak gdyby robił wyciskanie w skosie, rozpiętki, wyciskanie leżąc i poręcze. Wydaje mi się,że po przez dobór ćwiczeń można troche jednak wpłynąć na wygląd danej parti i warto ćwiczyc pod różnym kątem,żeby zapewnić pełen kształt mięśni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
Raczej normalny plan a nie połączenie tradycji z nowoczesnością. W tym wypadku nie będzie takiego efektu, jak wtedy kiedy naprawdę powtarzalibyśmy każdą partię.

Dobrym rozwiązaniem jest także trening w formie:
A
B
C
x
A1
B1
x

A co do samego meritum, to również uważam, że trenowanie partii raz w tygodniu to za mało.

Zmieniony przez - raczek87 w dniu 2008-02-26 13:59:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 445 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6694
Ja też, gdy zacząłem robić FBW nie byłem zadowolony, bo nie czułem tej "pompy", która jest w splicie.Jednak gdy już trochę czasu poćwiczyłem i zacząłem dochodzić do maksymalnych ciężarów to zmieniłem całkowicie i zdanie i doszedłem do wniosku, że to jest to. Kilka złożonych ćwiczeń, które angażują jak najwięcej mięśni... Moim zdaniem to jest to.

:P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 239 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8144
Chodziło o układ tradycyjne 3 x tygodniowo, tak trenowali na poczatku tylko raczej FBW. Teraz każdy się stara wyizolować mięsień na osobnym treningu 1 x tygodniowo, a ja trenuje każa partie raz w tygodniu ale dodatkowo pracuje w pozostałych treningach, tak,że wychodzi 2- 3 razy w tygodniu (dany mięsień nie odpoczywa pełne 7 dni ale też nie jest mocno trenowany 2 -3 razy lecz 1 mocny trening a nastepnie lżeszy wraz z inna partią).A obecnie większość stara się unikać tego,żeby dany mięśień pracował częściej i dobierają pod tym kątem ćwiczenie.Przykładowo nie wykonując przenoszenia hantli w leżaniu w treningu klaty, najszerszy grzbietu pobudzony był by raz w tygodniu, nie robiąc pompek na poręczach w piątek klata nie była by trenowana 2 x (poniedziałek i piątek).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 230 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2662
Bulet rozumiem sens tego co piszesz ale w moim treningu chodzi w ogóle o co innego. Ciągły progres obciążeń.... A co do FBW to uwazam że trening jest zbyt męczący. Jeżeli chodzi o tradycyjny split 1x tydzień grupa to za mało treningu. Optymalnie uważam że 2 razy na tydzień...przemawia za tym biochemia ludzkiego organizmu o czym juz wspomniałem (syntetaza glikogenowa) i doświadczenie wielu trenerów którzy z doświadczenia wiedzą że tydzień przerwy to stanowczo za długo. Dodam że ciężarowcy ćwiczący na granicy możliwość ćwiczą niejednokrotnie 3 razy w tygodniu (szkoła radziecka czy bułgarska).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 978 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15649
Zawsze cwiczylem splitem i bardzo szybko robie postepy, zdecydowanie szybciej niz wiekszosc

Moze dlatego jest popularny

Gdy przychodzi pacjent z dusznosciami i kaszlem widze limfangioleiomiomatoze, a nie zapalenie płuc...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Jak nie masz porównania do FBW to Twoja wypowiedź jest... hmmm... mało wartościowa .

Półmaraton w 1:57:11! :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka Pytan Bo Nie Moge znalesc odpowiedzi

Następny temat

przedramie - trening

WHEY premium