SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta High Carb do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5904

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
proszę o ocenę diety High Carb
obecnie lecę na czymś takim link (przedostatni post)
w tym tygodniu kończę obecny cykl i zaczynam nowy, pierwotnie chciałem próbować diety low carb, ale ostatecznie odpuściłem to sobie i będę leciał na high carb

bilans kaloryczny ustalony na około 3000 kcal
obecnie jestem na redukcji więc z rozpiski wychodzi tak

DT - 3030kcal
DNT - 2700kcal (bez miodu - w dni treningowe wrzucam izotonika na bazie miodu oraz miód potreningowo)








Zmieniony przez - kuba_n w dniu 2012-11-06 18:48:43

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Kcal dobrałeś dobrze, waga to nie żaden wyznacznik, jeśli lepiej się czujesz w swoim ciele to elegancko. Na wyższych kcal lepiej napędzasz metabolizm, teraz jeszcze go podkręcisz wysokimi węglami i utniesz na początek jak Ci pisałem na PM 200kcal. Aeroby aeroby jeszcze raz areoby, treningi siłowe i będzie dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348761
Wygląda okej. Tłuszczów możesz dać trochę więcej, kosztem węgli, i urozmaicać ich źródła (oliwa, orzechy, olej lniany, tłuste ryby).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
TomekZ88 - to ma być dieta z wysoką ilością węgli, a małą tłuszczy

drobne korekty - przerzucenie izotonika w trakcie treningu, na potreningówkę, oraz usunięcie miodu w posiłku potreningowym

spadła kaloryczność do takiego poziomu:

DT: 3030 kcal
DNT: 2700 kcal



KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Te warzywa i zupę z warzywami poprzerzucałbym żeby nie były w posiłkach okołotreningowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
kdelook - dzięki wielkie za pomoc
ta dieta wyniesie mnie około 14pln/dzień, poprzednia przekraczała 20pln/dzień więc tutaj jest dobrze
jeszcze nie wiem jak będę sobie radził z wciąganiem takiej ilości węgli

obecnie stosowaną rozpiskę diety mam zrobioną w excelu oddzielnie dla dnt i dt, tą dietę zrobiłem już dwa w jednym dlatego znalazły się w okołotreningowych te warzywa a zapomniałem napisać że w dt one wylatują razem, a dnt wylatuje miód

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
No to super i z rozpiską i z kosztami. Po 2-3 tygodniach już tak się przyzwyczaisz do wysokich węgli, że nie będzie problemu z jedzeniem ich. Jak chcesz podbijać węglowodany to np. do płatków owsianych wrzucaj dżemy niskosłodzone, Po tygodniu DNT zostaw jak jest a z DT tnij 200 kcal z węgli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348761
Biorąc pod uwagę, że jesteś na redukcji, to nie wiem czy dieta HighCarb będzie najlepszym rozwiązaniem. Znasz wpływ dużych ilości węgli na siebie? Nie zaczniesz się otłuszczać dodatkowo, czy może zanegujesz efekty redukcji? Dlaczego nie chcesz zwiększyć ilości tłuszczów, mam nadzieję, że nie na podstawie mitu jesz tłuszcz - obrastasz w tłuszcz. Co do posiłków okołotreningowych, to zupę bym przeniósł, warzywa mogą zostać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Od kiedy tyje się od dużej ilości węgli? Przypadkiem to nie od nadmiaru kalorii się poziom tłuszczu zwiększa? Są różne typy budowy, Kuba akurat należy do tego, który najczęściej na mojej siłowni spotykam - z przewagą cech endo. Jeszcze żadna osoba, której rozpisywałem High Carb się nie skarżyła. Nikt nie ma także problemu z jej utrzymaniem i głodem, bo dużo węgli = energia i serotonina więc i mózg jest uszczęśliwiony. Warzywa też bym wywalił, błonnik spowalnia wchłanianie a na redukcji zależy nam na wysokich obrotach szczególnie w okolicy treningu.
PS: tzn nie wywaliłbym warzyw ale przeniósł je gdzie indziej. Jesień i zima za pasem więc trzeba witaminy i minerały uzupełniać ostro


Zmieniony przez - kdelook w dniu 2012-11-07 13:28:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Węgle nakręcają metabolizm, więc jeśli komuś pasuje taki sposób odżywiania - to ok, podział b/t/w to indywidualna sprawa. Osobiście nie przepadam za tą opcją, ale nie wynika to z niechęci do węgli, co ze zdecydowanie lepszego samopoczucia przy high-fat.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348761
Zgadza się, tyje się od nadmiaru kcal, ale różne osoby różnie reagują na proporcje BWT w diecie, nie neguje diety, tylko zastanawiam się czy efekty nie byłyby lepsze przy innych proporcjach. Co do spowolnienia wchłaniania, to chyba nie je on kilograma warzyw do posiłku, bo wtedy może to byłoby faktycznie istotne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Ja np. do posiłku jem 500g lekko warzyw. Jak w coś wkładasz dużo energii to warto zwracać uwagę nawet na takie drobne szczegóły Dla Kuby liczą się także koszty i to nic dziwnego w tych czasach a węgle są po prostu tanie. Tomek zobaczysz za kilkanaście tygodni, że źle nie wybrał
Skerx masz dużo racji, high-fat to świetna opcja ale dla kogoś kto się łatwo zalewa zdecydowanie lepiej dowalić węgli, bo pozwól, że Cię zacytuję : "Węgle nakręcają metabolizm". Jak byłem na masie i miałem sporo tłuszczy to robiłem najlepsze treningi jeśli chodzi o moc. Tyle, że już sylwetka na tym cierpiała, bo tłuszcze endo zazywczaj strasznie spowalniają.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pojemnikiki prózniowe

Następny temat

Ból łydek podczas biegania po zakupieniu nowych butów

WHEY premium