SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dalczego ostatnio z etykiet produktów białkowych całkowicie znikneły aminogramy ?

temat działu:

Iron Horse Series

Ilość wyświetleń tematu: 22850

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Panie Marku - cóż, wygląda więc na to, że to jakaś "tajna" lista %)
Przyznam, że dla mnie jest trochę zaskakujące, że argument w konwencji "wiem ale nie powiem" pada ze strony osoby, która zainicjowała dyskusję o tym co kto ma do ukrycia i czego nie dopowiada...

Co do mojego ulubionego słodzika - to nie mam takiego, faktycznie stewia wydaje się prezentować dość korzystnie pod wieloma względami, ale ma jedną wadę - smak... Sam używam aktualnie białka bezsmakowego, choć jak mnie ochota najdzie to kupuję smakowe i wtedy nie ma dla mnie wielkiej różnicy czy w składzie jest aspartam, acesulfam potasu czy sukraloza (w przypadku której skądinąd przydałyby się długoterminowe badania). W stosunku do wszystkich słodzików przejawiam raczej nastawienie umiarkowanie sceptyczne, wszystkie zarazem uważam jednak za lepszą alternatywę dla rafinowanych cukrów.



Zmieniony przez - faftaq w dniu 2012-11-09 09:56:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 441 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11278
A ja mam pytanie odnośnie zawartości glicyny w białku wołowym?

Otóż w beef amino UNIWERSALA jest jej 20g na 100
a w carnivor beef aminos MUSCLE MEDS 19g na 100

Czy to normalne? Czy też wałek?

Poza tym na aminokwasach UNI-LIVER jest informacja,że w 100g wątroby wołowej (z której robione są aminokwasy) jest ponad 6g samej glicyny,ale nie podają już informacji o aminogramie samego produktu.

Co do tauryny to teraz wiem skąd jej tak dużo w aminomax 8000 gaspariego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 153 Napisanych postów 1163 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43408
wszystkie bialka wolowe to w skroce kolagen. dla mnie to wal sam w sobie. wyobrazasz sobie sproszkowana wolowine i zrobione z tego bialko?
ja na pewno nie...

caly gaspari z data waznosci dluzsza niz 2012 to

Zmieniony przez - prosekto w dniu 2012-11-10 12:34:48

Batros to Skeletor: "You talk and I'll listen."

Skeletor: "I'll talk and you'll obey!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
jak pisze prosecto ... to nie jest produkt z wołowiny a z kolagenu wołowego ( cos jakby zmielić to co pozostaje po rozbiorze tuszy wołowej czyli : rogi, kopyta, ścięgna, powięzi stawowe, .... )
poza tym jesli to będzie hydrolizat to i tak będzie ok, poniewaz będzie (mimo gorszego składu aminokwasowego niz białko serwatkowe) szybko i lekko przyswajany. a tak sie sklada ze białka kolagenowe własnie maja najwiecej glicyny i proliny plus hydroksyproliny.
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Dobry temat, tylko nieco może po 5-15 strony odbiegł mocno od założeń jakie miał.
Te 10 stron przypomniało mi podobne dyskusje kiedy firma IHS weszła na rynek.
Nawiążę tylko do kilku kwestii z prywatnej strony. Sam pamiętam czasy kiedy myślałem, że słynne białko "znanego kulturysty" jest rewelacyjne bo świetnie smakuje i super się rozpuszcza itd.
Podobnie z innymi produktami.
Jednak pamiętajmy, że mamy wolność wyboru w tym co kupujemy a nie od dzisiaj wiadomo, że wiedza jest rzeczą najcenniejszą a nie da się tutaj ukryć, że kilka osób tutaj posiada jej bardzo dużo.
Co do IHS tak jak Marek pisał te produkty będą się bronić i oczywiście ktoś kto nie chce kupić nie kupi czasem nawet bo nie i odwrotnie.
Może nie jest to odpowiednie bo jestem w tej firmie ale zgadzam się z taką opinią jako osoba prywatna bo często polecam suplementy i te daje ze 100% pewnością.
Dobrym przykładem jest High Kick, który u zawodników zawodowym jak i amatorskich, którym dałem próbki bądź cały produkt sprawdzał się chyba zawsze, ale nie ma co robić dodatkowej reklamy bo to nie o to chodzi.
Myślę, że ten spełnił swoje zadanie!!!! i czekam na nowy dotyczący amino jak Marek pisał.
Pozdro serdeczne

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 167 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 127112
Marku elegancka robota,rowniez czekam na art dotyczacy amino
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 24177 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402481
juz jest, w dziale odz.i suplementy

https://www.sfd.pl/aminokwasy_czyli_czym_sie_kierowac_podczas_ich_zakupu-t897786.html

Zmieniony przez - wincol w dniu 2012-11-11 15:50:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 141 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4640
Marku zacząłeś pisać o aminogramach a sami macie chyba z tym problem. W waszym whey'u, który ma 78 g białka jest 100g amino na 100g produktu...( info ze strony http://ironhorseseries.com/ ). Przeoczenie czy celowe zagranie?? Ktoś kto zaczyna taki temat nie powinien mieć chyba brudu za paznokciami

ps: Gdzie można znaleźć aminogram waszego izolatu??


Zmieniony przez - pakeross w dniu 2012-11-11 18:48:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 823 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50683
Masz boku tabele wartości odżywczych i jest wyszczególniony każdy aminokwas z ilością .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 24177 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402481
tyle ze na stronie podanej wyzej wlinku nie ma izolatu, przynajmniej ja nmie widze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JESIENNA DEPRESJA

Następny temat

DZIENNIK TRENINGOWY IHS- Dla chętnych.... zasady prowadzenia, profity...

WHEY premium