SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dalczego ostatnio z etykiet produktów białkowych całkowicie znikneły aminogramy ?

temat działu:

Iron Horse Series

Ilość wyświetleń tematu: 22917

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 712 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6861
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
tsak czy inaczej chodzi o zawartość procentowa aminokwasów w 100g suchej masy surowca. skoro sucha masa stanowi koło 90g a nie 100g surowca(te 10g to woda) to podając zawartośc procentową aminokwasów należy potraktować ze w tych 90g mamy 100% zawartości aminokwasów, teraz jesli mamy podac wartośc w % mamy proste równianie
90g ---- 100%
100g -----x % po policzeniu wyjdzie nam x ponad 100% czyli 111,1%

dlatego najczesciej jak policzymy sami amimnokwasy otrzymujemy liczbę wiekszą od 100. co moze wprowadzac w bład ze w produckie jest wiecej aminokwasow niz wazy sam produkt

mc

Zmieniony przez - marek.c w dniu 2012-11-11 22:37:43

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 141 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4640
krisss_zaw TATAKU A nie lepiej przyznać się do błędu na etykiecie?? Bo z tego co widzę to po polsku jest napisane w 100g produktu a po angielsku per 100g protein.
BTW Zawartość białka podajecie w suchej masie??


Zmieniony przez - pakeross w dniu 2012-11-12 07:46:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 174
niektórzy producenci podają w 100g suchej masy a niektórzy w 100g produktu a jeszcze inni w 100g białka zawatrego w porcj 30g wszystkie sformułowania są poprawne. Dzięki aminogramowi możesz zobaczyć z jakimi rodzajami białka masz doczynienia. W przypadku mixu które białka przeważają. Więc proszę ustosunkuj się do tematu a nie oskarżasz wszystkich o oszustwa bo inni mają napisane inaczej niż na białku które masz w domu. Idąc tym tokiem bierzemy surowiec do którego masz link powyżej i tam masz w 100g suchej masy produktu 111g aminokwasów producent który wyprodukuje z tego białko 60% i napisze że masz w 100g produktu 64g aminokwasów to jak go nazwiesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 141 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4640
TATAKU proste pytanie bo widzę że nie mozemy się zrozumieć:
100% pure whey na strone iron horsa ma aminogram tak?? Moje pytanie brzmi: ten aminogram jest podany na 100g produktu czy 100g białka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Z tego co mi wiadomo jest błąd w polskim tłumaczeniu etykiety natomiast wersja angielska jest poprawna. W nowych etykietach jest juz poprawiony.
Tak jak chłopaki powyżej napisali ten błąd przecież nic nie maskuje.
Trzeba było od razu napisać, że wg Ciebie jest błąd w tłumaczeniu a nie spamujesz cały czas dookoła tematu, który i tak nie ma związku z postem...
---
Ps. Widzę, że bardzo zależy Ci na doszukaniu się jakiegoś sekretnego spisku

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 141 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4640
Marcin napisałem: Marku zacząłeś pisać o aminogramach a sami macie chyba z tym problem. W waszym whey'u, który ma 78 g białka jest 100g amino na 100g produktu...( info ze strony http://ironhorseseries.com/ ). Przeoczenie czy celowe zagranie??

Nie doszukuj sie spisku, to wy zamiast odpowiedziec zaczeliscie pisac o suchej masie i rownaniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
No to Marek Ci przedstawił dokładnie o co chodzi, ja dodałem tyle co wiem.
Powtórzę specjalnie dla Ciebie: Wystąpił błąd w polskim tłumaczeniu słowa
białko jako produkt a nie białko jako białko w angielskim poniżej jest poprawnie- widzimy, że jest to błąd a nie próba celowego zagrania.
(Celowym zagraniem byłoby ukrycie aminokwasu, który występuje w składzie a aminogram służy tylko do określenia jakości i pochodzenia białka.
Skład podaje 78g białka na 100g produktu a nie 100g białka na 100g produktu co by mogło wprowadzić w błąd).
Mam nadzieje, że rozwieje to Twoje czarne myśli i zakończymy ten spam w temacie podanym przez Marka.....

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 141 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4640
Wracając do tematu. Wiemy ile może być tej tauryny w takim Syngexie?? Czy to jest poziom 5% czy może 40%?? Robił ktoś badania??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Kula nawet nie wie....


A tak serio nie ma na stronie producenta ... Trzeba poszukać badań ale też rzadko robi się na zawartość tauryny tylko zawartość białka w %.

Zmieniony przez - wojo zmc w dniu 2012-11-13 09:31:22
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JESIENNA DEPRESJA

Następny temat

DZIENNIK TRENINGOWY IHS- Dla chętnych.... zasady prowadzenia, profity...

WHEY premium