SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

biceps

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3355

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
Pare pytan:

1) slyszalem ze nie bardzo 2 cwiczenia na modlitewniku.. co Wy o tym sadzicie ? Chcialem zmienic plan i wlaczyc hantelke i sztange na modlitewniku <plus uginanie ramin ze sztanga stojac>

2) lewy odstaje od prawego <biceps> jak to nadrobic ? orientuje sie ktos ? - technicznie robie cwiczenia ok - obserwowali mnie chlopaki na silowni..

3) Dzis na modlitweniku zrobilem cos takiego - 8 powtorzen wiecej nie moglem, ale opuscilem sztange do polowy i udalo sie podniesc jeszcze 2 razy - czy ma to sens ? robic przy trenie 12/10/8/8/ w dwoch ostatnich seriach jeszcze po takie 2 poworzenia ? tzn 8 zrobic normalnie a potem dobic sie jeszcze dwoma powtorzeniami

pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
1)
wg. mnie zamiast 2 ćwiczeń na modlitewniku dać jedno, albo jak robiłeś wcześniej na modlitewniku to teraz dla odmiany - nie.
np uginanie ramion ze sztanga stojac podchwytem, uginanie ramion z hantlami chwytem młotkowym

2)spróbuj ćwiczenia z hantlami,

3)jak robisz 12/10/8/8 to dobierz taki ciężar żebyś 12/10/6/6 zrobił sam a 2 ostatnie powtórzenia w 2 ostatnich seriach z kogoś pomocą.

Zmieniony przez - jac88 w dniu 2007-11-26 23:51:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
1) slyszalem ze nie bardzo 2 cwiczenia na modlitewniku.. co Wy o tym sadzicie ? Chcialem zmienic plan i wlaczyc hantelke i sztange na modlitewniku <plus uginanie ramin ze sztanga stojac>
Ewentualnie możesz dać taki trening ale nie sądzę, by był najlepszy... Lepiej zamiast sztangi na modlitewniku daj np uginanie młotkowe na koniec
2) lewy odstaje od prawego <biceps> jak to nadrobic ? orientuje sie ktos ? - technicznie robie cwiczenia ok - obserwowali mnie chlopaki na silowni.. rzuć się na sztangielki głównie i pilnuj nie tyle poprawnej techniki (to powinien być odruch) co tego, abyś każdą ręką robił taki sam ruch. Nie np lewą bujasz trochę w tył przy unoszeniu itd.

3) Dzis na modlitweniku zrobilem cos takiego - 8 powtorzen wiecej nie moglem, ale opuscilem sztange do polowy i udalo sie podniesc jeszcze 2 razy - czy ma to sens ? robic przy trenie 12/10/8/8/ w dwoch ostatnich seriach jeszcze po takie 2 poworzenia ? tzn 8 zrobic normalnie a potem dobic sie jeszcze dwoma powtorzeniami

to tzw. "zasada wywoływania palenia wewnątrzmięśniowego". Na zakończenie serii wykonujesz 2-3 krótkie niepełne powtórzenia. I o ile wiem na masę może być a przynajmniej raczej nie zaszkodzi.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
niestety zasada "pomocy" odpada sa 2 powody - zbyt duzy ciezar dziala na mnie bardzo zle.. a poza tym czesto jestem sam na silowni..

Gwjazdor to jakie 3 cwiczenia polecasz ? na rzie trzymalem sie wersji 2 sztanga + 1 hantelkami..

Wlasnie hantelki ograniczam i tu u na tricu bo odtsja te bice :/

oczywiscie sogi poszly :0

Ps spotkalem sie tez z czyms takim ze chlopak najpierw kilka powtorzen robil do poziomu tam polowa powtorsenia, potem kilka powtorzen nizej, i znow kilka calych.. on chwalil te technike ale sam nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
na każdego działa co innego. . . możesz wypróbować ten sposób, jak jedno nie daje Ci efektu, próbuj coś innego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Najlepiej wykonuj 2 ćwiczenia:

uginanie ze sztangą 4 serie
uginanie ze sztangielką na modlitewniku 4 serie

Kolega pewnie wspominał o metodzie "21" na biceps.

A co do opuszczania sztangi do połowy i nagłej zmiany ruchu podczas skurczu bicepsa, to lepiej uważaj wtedy na łokcie.

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
sorki, nie chce zaśmiecać Tobie tematu,

Czawaj wiesz dokładnie na czym polega metoda "21"? mógłbyś ją rozpisać? bo chciałbym ją wypróbować, a nie mogę jej znaleźć, widziałem kiedyś jak ktoś ją polecał jednego typowi tylko teraz znaleźć ten temat... jak szukanie igły w stogu siana;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
21 to 7 powtórzeń wykonanych do połowy ruchu, 7 od połowy ruchu i 7 w pełnym zakresie ruchu sztangą.

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
a 2 cwiczenia ze sztanga to bedzie przediecie ?

modlitewnik + uginanie stojac

troche sie pogubilem - to na tric tez lepiej 2 cwiczenia ?


Zmieniony przez - Luk122 w dniu 2007-11-27 23:02:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Według mnie lepiej skupić się na dwóch niż robić mały maraton z trzema. Tak przy bicepsie jak i tricepsie.

Jasne, że mogą być oba ćwiczenia ze sztangą. Mało różnorodne, ale dla odmiany może być. W kolejnym cyklu możesz wtedy zmienić na same sztangielki.

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
jak mówisz, że masz dysproporcje w bicepsie to warto robić hantlami 1 ćwiczenie, drugie sztangą, możesz zrobić 3 ćwiczenia ale żebyś nie przesadził z ilością serii

to samo dotyczy tricepsu, możesz zrobić 3 ćwiczenia, tylko nie za dużo serii, polecałbym 3 ćw po 3 serie


P.S post wszedł w tym samym czasie ;]


thx za rozpisanie "21" o to mi chodziło,

Zmieniony przez - jac88 w dniu 2007-11-27 23:08:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odpowiedni plan ??

Następny temat

Trening 4-dniowy,prosze o pomoc

WHEY premium