Kulturystyka to dyscyplina sportowa bez ograniczeń wiekowych, można w niej zaistnieć w wieku dojrzałym. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet. Oczywiście dużą rolę odgrywa tryb życia prowadzony przez osobę, która decyduje się na „wyczyn”. Sławek od kilku lat startuje w zawodach, prezentując bardzo dobrą formę startową, w każdym sezonie jest co raz lepszy, zwiększa konsekwentnie masę i doskonali proporcje swojej sylwetki. Obecnie jest finalistą Mistrzostw Świata Weteranów gdzie bezpośrednio nawiązał walkę z zawodnikami na światowym poziomie. Szeroka obręcz barkowa jest dobrze wypełniona, widoczne prążkowanie mięśni naramiennych.

https://bundles.sfd.pl/SFD/2018/1/23/a40fc96a3fcd4b00bd25e8babe06e260-small.jpg

Mięśnie ramion w pozie: bicepsy przodem znakomicie się prezentują, są wyraźnie oddzielone od mięśni trójgłowych, mają wysokie szczyty, są wypełnione na całej długości brzuśca. Widoczne mięśnie proste i zębate brzucha pomimo rozciągnięcia w tej pozie. Są też mięśnie skośne zewnętrzne brzucha, które równie dobrze się prezentują.

https://bundles.sfd.pl/SFD/2018/1/23/7cb7a38cb913495399decd6fc9f7ab81-small.jpg

Mięśnie czworogłowe ud mają głęboką separację, widać wszystkie głowy od biodra do kolana (w części przy kolanowej powinny mieć większą objętość), dobrze widoczne są mięśnie krawieckie. W pozie bokiem: klatka piersiowa wysoka pełna na całej powierzchni, wyraźnie prążkuje się. Mięśnie ramion, biceps i triceps, w dobrych proporcjach.

Widoczne mięśnie pośladkowe średnie i wielkie, naprężacz powięzi szerokiej, jest smuga biodrowo piszczelowa, oddzielająca mięśnie czworogłowe uda od dwugłowych (które powinny być większe). W pozie tyłem widoczny podział mięśni naramiennych - akton tylniego i boczny, mięśnie czworoboczne dobrze oddzielone prążkowane, są obłe większe i mniejsze, podgrzebieniowe, najszersze grzbietu (powinny rozkładać się bardziej na szerokość). Mięśnie pośladkowe głęboko odseparowane, widoczne miejsce przyczepu końcowego mięśni. Tył uda – widoczne dwugłowe, półbłoniaste , półścięgniste. Mięśnie brzuchate łydki dzielą się na głowę przyśrodkową i boczną.

https://bundles.sfd.pl/SFD/2018/1/23/659ba0858bed46a19399b183abeec105-small.jpg

Mięśnie brzucha i ud: widoczne mięśnie proste, zębate oraz skośne zewnętrzne. Mięśnie czworogłowe dzielą się, ukazując wszystkie głowy oddzielone głębokimi bruzdami. Dobra prezencja, prawidłowa prezentacja, podczas której odczuwalne jest zadowolenie zawodnika, chęć udziału w rywalizacji. Podsumowując, atutem jest dojrzałość mięśniowa objawiająca się dobrą gęstością, jakością mięśni. Dalsza praca powinna być ukierunkowana na poprawę szerokości pleców, „pękatości” barków, zwiększenia objętości mięśni czworogłowych w części „nadkola nowej” oraz ciągłe doskonalenie proporcji ciała.Pan Sławek to przykład jak w kwiecie wieku (+ 40lat) można fantastycznie kształtować swoją sylwetkę, stale podnosząc swój poziom zaawansowania. Konsekwentnie, wytrwale dąży do postawionych sobie celów.