Potencjał rozwijany świadomie we właściwym kierunku to pewny sukces…..

Adam od pierwszego startu został zauważony i jest doceniony na zawodach w kraju i zagranicą. Jego sylwetka jest bezwzględnie dysponowana do kategorii, w której startuje. Bardzo dobre proporcje ciała pionowe i poziome, szerokie barki (z długimi obojczykami) „wypracowane” kuliste mięśnie naramienne są mocno „wyseparowane”, dominują nad mięśniami ramion (biceps,triceps ), co w tej kategorii jest właściwe… Widoczne jest połączenie przedniego aktonu (naramiennego) z klatką piersiową, która jest dość „pełna” na całej powierzchni, zwłaszcza w części dolnej, co jest ważne ze względu na ułożenie tej partii w postawie przodem, kiedy zawodnicy, chcąc zaprezentować mięśnie brzucha, opuszczają klatkę piersiową w dół.

Talia jest bardzo wąska i dość długa, jednak proporcje pionowe są na tyle dobre, że „ta” długość jest wielkim atutem, zwłaszcza że w jej obrębie widać całą „gamę” bardzo wyraźnych mięśni (proste, skośne, zębate, międzyżebrowe). Są mięśnie skośne zewnętrzne brzucha, nawet wystają za biodro, jednak w zupełności nie wpływa to negatywnie na prezencję talii.

Długa „niezabudowana” szyja (tzw. brak kapturów) stanowi kolejny szczegół „tej” estetycznej sylwetki.

W pozie bokiem widzimy potwierdzenie wymienionych atutów - szeroką, wyjątkowo pięknie ukształtowaną obręcz barkową, dodatkowo możemy już wychwycić tylny akton naramiennego, który swoją pełnością przyciąga uwagę (świadomie oglądającego widza) oraz talię osy (odmiana męska – truteń - zapewne wydałaby się obraźliwa). Mięśnie grzbietu podkreślają dodatkowo „cienkość” talii.

Tyłem – dobry układ mięśni. „Porządek na plecach”- tak to nazywam, kiedy wszystkie proporcje się zgadzają: tylne aktony - duże, wyraźne, „rysunek” czworobocznego grzbietu, mięśnie obłe większe i mniejsze, podgrzebieniowe, najszersze grzbietu, wąski pas, widoczny grzebień biodrowy…

Świetna praca treningowa, oparta na ogromnych możliwościach - dyspozycjach tego zawodnika. No i prezencja - klimat modela, elegancja, „ dobra stylówa” - niezbędna i konieczna, aby istnieć w tej kategorii. Przemyślana fryzura i lans.

Co poprawić? Nie zepsuć, zachować proporcje, doskonalić jakość i grubość mięśni, głębokość separacji, „chować prążkowanie”, wypełnić klatkę mocniej w części obojczykowej i środkowej, nie rozwijać tzw. prostowników… „Obrabiać drobiazgowo” sylwetkę i sięgać po najwyższe trofea.

Źródło: facebook.com

https://www.youtube.com/watch?v=MOhd7yYezME

https://www.youtube.com/watch?v=rH8MoQm4d7U

Komentarze (0)