Wiek to tylko cyfra. Na potwierdzenie - zawodnik, dla którego czas zatrzymał się z 10 lat temu… Pasja ma wielką moc. Pielęgnowana i mądrze rozwijana przynosi zadowolenie, nierzadko pasmo sukcesów przez długie lata, kto by tak nie chciał…

Pierwszą pozą, którą wykonują zawodnicy po wejściu na scenę to „line up” - jest bardzo ważny, powinien być przygotowany i dopracowany tak, jak pozy obowiązkowe wykonywane w porównaniach. Pozwala dokładnie ocenić proporcje pionowe i poziome sylwetki zawodnika, a więc szerokość barków do talii i bioder, oraz długość nóg do tułowia i nie tylko…

Rafał to zawodnik wysokiej klasy, jego sylwetka jest proporcjonalna, wypełniona „szczelnie” mięśniami, „line up” tego zawodnika bardzo dobrze „zapowiada” kolejne pozy, które tylko potwierdzają jego poziom sportowy.

W pozie „bicepsy przodem”- królewsko prezentują się pięknie uformowane ramiona – biceps duży, kulisty, pękaty, pełny na całej długości, w dobrych proporcjach do tricepsów – widoczny zarys głowy długiej – fantastyczny widok. Środek ciała, czyli mięśnie tułowia, które mimo rozciągnięcia w tej pozie są dobrze widoczne, wąska talia, czworogłowe uda i krawieckie z głęboką separacją, od samego biodra na całej długości.

Poza „najszerszy grzbietu przodem” – nie ma co kryć – górna część ciała w kształcie trójkąta odwróconego podstawą do góry zdominowała obręcz barkowa i świetne ramiona, odciągając uwagę od mniej wyeksponowanych mięśni grzbietu w tej pozie.

„Klatka piersiowa bokiem” - widzimy kulisty naramienny, ramię w dobrych proporcjach - biceps i triceps, klatka piersiowa wysoka, prążkowana, mięśnie międzyżebrowe widoczne nad przedramieniem, widoczna separacja mięśni pośladkowych wielkich i średnich, naprężacz powięzi szerokiej, powięź biodrowo-piszczelowa głęboko oddziela mięśnie czworogłowe uda i dwugłowe (które mogłyby być większe, zwłaszcza w części dolnej, nad dołem podkolanowym). Łydki część boczna - „pocięte” na całej długości.

„Bicepsy tyłem” - obręcz barkowa i ramiona duże objętościowo, „gęsto” zbudowane, mięśnie grzbietu w tej pozie prążkowane od odcinka lędźwiowego przez piersiowy - widoczny mięsień czworoboczny prążkowany poprzecznie we wszystkich częściach, przez powięź piersiowo lędźwiową - aż do odcinka szyjnego. Mięśnie obłe większe i mniejsze są duże i wyraźne, dodałabym objętości mięśniom najszerszym grzbietu, jednak w pozie „najszerszy grzbietu tyłem” plecy rozkładają się szeroko. Pośladki prążkują się, mocno oddzielone od uda, widać mięśnie dwugłowe, półbłoniaste, półścięgniste.

„Mięśnie brzucha i ud” - wszystko jest w należytym porządku, widoczne mięśnie brzucha i czworogłowy uda, całe ciało w tej pozie „rysuje się” wzdłuż, w poprzek i po skosie, widać mnóstwo szczegółów bardzo wyraźnie, mięśnie proste brzucha skośne, zębate międzyżebrowe, uda – w detalach czworogłowy, krawieckie.

Podsumowując: bardzo dobra forma startowa, sylwetka robi świetne wrażenie, od razu rzuca się w oczy dojrzałość mięśniowa, gęstość i pełność...

A do poprawy (z respektem… zawsze coś się znajdzie)?

Mięśnie czworogłowe mają dość długie, smukłe brzuśce na całej długości ud, w pozie bokiem wyglądają smukło, zapewne dobrze by było zwiększyć ich objętość, pękatość.

Mięśnie dwugłowe (w dolnej części).

Jak wspomniałam - mięśnie najszersze grzbietu (mogłyby być mocniej widoczne w pozach przodem, mięśnie obłe są ok).

Prezencja tego zawodnika wzbudza pozytywne emocje, widoczne jest zadowolenie, radość, „wysoka estetyka”. Dobrze się patrzy na zawodnika tej klasy, zwłaszcza że prezentacja jest przemyślana i dobrze przygotowana.

Sylwetki polskiej sceny kulturystyki i fitness - Rafał Tasiemski

Źródło: facebook.com

https://www.youtube.com/watch?v=Sp9il_ZpIXg

Komentarze (1)
basmann

Doskonała forma. Szacunek! :)

0