Wielki sukces trójboisty siłowego Krzysztofa Wierzbickiego odbił się szerokim echem wśród największych siłaczy na świecie, a także zwrócił na siebie uwagę zagraniczne media. W środę mr.deadlift pobił rekord w martwym ciągu podnosząc techniką sumo 502,5 kg! Natychmiast po opublikowaniu filmiku otrzymał mnóstwo gratulacji od ludzi z całego świata.

 

Polecamy również: Zrobił to! Krzysztof Wierzbicki pobił nowy rekord!

Pojawiły się też głosy krytyki odnośnie techniki wykonania martwego ciągu. Spotkaliśmy się z kilkoma komentarzami mówiącymi, iż wykonanie tego ćwiczenia techniką sumo, nie jest tak imponujące, jak klasyczny styl. Kilku niedowiarków napisało też, że to fake i z pewnością podniesienie takiego ciężaru bez specjalnego stroju czy pasa jest nierealne. Jak to mówi znane powiedzenie "Nieważne jak o tobie mówią, ważne by mówili".

Strongman Eddie Hall, który jako pierwszy podniósł magiczne 500 kg udostępnił post z nagraniem martwego ciągu Wierzbickiego. Napisał w nim:

Po prostu okazuje uznanie dla tego 502,5 kg martwego ciągu przez@mr.deadlift

Z perspektywy czasu wiem, że nie mogłem sam podnieść w sumo ponad 400 kg, a ludzie mogą cały dzień kłócić się o to, jak to ma się do konwencjonalnego martwego ciągu. Sam próbowałem obu… wiem, jakie to trudne… niektórzy ludzie uważają to za łatwe, a inni uważają to trudne, ale tak czy inaczej, ponad pół tony jest podnoszone przez człowieka o wadze 105 kg, to jest imponujące dla mnie. Dobra robota!

To naprawdę miło ze strony Halla, że docenił moc i siłę polskiego siłacza. Jesteśmy ciekawi czy aktualny rekordzista w martwym ciągu klasycznym Hafthor Björnsson także skomentuje wyczyn Wierzbickiego. Będziemy śledzić i Was informować.

Komentarze (6)
Gats 2

Nie wiem jak ktoś może negatywnie komentować wyczyn Krzyśka - chudzinka (mizerne 100+ kg) bez stroju wciągnęła pół tony.

2
lordknaga

negatywnie to komentuja chyba tylko internetowe p**dy za przeproszeniem... gosc wazy ledwo ponad 1/5 tego ciezaru :-D wiadomo ze thro czy hall to w ogole inna liga w porownaniu do tego chlopa, moze dlatego ludzie tak negatywnie komentowali?

1
rarytas1

A ja uważam że czym więcej negatywów tym większy będzie rozgłos, nieważne jak byleby o tym pisali a jest o czym

0
M-ka

On się w angielskim stylu naśmiewa z tych głupio komentujących: "some people find it EASY"... :D

0
avo 21

Ale o co chodzi z tym sumo. Federacje trojbojowe dopuszczają tę technikę więc o co chodzi. Nasz największy Mistrz Jarosław Olech też tą techniką podnosi.

0
tobiasz90

bez znaczenia jak to zrobisz ...ciężar ma być w górze. Na moje możesz to podnieść nawet zębami...

1