Kwiecień okazał się wspaniałym miesiącem dla trójboisty siłowego Krzysztofa Wierzbickiego. Od dawna jego celem było podniesienie w martwym ciągu 500 kg, o czym oficjalnie poinformował na swoim profilu na Instagramie. Pomału dążył do jego realizacji podnosząc coraz to większy ciężar. W końcu dopiął swego! Dziś pobił rekord w martwym ciągu techniką sumo na zwykłym gryfie i standardowych obciążeniach podnosząc 502,5 kg podczas sesji treningowej. Tym samym jest bez wątpienia najlepszym Polakiem, który tego dokonał, a jeśli nie weźmiemy pod uwagę techniki wykonania, to najlepszy na świecie.

Nie zostały podane szczegóły odnośnie tego, czy wykonał martwy ciąg w specjalnym kombinezonie/stroju, ale naszym plotkarskim okiem stwierdzamy, że był to tak zwany raw deadlift, czyli bez dodatkowego sprzętu (użył tylko pasków do wzmocnienia chwytu).

 

Polecamy również: Krzysztof Wierzbicki jest już blisko celu! Podniósł 490 kg w martwym ciągu

Warto dodać, iż oficjalnie dwóch siłaczy podniosło podobny ciężar: 500 i 501 kilogramów. Był to Eddie Hall i Hafthor Björnsson, który ustanowił rekord świata. Teraz z pewnością Wierzbicki będzie chciał powtórzyć swój sukces w podniesieniu 502,5 kg podczas oficjalnej imprezy, gdzie zostanie to udokumentowane i ocenione przez sędziów. Serdecznie gratulujemy!

Komentarze (11)
_GANGSTA_

Swietny wynik przy takiej wadze i ogromny potencjał ,ale mimo wszystko ta technika moim zdaniem mocno spłyca krytyczny moment przez co latwiej podniesc wiekszy ciezar,jak duża byla by roznica w stosunku do klasyka hmmm przypuszczam ze nie jednemu ledzwia by nie wytrzymaly patrząc przez pryzmat duzo ciezych chlopow jak Eddy czy Hafthor.

0
_Knife_

Nie do końca, sumo powoduje, że ciężej jest wykończyć ruch. Takie gadanie o sumo, miałem tak samo, a później się okazało iz klasykiem rwaniowym bez paskow wciągam prawie 260 kg, co powtórzy garstka ludzi.

0
_GANGSTA_

Niewiem czy tak ciezej i polemizowalbym widziales filmiki Wierzbickiego ile bral w klasyku roznica spora na korzysc sumo.Znam conajmniej paru kumpli ktorzy sumo maja wypracowane technicznie i jest przewaga nad klasykiem tylko trzeba umiec.

0
spejson94

Jest przekozak. Jestem pewien ze 520kg wyciągnie za jakis czas

0
lordknaga

ja mam takie pytanie :-D a czy thor albo hall tez uzywali techniki sumo?

0
rarytas1

Nie używali techniki sumo. W strongman dopuszczany jest ciąg klasyczny

2
pingvin83

Skromny, wspaniały sportowiec. Duma mnie rozpiera. Taka waga taki wynik szok.

0
F1.08

Fajnie ale po cholere ludzie upieraja sie aby bic rekordy w tak kontuzjogennych dyscyplinach? Na starosc z kibla bedzie mu zona pomagala wstac jak zacznie wychodzic wdzystko

0
_Knife_

Najpierw trzeba dożyć, większość nie dożywa.

0
spejson94

To mu zaproponuj żeby w szachy zaczął grać. Mniej kontuzjogenny sport

0
avo 21

Poza paskami bój zaliczony?

0