Lachlann Foote (21 l.) z Australii dzień po imprezie miał ogromnego kaca. Chciał jak najszybciej się go pozbyć, więc postanowił wypić koktajl białkowy z... kofeiną. Niestety znaleziono go martwego w łazience. Niektórzy sugerowali, że śmierć miała związek ze spożyciem narkotyków, jednak jego ojciec Nigel Foote, wyjaśnił na Facebooku, że w jego organizmie znaleziono niewielką ilość alkoholu i toksyczny poziom kofeiny. Pure Caffeine Powder jest sprzedawany jako suplement diety i często stosowany jest jako dodatek do koktajli proteinowych. Jest legalny i łatwo dostępny online w Australii.

Nigel napisał długi post, aby ostrzec innych przed skutkami zażycia zbyt dużej dawki kofeiny. Twierdzi, że jego syn nie wiedział, jak duża ilość jest w stanie mu zaszkodzić. A dosypał do szejka naprawdę sporą ilość, bo odpowiednik około 40 kaw! Rodzice nie znaleźli żadnego śladu zakupu proszku, który zażył ich zmarły syn, więc podejrzewają, że dostał go od znajomych. Ojciec jest w szoku, że produkt jest tak łatwo dostępny w Australii i powinien być zakazany.

„To szalone, że coś tak niebezpiecznego jest tak łatwo dostępne. Ostrzeżcie swoich przyjaciół, porozmawiajcie z dziećmi… a może sprawdźcie szafki kuchenne… czysty proszek kofeiny wygląda jak każdy inny biały proszek… ale jego czubata łyżeczka zabije was.”