Blake Beckford został jednym z czołowych top modeli fitness pomimo wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i worka kolostomii. Niestety, teraz ten trzydziestodwulatek z Wielkiej Brytanii boryka się z poważnymi zmianami w mózgu. Blake miał marzenia i pracował ciężko, aby je osiągnąć. W 2003 roku w wieku 21 lat zdiagnozowano u niego wrzodziejące zapalenie jelita grubego. To bardzo bolesne i niebezpieczne schorzenie. Choroba powoduje utratę masy, gorączkę oraz objawia się biegunką z krwią. Po 10 latach walki, hospitalizacji, wielu przyjmowanych leków i konsultacji z lekarzami, Blake zdecydował się na operację usunięcia okrężnicy. Od tego czasu do końca życia musi nosić specjalny worek kolostomii. Beckford był tym przerażony i zastanawiał się, jak będzie wyglądało jego codzienne życie oraz treningi na siłowni. Internetowe wsparcie społeczności z IBD sprawiło, że pod koniec stycznia 2014 roku Blake odzyskał pewność siebie i wrócił do treningów. Był zdecydowany ćwiczyć i brać udział w zawodach fitnessowych. Rozpoczął kampanię #FightWithBlake, która miała uświadamiać tych, którzy cierpią na IBD i pomagać im zredukować obawy przed normalnym funkcjonowaniem z workiem kolostomii. Dzięki tej akcji Blake znalazł się w październiku 2014 na okładce magazynu Muscle Fitness. Miesiąc później wygrał zawody Pure Elite w kategorii transformacja ciała.

Niestety w lutym 2015 roku nadeszła kolejna zła wiadomość. U Blake’a zostało zdiagnozowane zaburzenie mózgu zwane zespołem Arnolda-Chiariego. Typowe objawy to problemy z równowagą, ból szyi czy osłabienie mięśni. Dodatkowo stwierdzono jamistość rdzenia, która często współistnieje właśnie z zespołem Arnolda-Chiariego. W marcu 2015 roku Blake przeszedł operację. Od tego czasu pozostaje pod stałym nadzorem lekarzy.

Walka Blake’a nadal się nie skończyła. 13 lutego 2017 roku ponownie trafił na stół operacyjny. Obserwując jego Instagram (@blake_bleckford) można jednak zauważyć, jak pełnym energii i pozytywnego nastawienia jest Blake. Pomimo przeciwności losu, potrafi cieszyć się z każdego drobiazgu oraz korzystać z lepszych momentów, aby spędzić czas ze swoją rodziną: żoną oraz dziećmi (kilkuletnią dziewczynką i dziewięciomiesięcznym synkiem). Ostatnie wieści z 28 lutego 2018 roku są pozytywne, Bleckford dochodzi do siebie operacji.

Trzymamy mocno kciuki za dalszą, skuteczną walkę z chorobą!

Komentarze (3)
natalijka

kozak!

0
TomaszAZ

kurna nie idzie tego wyleczyc?

0
domosos

Na świecie jest tych chorób od cholery, człwoiek nawet nei wie że takie są.

0