SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

arekmos81 Przemiana - 2012

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14935

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2480
_Knife_
Zobacz sobie ile ja siadam, porównaj ze swoim rekordem i pomyśl, dlaczego.
takie teksty na nie nie działają.

_Knife_

Potem popatrz jak robią siady najlepsi na świecie i pomyśl, dlaczego - tak nie inaczej.

Pozycja na załączonym filmie wg mnie sie troszkę różni od pozycji na zdjeciu. Ale to tylko moje zdanie.

Ja uwazam, że stopy powinny być równolegle.
Dla mnie eot.

arekmos81 przepraszam za zasmiecanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1235 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22853
Piątek
Plecy
1. Wiosłowanie sztangą w opadzie /12,10,8,6
2. Podciąganie na drążku (nachwytem) 4x8
3. Martwy ciąg /12,10,8,6
Triceps
1 Pompki na poręczach 3x12
2. Wyciskanie sztangi ??francuskie?? w leżeniu 12,10,8

ćwiczenie dnia





link usunięto jako niezgodny z regulaminem forum

Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2012-02-11 00:23:16

Zmieniony przez - arekmos81 w dniu 2012-02-11 00:28:20

"Nigdy się nie poddawaj,porażka nigdy nie oznacza końca lecz początek drogi do zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Ja uwazam, że stopy powinny być równolegle.

To siądź tak ze 200 kg - wrzuć film - pogadamy

Skoro ktoś osiąga wyniki - to znaczy, że to rozwiązanie jest lepsze od innych i ma uzasadnienie pod względem biomechaniki (dźwigni, zaangażowanych mięśni, ułożenia sztangi i stóp). Ale skoro jesteś taki "mundry" to bądź dalej... Tak samo jak pewien fachowiec ode mnie z siłki, 15 lat stażu i 90 kg na klatkę ciśnie... A robi 16-20 serii na 1 sesji.

Już zdarzyło mi się spotkać paru speców, jeden zgodnie z tym co mu przewidywałem uszkodził barki, paromiesięczna kontuzja







Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2012-02-11 10:29:14

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2012-02-11 10:30:03

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10032 Napisanych postów 30375 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728727
stopy nierównolegle przy przysiadach-jezeli porobimy 8-10 serii pzysiadow i swiadomie nie bedziemy zwracac uwagi na ustawienie stóp-same sie tak uloza,chyba,ze mamy jakas wade kolan i stawow skokowych.

naturalnie chodzac ,chodzimy wlasciwie na zewnetrznych krawedziach stóp.
robiac przysiady ze stopami rownoleglymi-wyginamy stope,by lezala na calej powierzchni-czyli przekrzywiamy w stawie skokowym,kolanowym a przysiadajac tez w stawie biodrowym-sa to czynniki mocno niszczace te stawy.
przestawiajac stopy palcami na zewnatrz-zauwazymy,ze w ten sposob stopa przylega cala powierzchnia-oszczedzajac stawy skokowe,kolanowe,biodrowe...

ogolnie to caly problem zaczyna sie juz w podstawowce-gdzie przez lata w-f nauczyciele nawe nie potrafia nauczyc elementarych ruchow-jak np przysiady.

zrobcie maly test na swoich dzieciach chodzacych do szkoly-niech pokaza jak robia przysiady w szkole-jak 10 % dzieciaków zrobi przysiad nie odrywajac piet w prawidlowym ulozeniu stop-to bedzie sukces...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
J.w. paradoksalnie ustawienie ze stopami lekko na zewnątrz pozwala zrobić pełny przysiad, bez odrywania pięt. A stopy równolegle = możliwość odrywania pięt i różne inne problemy w trakcie siadów. Pół biedy jak to się robi bez obciążenia, ale spróbuj tak robić na większych ciężarach. Tak samo przysiad całą stopą pozwala na przeniesienie większego obciążenia na środek i tył stopy = odciążenie kolana.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2480
_Knife_
"To siądź tak ze 200 kg - wrzuć film - pogadamy ..."
"Ale skoro jesteś taki "mundry" to bądź dalej"
"Tak samo jak pewien fachowiec ode mnie z siłki, 15 lat stażu i 90 kg na klatkę ciśnie... A robi 16-20 serii na 1 sesji"



Knife - jesli do mnie piszesz - to bardzo Cie prosze o zachowanie pewnego poziomu.

---------

Panowie ... proszę... skończcie temat przysiadów... już jest wszystko jasne.
I nie zasmiecajmy koledze dziennika.

_Knife_
paradoksalnie ustawienie ze stopami lekko na zewnątrz


lekko na zewnątrz OK ... a tak jak na zdjęciu.. to jet różnica....


aa, jeszcze tak sie zastanawiam jak robicie "przysiady" na hack maszynie, albo jak byście polecali to robić...


Gorąco Was pozdrawiam!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1235 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22853
Proponuje z tej rozmowy wyciągnąć wnioski, co nie którzy skorzystają z rad kolegów powyżej lub z nich nie skorzystają.W każdym bądz razie ja skorzystam z rad Knifa i na następnym treningu nóg wykorzystam to co powiedział.

"Nigdy się nie poddawaj,porażka nigdy nie oznacza końca lecz początek drogi do zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1235 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22853
Dzisiaj i jutro dzień regeneracyjny ,od poniedziałku niestety muszę zmienić troszkę swój tryb życia.Przez prace i dojazdy do niej będę zmuszony ćwiczyć na siłowni o godzinie 1-2 w nocy.
Troszkę czasu minia jak dostosuje się do takiego trybu.Inne godziny treningu , inne godziny spożywania posiłków ale damy radę

"Nigdy się nie poddawaj,porażka nigdy nie oznacza końca lecz początek drogi do zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Obserwujcie male dzieci ktore ucza sie chodzic albo juz chodza jak macie okazje. Ja mam 2,5 letniego syna. Otoz co zaobserwowalem u niego:

1. Przysiad: wykonuje naturalnie - nikt przeciez go nie uczyl jak to robic, anie nie pokazywal zdjec itd. wiec robi to w pelni naturalnie, instynktownie: idealny przysiad tak jak Knife to opisal: nigdy nie ma nog - stop rownolegle tylko wlasnie stopy odwiedzione pod pewnym katem na zewnatrz, zawsze siada w pelnym przysiadzie z pupa jak najnizej, ma proste plecki, nie wygina plecow w koci grzbiet, jak cos podnosi to wlasnie z przysiadu i powstaje sila nog a nie zgina sie ! Jak na niego patrze to sie od niego ucze :) - i pisze to 100% serio !

2. Pozycje Jogi: calkowicie natualne robi tzw. pozycje psa - z zona w szoku bylismy jak to zrobil pierwszy raz. Pozniej zrozumielismy jak duzo roznych pozycji w jodze wynika z naturalnych - dzieciecych odruchow - i chyba tez ci ktorzy tworzyli ten system cwiczen mieli na celu m.in. bo nie tylko oczywiscie zachowanie wlasnie tej dzieciecej elastycznosc i sprawnosci na cale zycie

Jeszcze co do maszyn w cwiczeniach nog: przy przysiadach i wykrokach z wolnymi ciezarami nigdy mi sie nic nie stalo. Na suwnicy nabawilem sie kontuzji natomiast przez ktora od czerwca do grudnia 2011 nie bylem w pelni sprawny - jakies naciagniecie miesni miedzyzebrowych - bol byl taki na poczatku ze nie moglem lezec na lewym boku ani nic robic - w koncu przeszlo dzieki Bogu i teraz jest pelna sprawnosc ale raczej juz nie siade na suwnice, jak i na wiele innych maszyn z ktorych w zasadzie nie korzystalem i nie korzystam i rowniez odradzam. Co z tego ze na suwnicy smitha ktos robi przysiad jakis udziwniony jeszcze bo zapiera sie nogami pod katem o podstawe i z trzsakajacymi lekotkami cisnie 120 kg jak z wolnym ciezarem 60 kg nie da rady ? Nie raz widze taka dziwna technike.

Sorry rozpisalem sie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 688 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8399
Sorki jeszcze moje 3 grosze w temacie ustawienia stóp do przysiadów.
Znawcą nie jestem ale tak się zastanawiam, część osób chodząc stawia stopy prosto a część stawia stopy na boki (bardziej lub mniej). Czy to nie jest czasem tak, że naturalna pozycja ustawienia stóp jest indywidualna i zależna od budowy danego osobnika ? Może analogicznie jest z przysiadem ? Dla jednych kąt odchylenia stóp o 45 stopni będzie naturalny a dla innych wymuszony...

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Palić? Nie Palić? NIE PALIĆ!!!

Następny temat

Powrót do ćwiczeń + porada

WHEY premium