SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

agak - dziennik - sztanga, rower i trampki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35572

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Aga musisz kombinowac, owszem czujesz plecy , bo pracujesz, tylko nie chodzi w podciaganiu tylko o to czucie plecow ale o wykorzystanie tego cwiczenia jako zlozonego- do pracy calego ciala. Zobacz jak przy podciagniu pracuja mocno miesnie brzucha. Rownie dobrze mozesz sciagac drazek na jedno wyjdzie.
Musisz sie starac robic na ile dajesz rade nawet jak to jest teraz tylko jedno kontrolowane opuszczenie a pozniej bedziesz skakala i tylko chwile trzymala, nie ma znaczenia ile wazysz w koncu sie podciagniesz, a cwiczac na maszynie nigdy sie nie podciagniesz.
Po prostu chce bys zwiekszla swoja sprawnosc, jakies zmiany w sylwetce beda tego konsekwencja a nie pompowala sobie miesnie, bo chyba nie o to ci chodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2015 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 71184
Po prostu chce bys zwiekszla swoja sprawnosc, jakies zmiany w sylwetce beda tego konsekwencja a nie pompowala sobie miesnie, bo chyba nie o to ci chodzi

Iza uznałam, ze naucze sie podciagac zwiekszajac 'sile' miesni plecow. dlatego podciagalam sie na maszynie 5x5 clusters. nie zalezało mi w tym cwiczeniu na jak najwiekszym 'zuzyciu energii'. tak to sobie wykombinowalam.

to moze na treningu plecow zostawie ta maszyne, dodam tylko wiszenie (opuszczanie) przed. i dodatko 'powisze' sobie jeszcze w jakis dzien jak bede na silce (moze po rdlu lub tak jak dzisiaj przed aero)

jak o tym mysle to ja jednak duzo energii zuwywam na maszynie z przeciwwaga. to w sumie cos podobnego do podciagania na gumie, tylko, ze nie stoje na gumie tylko na platformie...



zabralam sie rano za push press, ale przy zarzucie (nie mam stojakow w domu) tak mnie dwojki ciagnely, ze przelozylam na jutro



15 WRZEŚNIA 2010

TRENING


I. wisielec
miało być wiszenie na drażku, a wyszło opuszczanio-spadanie 3x4
II. mini-piramidka 25-20-15-10-5:
- brzuszki na skosnej (prawie pionowej)
- Wznosy z opadu
- Wznosy kolan do lokci w zwisie
III. aero
30min bieżnia 10km/h


1900kcal mam chwilowa fobie przed przytyciem
1. kasza gr 50g, chili con carne
2. kasza 50g, kura w sosie koperkowym, brukselka
3. kasza 50g, wol w sosie pomidorowym, brukselka
4. j.w + ogorki malosolne
gruszka przed i jablko po treningu
5. kefir+ whey, owies 20g
+tran, mineraly

Zmieniony przez - agak w dniu 2010-09-15 21:21:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
nie - bo platforma jest stabilna, a guma nie jest, cala roznica i dlatego majac niesamowicie silne (w sensie kulturystyczny) miesnie plecow mozesz nigdy sie nie podciągnąć, zobacz gimnastycy nie sa rozbudowani.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1979 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8210
aga ćwicz podciąganie ,naprawdę warto choć z początku można doła załpać ,bo nic nie wychodzi masz uczucie ,ze w życiu się nie podciągniesz ,ale naprawdę z czasem podciągniesz się do połowy ,a potem jaka radość z pierwszego podciągnięcia,a jak czuć zakwasy po podciąganiu czuć po całości po bokach ,mięśnie brzucha i wiele więcej prawie całą górę to ćwiczenia naprawdę dużo daje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925




zbity i szczuply
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zbity i szczuply

Dlatego chcę się zająć klasyczną gimnastyką Chociaż wiem, że będzie to na mnie działało poniekąd depresyjnie (ja i takie, powiedzmy, stanie na rękach )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
wez on w tym cwiczeniu jednoczesnie robi popke, planka, rownowage, podciagniecie dipa i to na kolkach wiec energetycznie liczy sie x7 przynajmniej na jedno powtorzenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2015 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 71184
ok, ok, docieraja co mnie Wasze agrumenty, wiem, ze na sluchaniu Izy jeszcze nikt zle nie wyszedl
to opuszczanie jest po prostu strasznie dolujace, a podciaganie na maszynie sprawia mi frajde



16 WRZEŚNIA

BEZTRENINGOWY


strasznie bola mnie sciegna w pachwinach (po brzuszkach), ledwo chodze

oddalam wszystkie za duze spodnie

ok. 2300kcal
1. kuskus 50g, wol z sosem pomidorowym
2. kasza 60g, kura, fasolka szparagowa, sliwki
3. j.w.
4. nalesnik z serem, 2 jablka
5. wiesniak, pomidor




17 WRZEŚNIA

coraz wiekszy bol z pachwinach (po srodowych brzuszkach)
nie moge sie wyprostowac, chodzic, wygladam jak polamaniec


TRENING

1. push press 5x5 (+zarzut przed kazda seria)
rozgrzewka 20kg x12,x10 30kg x8
41kg x 5 / 43kg x5 / 45kg x5FILM / 47kg x4FILM / 47kg x3FILM
19/08: 40kg x 5 / 42kg x5 / 44kg x5 / 46kg x4 / 46kg x3

2. zarzut 6x5
42kg x5 / 44kg x5 FILM / 46kg x5FILM / 48kg x3 FILM / 48kg x5 FILM / 50kgx3 FILM
10/09: 41kg x5 / 43kg x5 / 45kg x5 / 46,5kg x5 / 48kg x5

3. podciaganie sztangi wzdluz tulowia 4x8
23kg x8 / 24kg x8FILM / 25kg x8FILM / 26kg x8FILM
10/09:23kg x8 / 24kg x8 / 25kg x8 / 26kg x7

5. wznosy bokiem 3x12
2x9kg x5 / 2x8kg x8 / 2x8kg x8
10/09: 2x8kg x12 / 2x9kg x12 / 2x9kg x11


FILMY:
push press:



wydaje mi sie, ze rozgrzewka byla za slaba, stad ta niemoc

zarzut:



caly czas sie staram robic glebszy przysiad, ale srednio mi wychodzi

podciaganie sztangi:



tu chyba odrobine za szybko i przy kilku pow zapomnialam o ciagnieciu lokciami w gore. sztangielkami byloby mniej kontuzjogennie...

wznosy bokiem:



a tu sie po prostu poddalam
i czasami nie wiem czy lepiej robic wolno i dokladnie, czy dorzucac i walczyc


ok. 2400kcal
1. kasza 80g, kura w sosie koperkowym, gruszka
2. kuskus 50g, whey, gruszka
3. kasza 50g, wol w sosie ze swiezych pomidorow, warzywa
4. j.w.
5. sery+winogrona
6. ryby wedzone mix
+ bacardi cola zero
+ piwo
+ mineraly
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1979 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8210
agak opadanie na pewno jest dołujące ,ale z czasem będziesz opadać coraz wolniej ,a potem się podciągniesz ten pierwszy raz i zobaczysz dopiero jaka to frajda.Tak oglądałam Twój filmik z zarzutu ja nie jestem specjalistka ,ale zawsze wydawało mi się ,ze ten "przysiad" powinien być głębszy,ja robiłam głębszy ,ale może można robić różnie ja to zwykły amator
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aga ja wiem, że łatwo oceniać innych niż być ocenianym ale pozwolę sobie się wypowiedzieć Przy zarzucie, w końcowej fazie łokcie powinny iść bardziej w górę, dzięki temu „wskoczysz” pod sztangę i będziesz miała od razu dobrą pozycję wyjściową do przysiadu przedniego. Przysiad też raczej powinien być głębszy, chociaż nie musi on być pełny (tak mi przynajmniej mowił instruktor). Poza tym w początkowej fazie, do kolan, sztanga raczej powinna iść wolniej (Ty ją rwiesz od razu z podłogi) i stopniowo przyspieszać. Dzięki temu lepiej wykorzystasz ten rozpęd i łatwiej zarzucisz sztangę na klatę i "wsuniesz" się pod nią.
Uważam, że masz bardzo ładną pozycję wyjściową do zarzutu; proste plecy i patrzysz w górę

Ja wzoruję i wciąż uczę się na takich filmikach (może Ci się przydadzą):









Uważam, że zwłaszcza ten drugi jest fajny, bo wszystko jest ładnie rozłożone na czynniki proste


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2010-09-18 12:49:11
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[Stara Gwardia]Martucca/2015

Następny temat

[Stara Gwardia] Lady M/ ''MMA, panowie, MMA!'' - str. 191

WHEY premium