SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

agak - dziennik - sztanga, rower i trampki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35574

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2015 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 71184


8 maja:
bieg 13km w 1h35min
(w tym ostatnie 3km to marsz)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Czasówka i tak niezła .

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2015 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 71184
dzisiaj już tak ładnie nie było. czuje się .. zmęczona

9 maja
4,5km biegu + 2-3km marszo-biegu


po 5km zapauzowałam przez przypadek GPS-a , czas i dokładny dystans nieznane

jutro bez biegów, może na marsz się skuszę

Zmieniony przez - agak w dniu 2011-05-09 21:20:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2015 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 71184
11 maja:
9km bieg + 5,7km maszo-bieg
razem 1h42min
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1218 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6535
Niezle,a powiedz mi jakie masz buty?ja chce kupic asicka,ale ostatnio duzo dobrego slyszalam o tych nowych Reeboka co niby przy okazji ksztaltuja nogi(w to nie wierze jakos).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
clearwater buty dobiera się nie na podstawie marki, ale na podstawie dopasowania ze względu na cechy biomechaniczne, czyli sposób pracy stopy w czasie biegu i marszu: stopa neutralna (buty oznaczone jako cushion), pronująca (buty stability, control, stuctured) i supinująca (cushion)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2015 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 71184
Trudno mi coś doradzić i sama tez się waham.
Przez długi czas biegałam w adidas marathon (ładne były
od 3 tygodni biegam w butach turystycznych, (bo takie było mi łatwiej zabrać na urlop), i jest ok, (pęcherzy nawet mniej).

Z jednej strony polecane jest biegać z butach z amortyzacją, innych jeśli biegasz po asfalcie, innych po miękkiej powierzchni, lesie itp.

Z drugiej strony, w książce 'Urodzeni biegacze' (nie czytałam) promują bieganie w nieamortyzowanych butach o cienkiej podeszwie. Ponoć technika biegu się zmienia (bo stawiasz całą stopę, ale nie piętę) i taki biegi nie obciąża kolan.

Są też sklepy z bieżniami podłączonymi do komputerów, biegniesz, komputer analizuje to w jaki sposób stawiasz kroki (o tym Marta pisze) i sprzedawca sugeruje odpowiednie obuwie. Tylko, że mam znajomych, którzy właśnie po zmianie butów na dostosowene do ich sposobu stawiania kroków zaczęli mieć problemy, bo ich stawy przez całe życie dostosowywały się do ich 'wady stóp' i po zmianie butów niwelujących te wady zaczęły boleć.

Dlatego sama nie wiem jakie buty kupić i biegam w nie-najnowszych, z lekko już zużytymi amortyzatorami..
Staram się biegać po miękkim, po lesie, ścieżkach w parku lub wzdłuż parkowych alejek po trawniku/klepisku.. ale nie zawsze się tak da...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja biegam po chodnikach, niestety Biegałam 5 lat temu w butach nieprzystosowanych i...
Kość piszczelowa mi pękła A to oznaczało 3 miesiące off. Dlatego wydaje mi się, że osoba niedoświadczona, w dodatku z nadwagą powinna mieć dopasowane buty.

Warto zapytać Radzia (można go dorwać w spamie Ladies ) z racji jego doświadczenia. Kiedyś np. polecał mi na start bieganie boso (!!!) po trawie i pisaku


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-05-12 08:18:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1218 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6535
Kiedys wlasnie wyczytalam na bieganiu pl,o dobieraniu butow,i dobralam nawet sobie takie fajne nike,wlasnie do biegania po twardej powierzchni,i tez wlasnie wtedy chcialam zakupic sobie asicka ale tu w sklepach malo go,a ja ze wzgledu na szeroka stope musze mierzyc.I ja nie przepadam za typowo markowymi tylko takimi aby byly wygodne,a wlasnie duzo osob chwali te reeboki(ja osobiscie do biegania nigdy reebokow nie mialam zadnych)Poszukam w sklepach i sprawdze.najlepiej aby w sklepach naprawde byl ktos co sie zna na tym,wiekszosc tylko niestety pozuje tutaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wystarczy popatrzeć, w jaki sposób podeszwy butów się ścierają i na tej podstawie wywnioskuje się w jaki sposób stopa pronuje.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[Stara Gwardia]Martucca/2015

Następny temat

[Stara Gwardia] Lady M/ ''MMA, panowie, MMA!'' - str. 191

WHEY premium