SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

(LC) Tarta szpinakowa

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11747

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
Potrzebujemy:

1 opakowanie mrożonego rozdrobnionego szpinaku (bez śmietany i innych sosów)
3 jaja
3/4 szklanki sera zółtego (u mnie 45 g, Hollender 17% tł.)
1 średni twardy pomidor
1/2 pęczka natki
100 g twarogu (u mnie 1/2 kubka serka typu grani Linessa z Lidla)
2 ząbki czosnku lub więcej, zależnie od upodobań
przyprawy (sól, pieprz, gałka muszkatołowa lub to co lubimy)

Do obłożenia:
co kto lubi - u mnie plastry surowego boczku przesmażonego na patelni, pomidory, cebula
można posypać parmezanem, kapnąć domowym majonezem, itp.





Wykonanie:

Piekarnik rozgrzewamy na 180 stopni.
Szpinak rozmrażamy i przekładamy na gazę opatrunkową. Dusimy ile pary w łapach. Ma być prawie wiór, żeby się tarta ścięła podczas pieczenia.









W misce roztrzepujemy widelcem całe jaja i dorzucamy przyprawy, ser żółty i twaróg - dałam wprost z kubka, choć można też wcześniej zblendować na gładko. Mieszamy.





Dorzucamy odciśnięty szpinak, natkę, czosnek i pomidora pokrojonego w kostkę uprzednio sparzonego i pozbawionego skórki. Mieszamy.





W oryginale do masy idą też 2-3 plastry pokrojonego w kostkę boczku, przesmażonego na patelni (ja wolę obłożyć tartę plastrami, więc sobie darowałam).

Masę wykładamy na formę do tarty. Wyrównujemy. Pieczemy 20-25 minut w 180 stopniach.





Studzimy aby dała się pokroić i wyjąć. Na ciepło będzie zbyt miękka.





Gdy przestygnie kroimy w trójkąty. Wyjmujemy delikatnie na talerz i obkładamy czym kto lubi, ale nie za grubo, bo jest dość delikatna - absolutnie nie tak zwięzła jak zbożowa, ale jak mocno odciśniemy szpinak, to da się ją wziąć w rękę.









Licząc bez warzyw i boczku (jaja, twaróg, ser żółty) wychodzi:






Zapomniałam, gwoli przyzwoitości: przepis zaczerpnięty od Ryshioo: http://forum.montignac.com.pl/dania-bezmiesne-vt2096.htm#557 

Zmieniony przez - shrimp2 w dniu 2011-05-11 20:52:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
fajny patent, bez serka wiejskiego powinna byc sztywniejsza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2527
jeśli ktoś to zrobi to niech sie wypowie na temat smaku, bo wiem, ze ciężko smacznie przyrządzić szpinak;)

"Kto stał się bogatym, niech rządzi, a kto ma siłę, niech zaprzecza"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 179 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8466
Ciekawie to wygląda. Na dniach przyrządze to napisze co i jak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955
kozackie

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 179 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8466
Właśnie zajadam. Kapitalne
Na ciepło mi się nie rozwala.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2920 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 25539
kozak! robię w niedzielę! dam twaróg, będzie mniej mokre i powinno się bardziej trzymać

sog.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 789
kozak na maxa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1056 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20042
Zrobiłam i wyszła smaczna. Fajny przepis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Bardzo fajny przepis :) Dobrze przyrzadzony szpinak jest naprawde mega. Teraz w biedrze jest czasem tez taki mlody,swiezy, tez mozna z nim sprobowac :)

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 910
Szpinak jest moją ulubioną zieleninką:)
świetny pomysł na bank jutro wypróbuje.
czosnek śmietanka i ogień :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

(LC) Babeczki / muffinki jajeczne

Następny temat

Lody białkowe w 5 minut

WHEY premium