SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dwukolorowa tarta batatowa

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1667

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214367
Dwukolorowa tarta batatowa



SKŁADNIKI

- jedno jajo
- 120g batatów
- 40g banana
- ok 10g kakao
- 20g czekoladowego wheya
- 50g orzechów pekan
- cynamon
- max pół łyżeczki proszku do pieczenia
- opcjonalnie stevia lub inny słodzik


WYKONANIE

Zblendować orzechy pekan z cynamonem na gładką masę. Opcjonalnie można dodać słodzik, ja dodałam odrobinę bezcukrowego syropu orzechowego. Ramakin lub blaszkę (jeżeli robimy większą porcję) wysmarować olejem kokosowym lub innym tłuszczem i wyłożyć masą z pekanów. Piec przez około 10min w 180 stopniach do zrumienienia się ciasta.

Zmiksować ugotowane bataty z bananem, jajem i cynamonem. Dodać odrobinę proszku do pieczenia. Następnie podzielić masę na dwie części i do jednej z nich dodać kakao i max 10g wheya aby masa była dość gęsta. Masę kakaową wyłożyć na uprzednio schłodzony pekanowy spód i pozostałą 'jasną' masą. Piec przez 30 - 40min w ok 180 stopniach.

Standardowo, zrobiłam polewę z wheya zmieszanego z kakao i mlekiem


Wartości BTW

W całości:
710kcal
B 31g
T 44g
W 45g


Jest to wersja mini, na jedną lub dwie porcje ale za to bardzo konkretne Jeśli ktoś chce zrobić lżejszą wersję proponuję zrobić spód z mniejszej ilości pekanów a makrosy znacznie polecą w dół

To zdecydowanie mój numer 1 ciast z dodatkiem batatów
Smacznego !










""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94891 Napisanych postów 364898 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670403
bardzo fajny pomysł

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Chcę to! Wyglada super
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94891 Napisanych postów 364898 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670403
na zdjęciu wygląda mega,będę testował na pewno

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 43 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1
Gdzie kupujecie bataty? Towar wydaje mi się dość deficytowy.

It's not whether you get knocked down; it's whether you get up.
— Vince Lombardi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 7560 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84697
Uwielbiam bataty , przepis zapisany! Wygląda super. Faraway - w Biedronce są bataty i to w fajnej cenie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9991 Napisanych postów 5638 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18404
bardzo fajne połączenie smaków
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[Ciacho] Kruche z budyniem orzechowym

Następny temat

Jeżynowe brownie

WHEY premium