SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

--> TRENING WYSKOKU by Junior

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8558

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Co do ilosci powtorzen to tez troszke Tazoo ma racje to 8 to chyba tak na pierwszych treningach wprowadzajacych z pozniej to od 5 w dol !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3215 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20315
W wielu przypadkach tak. Wyciąg działa na takiej samej zasadzie jak sztangielki. Były o tym dyskusje nawet na sfd w dziale trening. Wielu ekspertów nie zalicza wyciągu do "maszyn" i trakruje je jak wolne ciężary. A zaletą wyciągów jest to, że mogą pracować w różnych płaszczyznach pod różnymi kątami. Poszukam linka do badań, które jakiś czs temu widziałem, które pokazywały, że najwięcej mięśni stabilizująćych pracowało właśnie przy użyciu wyciągu (to samo ćwiczenie było wykonane ze sztangą, sztangielkami i wyciagiem). Sztanga mniej angażuje stabilizerów niż sztangielki, a sztangielki czasem (to zależy od ćwiczenia) mniej ńiż wyciąg.


Jak pokazują badania, osoby początkujące nie powinny ćwiczyć w barzo małym zakresie powtórzeń, bo to może kiepsko się dla nich skończyć. Zakres kształtujący siłę dla beginnerów, to właśnie zakres jaki zaproponowałem.



Zmieniony przez - junior__23 w dniu 2007-08-01 08:34:14

Ile do... czyli liczniki do wydarzeń http://ile-do.pl.pl
oraz
Kuchnia wietnamska na http://pyzamadeinpoland.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Dla beginnerow jak najbardziej masz racje nawet bym rzekl ze ktos kto przynajmniej przez miesiac nie zrobi treningu wprowadzajacego i nie przyzwyczai stawow,sciegien i miesni do obciazen nie powinien robic zadnej silowki !!! Głównie chodzi tu o kontuzje spowodowane tak duzymi ciezarami.Oczywiscie ze zdarzy sie ktos kogo organizm wytrzyma ale wyjatek potiwerdza tylko regule.Ale zaczynajac po dlugiej przerwie treningowej od cwiczen z ciezarami na poziomie 90 % max i wiecej tylko sie czlowiek prosi o kontuzje :) Zreszta kazda literatura to potwierdza.Ja po przerwie wakacyjnej zaczynam od wrzesnia trening metoda HST i tam nawet jest jasno wytlumaczone ze pierwsze w tyg. i zakresy po 15 powtorzen w serii sa po to zeby przede wszystkim przystosowac i wzmocnic sciegna i miesnie do pozniejszych obciazen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
I napisze to po raz setny.Wiem ze Ty Junior23 o tym wiesz :) Nie ma takiego czegos jak cudowny program na wyskok i powiekszanie go 30 cm w ciagu miesiaca czy 2 itd.Ponad 80 % ludzi po prostu nie moze zrozumiec ze zeby naprawde bezpiecznie zbudowac duzy postep i trwaly i solidny potrzeba dobrze rozplanowac trening na caly rok i wtedy cos z tego bedzie.Kurde ja w swoim treningu typowo kulturystycznym tak samo przeciez pierwszy miesiac treningow przeznaczam wlsciwie na straty tzn nawet nie mysle w nim o postepach po prostu on jest po to zeby wdrozyc organizm w trening a jak juz zaczynam robic mikrocykl typowo masowy to tez zaczynam od mniejszych obc. (8-12) a koncze dopiero na wiekszych (6-10)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3215 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20315
Dokładnie. Ja teraz wracam po miesięcznej przerwie. Po zawodach trójbojowych zrobiłem sobie roztrenowanie. Teraz będę robił 2 miesiące siłówki, a potem treningi dynamiczne ze wskazaniem na poprawe wyskoku. Będą to głównie ćwiczenia ciałego ciała (rwania, podrzuty, przysiady, ciągi) oraz treningi szybkościowe i plyo całego ciała. Będzie tego sporo więć mikrocykle będą trwać nie tydzień lecz dwa, żeby zmieścić tam każdy rodzaj treningu w ciągu tego czasu, nie zapominająć o regeneracji.

Ile do... czyli liczniki do wydarzeń http://ile-do.pl.pl
oraz
Kuchnia wietnamska na http://pyzamadeinpoland.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
duzy postep i trwaly i solidny potrzeba dobrze rozplanowac trening na caly rok i wtedy cos z tego bedzie

Oj, wydaje mi sie, ze rozplanowanie treningu na caly rok mija sie z celem, moze wypasc wiele kontuzji/chorob/i przerw spowodowanych zyciem. Sadze, ze cykle 8-12 tyg sa jak najbardziej ok. Poza tym, takie teoretyczne gdybanie na dluzsza mete tez nie ma sensu [mowie o amatorskim sporcie, takim jak my] gdyz plan na kartce moze ulec zmianie podczas treningow, widzac np. dysproporcje miedzy tricepsem a bicepsem [taki przyklad].
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Zupelnie sie z tym nie zgadzam .Widac ze nie rozumiesz do konca co to znaczy rozplanowac trening na rok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
Nie boj sie, rozumiem .

Ale co zrobisz jesli przed roztrenowaniem [lub regeneracja od silki] miales grype?

Caly plan poszedl sie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Alez skad i nie wiem w czym widzisz problem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
Dobra widze, ze nie ma co z toba dyskutowac, a zreszta, zeszlismy z tematu .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieg na 800 m - plan dla dziewczyny

Następny temat

Siłownia ,a dbanie o kondycje

WHEY premium