SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwiększenie siły

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1162

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

16

Waga

72

Wzrost

172

Cel treningowy

zwiększenie siły rąk, nóg

Staż treningowy na siłowni

brak

Uprawiane inne sporty

pływanie, koszykówka, siatkówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

brak

Dieta

dietetyk (narazie redukcyjna)

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

lekka skolioza

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 126
Witam!

Mam 16 lat i od 2 miesięcy trenuję tajski boks. Chciałbym zwiększyć wytrzymałość oraz siłę rąk i nóg, jednakże nie wiem jakie oraz w jakiej ilości dobrać sobie ćwiczenia.

Mój obecny plan wygląda tak:
Pon - 2 godziny siatkówka, 1,5 godziny boks
Wt - 2 godziny wychowania fizycznego
Śr - 1 godzina wychowania fizycznego, 2,5 godziny koszykówki, 1,5 godziny boksu
Czw - brak
Piątek - 1,5 godziny boksu
Sobota - basen 1,5 godziny
Niedziela - brak

Ogólnie rzecz biorąc staram się codziennie robić kilka serii pompek po 30 w jednej serii (pompki klasyczne, czasem pompki na triceps), dodatkowo przysiady do kąta 90 stopni, bieg bokserski, rozciąganie i taka ogólnorozwojówka.

Jaki mam cel? Chciałbym zwiększyć siłę rąk, nóg, pleców. Największe problemy mam z podciąganiem się - praktycznie nie jestem w stanie się podciągnąć.

Jestem w stanie dokupić jakieś hantle do ćwiczeń.

Bardzo proszę o porady jak móglbym osiągnąć mój cel - mogę dodać, że jestem osobą bardzo zawziętą i jak już zacznę coś robić, to dążę do samego końca.

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam, Kuba.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Moim zdaniem jeśli coś dodasz to się po prostu zajedziesz. Zapytaj trenera ot boksu jak mógłbyś wpleść w trening ćwiczenia które pomogą ci osiągnąć efekt jeśli to boks jest dla ciebie priorytetem. Myślę, że wraz z trenerem wybierzecie ćwiczenia i ładnie wkomponujecie je w zajęcia boksu przez co będą efektywniejsze. Co do skoliozy to dobrze byłoby wybrać się do lekarza i na ćwiczenia korekcyjne .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 126
Byłem u lekarza i stwierdzone, że wady tej nie trzeba korygować, bo ona jest znikoma. Co do tych ćwiczeń - mamy bardzo szeroką ogólnorozwojówke na boksie i ćwiczymy każdą partię mięśni, jednak chciałem robić coś ponadto, żeby przyśpieszyć efekt. Wiem, nic nie przychodzi szybko, jednakże myślę, że czasem da się "pomóc" temu wszystkiemu i szybciej osiągnąć ten zamierzony cel.

EDIT: Dodatkowo mam jeszcze nadmiar tłuszczu i chciałem go zamienić w masę - z tego co się orientuję jak się jest troszkę grubszym łatwiej sie buduje mięśnie.

Zmieniony przez - EllDiablos w dniu 2012-10-22 17:27:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
EllDiablos

I ty chcesz przejść taki wysiłek i rozkład tygodniowy na diecie redukcyjnej ?

Tkanki tłuszczowej nie zamieniamy na tkankę mięśniową - chyba że czary znasz .

na start herbata i czytanie .

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568

choć odpuściłbym sobie na ten moment trening siłowy -ZBĘDNY .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 126
Tomasz1405, ćwiczę już o takiej intensywności 3 miesiące i jak do tej pory nie czuję się wykończony i daję radę ;) Co nie znaczy, że nie czuje zmęczenia, bo sie np. nie przykładam. Po prostu jestem w stanie ćwiczyć na takim poziomie i myślę, że dam radę robić to nadal.

Edit: I jeszcze takie sprostowanie lekkie. Dieta nie jest już stricte redukcyjna, praktycznie jestem już w fazie stabilizacji, więc kaloryczność posiłków została podniesiona.

Zmieniony przez - EllDiablos w dniu 2012-10-22 17:44:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
EllDiablos

wszystko fajnie bo nie ma tam umieszczonego treningu siłowego jak dojdzie do rozkładu, CUN zostanie lekko powiedzmy zmuszony do cięższej pracy , sam trening spowoduję mikro uszkodzenia tkanki mięśniowej - już nie będziesz wstanie tak skakać .

A już nie mówiąc o przeprowadzeniu 2 treningów , do tego przy tak niskim poziomie wytrenowania , a w skrajnej sytuacji może dojść do rozpadu tkanki mięśniowej i pobycie w szpitalu z uszkodzeniem nerek .

To nie takie hop siup .

Zmieniony przez - Tomasz1405 w dniu 2012-10-22 18:58:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 126
Co do poziomu wytrenowania, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale siatkówkę trenuję 6 lat, kosza rekreacyjnie 2 lata, boks dopiero pierwszy rok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Ja ci powiedziałem co na ten temat uważam - a ty zrobisz co tylko zechcesz , masz też link z którego korzystasz .

Powtórzę - nie widzę sensu .

pozdrawiam i życzę powodzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny

Następny temat

Proszę o ocenę planu treningu na masę

WHEY premium