SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmodyfikowane A6W+ inne ćwiczenia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1703

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 836
Cześć! Jestem początkujący i chciałbym rozbudować brzuch+ trochę inne części ciała.
Poczytałem trochę o A6W i jedni mówią, że super inni natomiast, że nie. Ja chciałbym do A6W dodać jeszcze brzuszki, plank i dotykanie kolanami łokci w pozycji jak do pompek (nie wiem jak to wytłumaczyć :P). I teraz co lepsze klasyczny A6W czy lepiej trenować brzuch 3 razy w tygodniu to samo co A6W?
Podobno A6W daje nam za mało czasu na regenerację :/ Chyba, ze polecacie coś innego? Musi to być plan bez sprzętu.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680

Z mięśniami brzucha jest podobna historia jak z klatką piersiową. Każdy ją trenuje solidnie, ciężko, przykłada się do treningu jak można najlepiej, ale w obu przypadkach z efektami różnie bywa.

Jak zatem trenować mięśnie brzucha? Przede wszystkim trzeba mięśnie brzucha traktować jak pozostałe. Czyli dawać im odpowiedni bodziec treningowy, a także odpowiedni czas na regeneracje. Jako mięśnie posturalne wykonują bardzo dużo pracy podczas codziennych czynności, stabilizują nasze ciało przy każdym ruchu.

Jeśli chcemy zaatakować mięśnie brzucha na treningu siłowym trzeba najpierw przyjrzeć się samemu treningowy czy zawiera odpowiednie ćwiczenia. Plan powinien być oparty na wielostawowych ćwiczeniach, które atakują nasze ciało globalnie, angażując tym samym mięśnie rdzenia, a im większy ciężar w ćwiczeniach złożonych tym większą pracę wykonują mięśnie brzucha.

W każdym treningu dobrze zaplanowanym mamy też miejsce na ćwiczenia dla mięśni, ale takich ćwiczeń, które warto wykonywać.
Należą do nich przede wszystkim planki (deska) wraz z progresjami, dead bug, body saw, pallof press, spacer farmera jednorącz.

Polecamy również: Ćwiczenia na płaski brzuch




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-06-02 13:25:19

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Ale A6W nie nadaje się za bardzo do trenowania brzucha. Co konkretnie chciałbyś z tym brzuchem zrobić?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Idź na siłownię i rozbudowuj całe ciało. A6W i inne tego typu domowe programy nie dają za wiele. Z resztą nie znam nikogo z estetyczną sylwetką, kto nie trenowałby siłowo.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 836
rion10
Ale A6W nie nadaje się za bardzo do trenowania brzucha. Co konkretnie chciałbyś z tym brzuchem zrobić?

Chciałbym powiększyć mięśnie brzucha.
Wiem, że A6W nie zmniejsza tkanki tłuszczowej, choć i tak mam mało tłuszczu na brzuchu, bo jestem szczupły :D
Na siłownię też średnio w sumie, bo narazie jestem szczupły i trochę mi wstyd (generalnie wiem, że to trochę bez sensu) no i chciałbym na początku coś tam zrobić w domu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Zbyt częste trenowanie brzucha też nie jest dobre musisz go traktować jak wszystkie inne mięśnie i mieć nadwyżkę kaloryczną

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Brzuch trenuję może raz w tygodniu. Zrobię 3 serie po 8 powtórzeń na ab wheel. Oczywiście robię też 3 razy w tygodniu przysiady, raz MC, dużo wioseł etc. Brzuch mam tak rozbudowany, że aż szpeci . Kwestia niskiego BF. Żadne a6w i tym podobne nie rozbudują Tobie brzucha, za to kręgosłup mogą rozwalić. Poza tym, aby rozbudować mięsień, to trzeba odpowiednio jeść.

Idź na siłownię, zacznij jeść. Ja jak zaczynałem, to ważyłem 60 kg przy 185 cm. Teraz mam ten sam wzrost i 86 kg z niskim BF. Jak ktoś zaczyna przygodę z siłownią, to najczęściej jest albo za chudy, albo za gruby.

PS. Jeżeli chcesz coś bez sprzętu, to zostaje deska, ab wheel, wznosy nóg w zwisie. Popatrz na YT jak wygląda prawidłowa technika tych ćwiczeń. Generalnie, to poprawisz stabilizację centralną, nie licz na wzrost obwodu w pasie (no chyba, że się zalejesz tłuszczem).


Zmieniony przez - Tygrys_85 w dniu 2017-08-04 20:05:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Bo silny rdzeń budują właśnie podstawowe ćwiczenia wielostawowe. Do tego 1-2 ćwiczenia w skali tygodnia i jest wystarczająco.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 836
Jeśli chodzi o dietę to wiem, że musi być nadwyżka kaloryczna. To będzie spełnione.
Siłownia teraz odpada.
Czemu A6W niszczy kręgosłup?
A pompko, wznosy nóg?
Co innego polecacie na zrobienie mięśni brzucha w domu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Bo pracujesz na wypukłych plecach. Masz efekt pestki. Dyski w odcinku lędźwiowym wysuwają się jak pestka z wiśni naciśniętej palcami z dwóch stron.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Dodatkowo klasyczne brzuszki są ruchem patologicznym dla brzucha. Brzuch może wykonywać taki ruch, ale jego głównym zadaniem jest stabilizacja. Zresztą większość osób wykonuje brzuszki w taki sposób, że bardziej pracują nogi niż brzuch. Można to skorygować trochę zakładając gumę na uda i wykonując tzw. brzuszki Jandy. Ruch jednak nadal będzie patologiczny.

Do tego jak trenujesz brzuch, a nie trenujesz pleców, to bardzo szybko pojawi się dysproporcja. Coś musi wtedy przejąć pracę mięśni pleców. Najczęściej naprężenie przenosi się, w takiej sytuacji, na kręgosłup.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Bez ciężkich ćwiczeń wielostawowych czy nawet typowych na brzuch to go nie zbudujesz np bez allachów .

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Teninowy

Następny temat

JAK TO WYGLĄDA? 15 LAT

WHEY premium