SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

3x tyg ćwiczenia na siłowni + 3x tyg ergometr (w inne dni) - warto?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 569

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 35
Witam,
Mam około 3-miesięczny staż na siłowni. W trakcie wfów na uczelni zauważyłem, że mam stosunkowo słabe osiągi na ergometrze i chciałem je poprawić, lecz zamiast szukać alternatywnych remediów myślałem, co by po prostu ergometru nie kupić, tylko, że mam dylemat, czy warto to włączać w plan treningowy, który zamierzam zresztą rozbudować. Konkretnie:
Pon: ergometr ~20-25 minut + jakieś lekkie ćwiczenia
Wt: standardowy trening na siłowni
Śro: ergo + ćwiczenia
Czw: siłownia
Pt: ergo + ćwiczenia
Sob: siłownia
Ndz: odpoczynek
Warto, czy też jednak nie będzie to (całokształtem) za duże obciążenie dla mięśni? Ergometr jednak wymaga sporej pracy wszystkich z mięśni. Mam wtedy jakoś specjalnie modyfikować plan na samej siłowni, skupić się na ćwiczeniach bardziej wyspecjalizowanych pod dane partii mięśni? Czy lepiej odpuścić sobie ergometr i wstawić np. 40 minut biegania albo inne ćwiczenia cardio 3x w tyg za to?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234163
witaj, faktycznie ilosc wysilku jaki sobie wrzuciles na start jest dosc spory,tym bardziej ze solidny trening na ergometrze bedzie wymagal znacznego naukladu energii.
napisz jeszcze co rozumiesz pod pojeciem ergo+ cwiczenia? co to za cwiczenia maja byc?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 35
Raczej myślałem o robieniu mniej wymagających ćwiczeń na poszczególne partie, np. brzuch, acz szczerze mówiąc sam nie mam jeszcze konkretnej wizji w tym temacie - napisałem to bardziej orientacyjnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234163
ja bym na start dal tylko trening silwy, nic wiecej, sama silownaia rowniez pzoowli na wzmocnienie nog w sposob odpowiedni

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW czy PPL-redukcja.

Następny temat

Ćwiczenia na siłowni po rekonstrukcji kolana

WHEY premium