SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmiana treningu ! Czy jestem już "zaawansowany", czy jeszcze nie ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 703

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 471
Witam,

do tej pory trenuje FBW ok. pół roku, wcześniej ok 6-8 miesięcy typowy split. Trenuje FBW z dwoma wariantami zarówno z siadami i martwym. Ilość serii i powtórzeń to typowe 5x5 w głównych ćwiczeniach wraz z liniową progresją ciężaru. Od niedawna mimo nadwyżki kalorycznej i dobrej diety pojawiły się lekkie zastoje w głównych bojach. W marwym ciągu jest to ok. 120 kg, które poszło w "trójkach" nie w piątkach. Klatka 3 treningi zastój zanim pokonałem w serii pełne 85, siady zastój na 100kg. Przy czym mój CUN dość dostaje po dupie targająć już tak duże dla mnie ciężary codwa dni. Nie są to nawet dobre wyniki, rozumiem, ale będąc typowym ektomorfikiem są to moje maksy- niestety. Tu pojawia się pytanie, czy kontynuować fbw 5x5 i np. zaczynać na ciągu 125 w seriach po 3 ruchy do serii po 5 ruchów, czy myśleć już o zmianie treningu na PPL/ HST ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Ja bym zrobił trochę przerwy i cofka z ciężarami, na trójki nie wchodź, nie ten poziom zaawansowania

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Zastoje to rzecz normalna, tym bardziej, że tłuczesz ten plan już od pół roku. Oprócz cofki z ciężarem zmieniłbym program. Nie musisz wywracać całego planu do góry nogami, ale wprowadź trochę modyfikacji.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
j/w cofnięcie się z obciążeniami i może po prostu musisz poprawić technikę. Za każdym razem kiedy widzę, że zbliżam się do danej granicy i ciężko będzie ją przeskoczyć to cofam obciążenia i zaczynam z niższego pułapu. (żeby nabrać rozpędu :D)

vivere militare est

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dylemat, którą opcję wybrać

Następny temat

Zmiana ćwiczeń z siłowych na kulturystyczne

WHEY premium