SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmiana treningu z powodu braku czasu. Proszę o radę.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1686

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Muszę więcej czasu poświęcić na zakończenie studiów, praca dyplomowa, egzaminy i parę innych rzeczy związanych z codziennością...
Do tej pory byłem na cyklu masowym, trening 3 razy w tygodniu, grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Brzuch częściej. Trenuję regularnie od 5 miesięcy.
Nie chciałbym całkowicie rezygnować z siłowni na pewien czas, bo szkoda mojej dotychczasowej pracy w tym temacie.
Chodzi mi o coś w rodzaju treningu "na przetrwanie". Góra 2 razy w tygodniu. Czy może być coś takiego:
- trening 2 razy w tygodniu (np. poniedziałek, czwartek)
- po jednym podstawowym ćwiczeniu na każdą grupę mięśniową, po 4 serie (brzuch oczywiście częściej w domu)na jednym treningu.
Taki okres może potrwać 2 lub 3 miesiące, w zależności od tego jak się będzie układało na uczelni i nie tylko.
Jeżeli macie jakieś propozycje odnośnie "przetrwania" na takim treningu (po wszystkim powrót oczywiście do normalnego treningu) bardzo proszę o rady.
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 677 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5955
U nas każdy sobie w "wieży" puszcza co chce, ale cały czas leci radio
A głośność sobie regulujemy

Pozdro

"...Umiesz liczyć to na siebie licz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
hm jednak proponuje cos takeigo - sprawdza sie w 100% https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=18564&forum_id=8&Topic_Title=&forum_title=Trening 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 591 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3116
ja promponowalbym ci HST. Bedziesz musiał chodzić na pake 3 razy na tydzien, ale w wiekszosci przy pierwszym cyklu HST większość ludzi zamyka się w czasie treningu max 60 min.nie jest to duzo czasu. trening sam w sobie nie jest na przetrwanie tylko na mase i sile, ale jak brakuje ci czasu, to te 3 godz. w tygodniu chyba znajdziesz?Wejdz do FAQ-u , tam jest sporo na temat HST.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 677 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5955
Nygol ty chyba nie rozumiesz... kolega nie ma czasu bo musi się uczyć i chce chodzić 2 razy w tygodniu i faka udzielił dobrej rady ten trening ACT na podtrzymanie masy będzie b. dobry A jak będzie miał spowrotem czas to znów zacznie hst

Pozdrawiam

"...Umiesz liczyć to na siebie licz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za rady. Spajdi masz rację, dwa razy w tygodniu i no more więcej. Zakończyć te cholerne studia to teraz priorytet. Jest czas na trening, potem przychodzi czas na naukę i to jest teraz najważniejsze.
Nawet jeżeli pojadę na trening zaraz z pracy, to muszę przecisnąć się przez korki, rozgrzewka, trening, prysznic, dojazd do domu i... dziewiętnasta na zegarze. Z treningu raczej wracam "pozytywnie" zmęczony, ale nauka już mi nie idzie. Nie te lata :) Kolejny problem jaki się pojawia przy propozycji TentegesMastera jest taki, że nie zawsze można wykonać ten typ treningu ze względu na to, że niektóre stanowiska są zajętę. Nie mogę terroryzować połowy siłowni.
Eeee... chyba zaczynam marudzić, ale to dlatego że musze iśc dzisiaj na uczelnię, a przecież sobota... słoneczko, możnaby tyłek wywieźć gdzieś za miasto...
Dobra, TentegesMaster, czy trening który proponujesz można od biedy robić dwa razy w tygodniu?

PS
Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, kiedy pisze się odpowiedź w forum, formatka zawiera na dole dwa przyciski. Ten po prawej mnie szczególnie bawi. Napisane jest na nim "Wyczyść Pola" Mam nadzieję, że to niedługo nastąpi. Szerokiej drogi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
hm wileu z tym samym - zajeste stanowiska. nie spotkalem sie nigdy (nawet w łebie gdziue jakes dresy co 5x tydzien zajmowily stanowisko do klatki) nie powiedzieli "poczekaj az skoncze" tylko ok ja odpozcywam ty zmienisjza ciezar i cwicyzsz ( no a po serii zakladasz poprzednikowi to co mial nalozone)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 677 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5955
Rób dokładnie tak jak faku powiedział... Trening act michaila jest dobry, ale ja osobiście robiłem troche zmieniony, żeby zrobić więcej obwodów zamieniłem kilka ćwiczeń na maszyny Bo to mieszanie z obciążeniami itp. zajmuje dużo czasu, a tak idzie gładko Może to nie najlepsze wyjście, ale imho do podtrzymania masy wystarczy Robiłem takie coś :

1.Unoszenie kolan do klatki w zwisie na drążku.(proste brzucha), 1xmax
2.Prostowanie nóg na maszynie w siadzie.(czworogłowe ud), 1x10
3.Wyciskanie na klatkę siedząc na maszynie 1x10
4.Wyciskanie sztangielek w siadzie 1x10
5.Podciąganie na drążku szerokim uchwytem (Lub ściąganie za głowe) 1xmax
7.Uginanie ramion na biceps z linką wyciągu dolnego 1x10
8.Prostowanie ramion na wyciągu.(triceps), 1x10
10.Wspięcia na palce na drabinkach (łydki). 1xmax


Pozdro

"...Umiesz liczyć to na siebie licz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Mozesz robić coś takiego jak napisałeś na początku.Mozesz również podzielić tydzień na dwa dni treningowe.W jednym trenujesz rógę ciała,a w drugim dół.
Pozdor.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 677 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5955
Miętki pytanie po co ?? Taki trening zajał by mu więcej czasu na jednej sesji co jest zdecydowanie w jego przypadku niewsakazane, a po 2 z reguły regeneracje i przerwy robi się właśnie treningiem ACT

Pozdrawiam

"...Umiesz liczyć to na siebie licz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
To Jego sprawa,jeśli chce tak trenowac to sam dojdzie do tego ile czasu Mu to zajmie.
A regeneracje niekoneicznie robi się act
Pozdro.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 677 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5955
Ofcourse niekoniecznie, ale najczęściej Zresztą powiedział, że tak mu pasuje

Pozdrawiam

"...Umiesz liczyć to na siebie licz..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening - ile???

Następny temat

Trening

WHEY premium