SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zerwane więzadła krzyżowe, a trening siłowy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 373

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 351
Witam,
Jakieś dwa miesiące temu miałem wypadek w wyniku którego doszło do zerwania więzadeł krzyżowych i uszkodzenia łąkotki w lewym kolanie.
W związku z powyższym nie jestem w stanie wykonywać żadnych ćwiczeń obciążających kolana.
Odpadają więc martwe ciągi i przysiady nad czym ubolewam. Od jakiegoś miesiąca trenuje tylko górę- swoim starym planem fbw ściągniętym z internetu i po prostu pomijam te dwa ćwiczenia. Czuje jednak, ze te treningi są po prostu kiepskie- mało intensywne.
Chcialbym więc zapytać:
Czy można te ćwiczenia czymś zastąpić?
Jaki plan treningowy byłby najlepszy w związku z taką kontuzją? Niestety sam nie wiem jak to ugryźć.
I ostatnie: jeszcze przed wypadkiem chciałem zacząć redukcję, ale z oczywistych powodów nie mogę kręcić aerobów. Czy basen jako zamiennik biegania byłby ok? Pływanie chyba nie obciąża jakoś wydatnie stawów, ale jestem laikiem więc wolę dopytać.
Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie odpowiedzi na moje mnogie pytania.
Pozdrawiam.

Informacje o mnie:
1. Mężczyzna.
2. 24 lata.
3. 78 kg.
4. 180 cm.
5. Redu.
6. Jakiś rok mniej lub bardziej regularnych treningów.
7. Brak.
8. Hantle, ławeczka, sztanga prosta/łamana, poręcze do pompek.
9. Aktualnie brak, ale na dniach zaczynam liczyć kalorie.
10. Zerwane więzadła i uszkodzona łąkotka.
11. Białko, kreatyna, bcaa, witaminy i minerały.
12. Lecialem planem fbw sakera dla początkujących.
13. Niestety nie wiem, bo na obciążeniach nie mam opisanej wagi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Niestety tak się czasem zdarza, że przytrafi się nam kontuzja, a z tego co piszesz to dość poważna bo zerwanie więzadeł nie jest ciekawą sytuacją jednak miałeś za sobą jakąś operację więc przypuszczam, że sama kontuzja już jest naprawiona przez lekarzy.

A jak jest zrobione jak należy to prędzej czy później powinieneś wrócić do sprawności jeśli chodzi o nogi. Wiadomo, że z przysiadami z 200kg na karku może być problem, ale w pewnym zakresie można z powodzeniem nogi trenować i nawet należałoby je trenować dla szeroko pojętego zdrowia.

Jednak w Twojej sytuacji jak dla mnie jest jedna sensowna droga postępowania. Jeśli nie można wykonywać solidnych ćwiczeń na nogi to zajmij się górą ciała i trenuj tylko górę ciała sensownym treningiem. Oczywiście jeśli nie masz problemów z pływaniem śmiało możesz na basen chodzić.
To natomiast nie znaczy, że dół ciała zostawiasz samopas. Udaj się do fizjoterapeuty i popracuj nad dołem ciała na ćwiczeniach rehabilitacyjnych.
Tak aby te nogi wróciły do sensownej formy, żebyś zakres ruchu w kolanie miał itd i nad tym możesz pracować równocześnie.

Polecamy również: Szybka i efektywna rozgrzewka przed treningiem siłowym bez cardio

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33053 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
Idz do fizjo i z nim uzgadniaj , nawet góre ciężko sensownie przećwiczyc bo chcąc robić wszystko w miare dobrze to trzeba zadbać o solidne podparcie , mając taki uraz cięzko mocno wkręcić nogi w podłoże .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2932 Napisanych postów 993 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13035
Jakaś operacja czeka ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowa bloku treningowego z naciskiem na hipertrofie

Następny temat

Ilość treningów na redukcji

WHEY premium