SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zdeterminowany do łamania swoich granic ^^

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1701

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 46
Witam,

Na początek pare info o mnie :D

imię:Łukasz
lat:20
wzrost:172cm
Waga:72kg

Pewnego dnia postanowilem wziąć się za siebie. Kiedyś można powiedzieć, że sport byłdla mnie chlebem codziennim. Jednak potem przestałem sie w to bawić i wybrałęm imprezy itd. Chodziłem zawsze na przynajmniej 2 treningi dziennie itd. Jednak potem wybrałem imprezowanie, chlanie , kumple , komputer i niestety był to mój koniec ze sportem. Przez pare lat w sumie nie robilem nic ( przez cale LO ) . Tyle co na WF i czasem na hale pograć. Przez co przybralem na wadze. Ważyłem jakieś 82kg. Poszedłem na studia i postanowilem cos ze sobą zrobić. Aktualnie jestem po zrzuceniu paru kg ( 10kg - wymyslona przeze mnie dieta, tzn sposob odzywiania :D powymienialem pare skladnikow na inne itd + cwiczonka ).Potrzebuję paru porad, wskazówek dlatego tutaj piszę ;) Właścicie nie wiem co powinienem teraz zrobić. Chcę wyrzeźbić swoje ciało, nie być jakimś wielkim miśkiem ale je wyrzeźbić. Powinienem robić redukcje i dalej zrzucac i ćwiczyć czy zaś nabierać masy i robić mase mięśniową? Troche czytalem na tym forum ale oczywiscie mętlik w głowie. Żebyście mogli łatwiej określić czy powinienem robić redukcje czy mase dorzucam swoje zdjęcia w celu weryfikacji, może się przydadzą.

1. http://imageshack.us/photo/my-images/59/of2j.jpg/
2. http://imageshack.us/photo/my-images/850/xru4.jpg/
3. http://imageshack.us/photo/my-images/442/40cz.jpg/

Co do suplementacji to jestem w tym zakresie kompletnie bez zadnej wiedzy. Jeśli uważacie, że coś powinienem brać to możecie polecić, jeśli nei - tym lepiej. Zaznaczam, że nie chce jakiś pobudzających przedtreningówek itd po ktorych bede latał jak durny.

Dieta, jeżeli mi już pomożecie określić czy powinienem redukować czy na mase to wtedy spróbuje ułożyć i dam wam do oceny :)
( z kalkulatora wyliczam to BMR czy jak to sie nazywało :D i z tej liczby kalorii gdzie jest podane by utrzymywać wage odejmujemy 300 badz dodajemy 300 w zaleznie wlasnie od tego czy redukcja czy masa - dobrze zrozumialem? )

Trening.

Znalazłem propozycję od kogoś na tym forum :


A
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2s
Plecy:
- Martwy ciąg 2s
- Podciąganie na drążku 2s
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

B
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Military press 2s
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu 2s
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 2s
- Unoszenie z opadu 2s
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s

Moze to byc trening rowniez dla mnie? Czy będzie nieodpowiedni?

Zależy mi też na tzw. kaloryferze więc oprócz tego ćwiczenia na brzuch musiałbym dołożyć, bądź tak jak do tej pory w domu.

Zaznaczę, że chcę zamówić drążek i hantelki bo nie zawsze zdążę na siłownię wiec chcialbym mieć coś zebym mogl cwiczyc w domu. Ćwiczenia na drążku już jakieś znalazłem na necie a na hantelkach idzie pocwiczyc duzo mięśni także myśle że spoko opcja.

A dodam to co mi wyszło w kalkulatorze już: ( zaznaczyłem już jako przyszłościowo ze 3-5 razy w tygodniu trening )

Współczynnik BMR 1782.06
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3074.05
Węglowodany 55% 1690.73kcal = 422.68gram
Białko 15%% 461.11kcal = 115.28gram
Tluszcz 30% 922.22kcal = 102.47gram

' Moja dieta ' przy której zrzucałem swoje kg i cos tam cwiczylem wyglądała poprostu tak, że piłem wode badz sok pomaranczowy. Chleb wymienilem na pelnoziarnisty lub waza. Sniadanie jajka / jajecznica / twarozek / ser biały + wlasnie ciemny chleb. Ewentualnie tunczyk w oleju jak mialem wolny dzien :D w ciagu dnia kajzerka z szynka drobiowa salata ogorkiem itd , obiad ryz/kasza/makaron z warzywami i kurczekiem z tym ze makaron nie wiedizalem jak robic i uzywalem troche niepotrzebnie chyba sosow tylu slodko kwasny itd. W ciagu dnia jakis serek homogenizowany , na kolacje wlasciwie tak jak sniadanie badz wasa z pasta tunczykowa czy cos. ( woreczek ryzu czy kaszy i jedna piersc to na pol z dziewczyna tak odnosnie obiadow jeszcze ). Wiec nie wiem czy moglbym dalej na takiej luznej diecie bazowac czy juz nie. Mysle ze jak zaczyna sie powaznie do tego podchodzic to juz by trzeba bylo liczyc :P


Sorry, że tak dużo wam tekstu sypnalem ale chcialbym jak najszybciej ogarnac temat i staralem sie jak najwiecej info podac bo w NL siedze teraz w robocie i mam takiego neta ze strona mi sie 15minut ładuje wiec chce jak najmniej na nią musiec wchodzic:D

Z góry dzieki za pomoc / opinie itd :D Jakbym coś musiałjeszcze dopowiedziec to piszcie. i Czekam ; )
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
szczerze piszac to ja bym masował
trening kiepski, ale to moznaby zmienic
jesli chodzi o diete to wypadałoby wyrzucic/zmienic kilka rzeczy, ale wszystko jest do ogarnięcia
no chyba że bardziej Ci zalezy na tej kracie to redukuj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 46
Zależy mi na całokształcie, krata nie jest priorytetem. Poprostu lepszy wygląd mnie interesuje :P Piszę również w celu zasięgnięcia opinii czy lepiej redukowac czy masowac w moim przypadku ;) Także jak lepiej masować to będzie masowanie. Co do diety i treningu to czekam w takim razie na jakies wskazowki/rady/propozycje.

Zresztą pisałem to już wszystko w 1 poście :P


Zmieniony przez - mrqq w dniu 2013-07-31 22:52:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
to ja bym jeszcze przymasował, żeby po redukcji troche mięcha zostało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dokładnie. Po redukcji będziesz bardzo kościasty a to nie będzie 'interesujące'.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 46
Czyli jak to sie namówi najpierw masa potem rzeźba ? :D Powinienem najpierw przymasowac zeby potem zredukowac i zostaly same miesnie? dobrze zrozumialem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12080 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
mniej wiecej tak

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 46
Coś małe zainteresowanie tematem :D

Suplementy - wybrałem BCAA + EAA + kompleks witamin - jakies uwagi?

Dieta - jakies propozycje? uwagi wskazowki? Bo podobno stosowana przezemnie powinna ulec zmianie :P a ciezko jest mi cos ulozyc na tym kalkulatorze skoro nei ma tem wielu rzeczy i ciezko jest mi ' dodawac swoje ' tam , bo nei znam ilosci kalorii itd...

Trening

Split czy FTW??

Jeśli FTW to może coś takiego? Rownież zaczerpnięte z forum.

A
Wyciskanie sztangi płaska 3 serie
Wyciskanie na maszynie 2 serie (barki)
Francuskie wycisknie leżąc 2 serie
Wiosłowanie sztangą 3 serie
Przysiady ze sztangą 3 serie
Uginanie ze sztangą 2 serie
Wpięcia stojąc 3 serie
Brzuch

B
Wyciskanie hantli skos 3 serie
Wyciskanie żołnierskie 2 serie
Prostowanie ramion na wyciągu 2 serie
Martwy ciąg 3 serie
Prostowanie nóg na maszynie 3 serie
Uginanie nóg na maszynie 3 serie
Uginanie ramion z hantlami (supinacja) 2 serie
Wspięcia siedząc 3 serie
Brzuch

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 46
Spróbowałem coś ułożyć z w tym kalkulatorze z dietą i wyszło mi coś takiego : ( ogólnie miałem problem z zapelnieniem kalorii... )


Posiłek 1

twarożek + chleb graham - 368 kcal

posiłek 2

chleb graham poledwica sopocka rzodkiewka - 400kcal

posiłek 3

banan - 95 kcal

posilek 4

piers makaron pomidor sok - 514 kcal

posilek 5

piers ryz pomidor ogorek sok - 584 kcal

posilek 6

chleb tunczyk sok - 512 kcal

posilek 7

danio orzechy sok - 701 kcal

Suma dobowa: 3126 kcal 186 g białka 88 g tłuszczu 371 g węglowodanów + jedna porcja soku nie doliczona.

Ogólnie mi samemu sie wydaje, że jakaś słaba ta dieta... ciezko by bylo to zjesc wszystko wg mnie.. i w sumie calkiem drogo wyjdzie :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12080 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
to czy split czy fbw to juz twoja sprawa co czujesz lepiej.


co do diety wrzuc zgodnie ze wskazowkami w linku
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ_-t930058.html 

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 46
ok, w przypadku fbw trening dobrze ulozony? I suplementy tez ok?

Co do diety to postaram sie. Nie wiem czy to wina neta tutaj czy co ale w momencie gdy klikam na DODAJ POSILEK np to nic sie nie dzieje.. wiec ewentualnie z ta dieta to moze potrwac dluzej. Jak mi sie uda to odrazu wrzuce.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta proszę o rady

Następny temat

Redukcja

WHEY premium