SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kaloryczne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1897

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 108 Na forum 212 dni Przeczytanych tematów 760
Witam ekipę.

Od jutra wypróbuję aplikacje Yazio do trzymania się mojej diety. Dodaje tam produkty za pomocą kodów kreskowych żeby było dokładnie tyle samo kcal b/t/w.

Jak gdzieś wyczytałem odpowiedź stara już Domera to raczej nie muszę uwzględniać spalonych kcal podczas treningu jak i nawet robionych kroków tylko trzymać się tyłu kcal ile mam i obserwować, tak?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17382
Tak, wylicz również kalorie według wzoru podwieszonego na forum. Sam używam yazio ale nie kalorie proponowane przez aplikację bo są one bardzo zanizone oraz makroskładniki Siennie zgadzają.


Zmieniony przez - althetic w dniu 2/12/2024 3:56:26 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33082 Napisanych postów 23173 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278069
Liczysz swoje zapotrzebowanie zerowe i tam już uzgledniasz swoją stałą aktywnosć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nie rozumiem niestety co masz na myśli? Jak to nie należy wliczać aktywności fizycznej w obliczeniach zapotrzebowania kalorycznego organizmu?

Zapotrzebowanie kaloryczne organizmu jak najbardziej należy liczyć względem naszej aktywności w perspektywie dnia, a nawet tygodnia. Określamy ją w pracy, na treningu, w ciągu dnia i obliczamy w ten sposób przybliżoną ilość jaką możliwym spalać na tę czynności. Jeżeli chcesz redukować tkankę tłuszczową, to bilans energetyczny musi być ujemny i odwrotnie w przypadku budowy masy mięśniowej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 108 Na forum 212 dni Przeczytanych tematów 760
"Trening siłowy jest podstawą kształtowania sylwetki. Wiedzieć o tym powinny wszystkie osoby, które chcą zmienić coś w wyglądzie i estetyce swojego ciała. Jednak w sytuacji, gdy zgłębiamy się w wyliczenia, chcielibyśmy wiedzieć, ile kalorii spalamy w czasie danego rodzaju wysiłku, po to, aby policzyć dokładniej nasze zapotrzebowanie kaloryczne. W ten sposób będziemy wiedzieli, ile dokładnie kalorii musimy spożywać, aby osiągnąć określony cel. Czy jednak wyliczenia tak dokładne są istotne? Raczej nie. Nie musimy wyliczać dokładnie każdego rodzaju aktywności co do ilości spalanych kalorii. Istotne będzie w takiej sytuacji coś innego, czyli obserwacja"

Tak w którymś temacie odpisałeś Domer, że raczej nie co do dokładności . No bo chodzi nawet chociaż o samo spalanie kcal podczas kroków czy samego życia. Trening też w to wchodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 17
Witam. Mam pytanie. Wg kalkulatora na stronie moje BMR to 2500kcal (130kg 181cm wzrostu pracuje jako kurier i ćwiczę 3-4 razy w tyg). Dobrze rozumiem te wyliczenia? W sensie deficyt będzie wynosił ok 250-500 kcal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 108 Na forum 212 dni Przeczytanych tematów 760
Także Domer bo mi ktoś się wciął w temat. Tak jak wyżej napisałem i wkleiłem twoja wypowiedź gdzie tam w którymś temacie żeby nie co dokładności.

Bo tak nie będę używał tego przelicznika z apki bo rzeczywiście mało tylko wylicze tutaj z forum tylko chodzi mi co zrobić z tymi kcal co spałam z treningu siłowego, cardio czy nawet spacerów (kroki) czy mam po prostu tylko wyliczyć zapotrzebowanie i zacząć od tego i obserwować ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17382
Masz obliczyc zapotrrzebowanie wedlug wzoru wlicxajac a to swoja aktywnosc[treningi, spacer, trying zycia].
Jesli wyjdzie Ci zalozlny 2500 na redukcje to tego sie trzymasz I nie odejmujesz juz od tego nic na codzien.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 108 Na forum 212 dni Przeczytanych tematów 760
Oki dziękuję !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 108 Na forum 212 dni Przeczytanych tematów 760
A jak też uzywassz Yazio to jak to u Ciebie wygląda? Powiedzmy pokazuje Ci mniej tak jak już wspomniałeś to po prostu i tak dodajesz posiłki i pokazuje tyle ile masz spożyć tak?

i drugie pytanie czy trzymasz się tego jak tam jest czyli 4 posiłki bo tam nie mogę dodać więcej opcji czy rozłożyłes na więcej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17382
Tak to wyglada.

Jezli mam wiecje niz 4 posilki, a mam codzienie wrzucam kilka w ten sam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygotowanie posiłków na kilka dni

Następny temat

Budowa masy mięśniowej - porady

WHEY premium