SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zalecenia treningowe dla ektomorfika

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5079

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
Czyli standartowe tłumaczenie. A wysstarczyłoby stosować pewne zasady, jeść dużo ww, pić oliwę i masa by ruszyła.

Niestety albo stety DIETA jest podstawą, a cała reszta to dodatek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
a co z oliwy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
ow17: Niektorzy marza by przytyc te 10kg. Ja marzylem i przytylem, teraz juz jem inaczej.

tak więc lepiej jest hitem, czy typowym splitem? A może każda partia 2 razy w tygodniu?
Nie wiem czy HITem bo nie probowalem nigdy, nie znalem sie wtedy, zawsze robilem splitem raz w tygodniu ale nie mam porownania, moze co innego byloby lepsze. Najlepiej poprobuj sam, po 6 tygodniach tego i tego stwierdzisz co lepiej daje.
Jednak moim zdaniem po pierwsze trzeba duzo jesc, problemem jest generalne nabranie masy.

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4813
Witam,

jestem typowym ektomorfikiem, jeszcze dwa lata temu ważyłem 54kg przy 176 cm wzrostu.Całe życie uprawiałem różne sporty ze średnią intensywnością, rower, pływanie, bieganie i trochę siłowni. Potem postanowiłem bardziej zająć się siłownią. Trenowałem kilka miesięcy typowym programem czyli przeciętnie 3 ćwiczenia na grupę mięśniową po 4 serie po 8 do 10 powtórzeń. W tym czasie nie rezygnowałem z dalekich wycieczek rowerowych, imprez czy też basenu. Zanotowałem niewielki przyrost siły oraz przytyłem jakieś 5kg. Przy bardzo dobrym odrzywianiu zawsze dwa obiady, i obfita kolacja na ciepło około północy poprawiona połową butelki wina;). W wakacje ani razu nie byłem na siłowni i ponownie zacząłem treningi od połowy września. Po 3 tyg. rozruchu znów kontynuowałem stary program treningowy. I efekty były coo tu dużo mówić mizerne. Aż przyszedł czas na zmianę i zupełnie przeorganizowałem swój trening. Od początku stycznia ćwiczę wg takiego schematu:

Każdy trening zaczynam od 15 minut biegu na bierzni w celu ogólnego rozgrzania organizmu oraz dodatkowych ćwiczeń rozgrzewających i rozciągających.
Każdy trening kończe ćwiczeniami mięśni brzucha 3-4 seriie.

KAŻDA SERIIA TRENINGOWA ROBIONA JEST NA 110% MOCY

Wtorek Klatka + Biceps
1. Wyciskanie sztangi 2 serie właściwe w pierwszej 7-8 ruchów w drógiej zwiększam obciążenie i wykonuje 4-5 ruchów samodzielnych i jeden- dwa z pomocą.
2. Wyciskanie hantli na ławce skośnej 2 serie 7-8 ruchów
3. Pompki na poręczch z dowieszanym obciążeniem 2 serie po około 8-10 ruchów

1. Ugięcia ramion ze sztangą łamaną 2 serie stojąc 8-10 powtórzeń
2. ugięcia ramion z hantlami 2 serie w pierwszej serii około 10 powtórzeń w drógiej 5-6 a potem biore mniejsze hantle i robie kolejne 5-6 ruchów

Czwartek Plecy+ Barki + triceps
1. Martwy ciąg 2 serie po 6-8 ruchów
2. Podciąganie na drążku 1 seria z doczepionym obciążeniem 8 ruchów druga na maxa około 13-15.
3. Przyciąganie wyciągu siedząc do brzucha 2 serie po 8 powtórzeń.

1. Wyciskanie na suwnicy zza karku lub wyciskanie hantelek 2 serie po około 8- 10 powtórzeń.
2. Podciąganie wąckim chwytem sztangi do brody 2 serie po 8-10 powt.
3. Wznoszenie boczne hantli w opadzie tułowia 2 serie po 10- 12 powt.

1. Jedna superseria na triceps tj. wyciskannie wąskim chwytem sztangi 8 powt + jakieś wyizolowane ćwiczenie na wyciągu 15 powt.

Piątek Nogi+ Brzuch
1. Przysiady 2 serie po 6-8 powt
2. Prostowanie nóg na maszynie 2 serie po 10 powt.
3. Zginanie nóg na maszynie 2 serie po 10 powt.

1. Jakieś 10-12 serii różnych ćwiczeń na mięśnie brzucha.

Niedziela
Basen jakieś 30-40 basenów w dość szybkim jak na mnie tempie.

Po dwóch miesiącach zanotowałem spory jak na mnie przyrost siły + złapałem kilka kilogramów masy. Sam trening zajmuje mi dużo mniej czasu i daje lepsze efekty.

Zdaje sobie sprawę, że w moim treningu jest pewnie sporo rzeczy do poprawienia dlatego proszę o ewentualne rady i komentarze. A innych chudzielców zachęcam do spróbowania ułożenia własnego planu treningowego który pozwoli im osiągnąć satysfakcjonujące efekty.



Zmieniony przez - Wyspiarz_S w dniu 2009-02-27 16:26:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3183
3 lata szykowałeś odpowiedź?

lepiej późno niż później

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4813
Po co się odzywasz jeśli nie masz nic do powiedzenia?

Nie chciałem zaśmiecać forum nowym wątkiem, więc poszukałem takiego do którego pasuje mój post.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanko

Następny temat

Trening sztangielkami

WHEY premium