SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1665

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 377
Cześć tak jak w temacie początkowo ważyłem 91kg obecnie po 2,5msc redukcji waga pokazuje 84-84.5kg. Od dwóch tygodni jestem na zerowym bilansie kalorycznym i tak chcę przetrzymać po redukcji do końca roku, wiadomo święta 2-3 dni więcej jedzenia. Tylko co robić od nowego roku??? Wrzucam zdjęcia wykonane na czczo oraz podaje obecne wymiary:
Klatka=101cm
Biceps=39cm
Talia=83cm
biodra=91cm.










Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
Pod kątem wpływu na wyniki kształtowania sylwetki, tak jak kolega pisał w swojej wypowiedzi powyżej, nie będzie różnicy. Patrząc jednak pod kątem zaskakiwania mięśni i układu nerwowego, to jak najbardziej warto wprowadzić nowe bodźce treningowe, a nie wykonywać ciągle ten sam trening. Później z kolei, jak zostało zasugerowane można będzie zmienić na inny trening. Wybór jest spory.

https://potreningu.pl/artykuly/trening/trening-pushpull-opis-plan-wady-i-zalety-6430

https://www.sfd.pl/[art]_Split_czyli_zabawa_na_calego_dla_bardziej_zaawansowanych_by_georgu-t350792.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33159 Napisanych postów 23233 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278211
Hej, gratulacje roboty dobrej bo jednak trochę tych kg już poleciało , osobiście to bym teraz odpoczął i tak jak piszesz to na zerze kalorycznym do końca roku a wraz z nadejściem nowego roku podciagnąłbym dalej redukcje , nie jest źle ale jednak idź za ciosem i dotnij więcej , zrobisz lepsze fundamenty pod dobrą jakościowo mase , stracisz 4-6 tygodni ale lepiej na tym wyjdziesz zdecydowanie , To jest tylko moje zdanie i nie musisz się nim sugerować , jak pisałem wyżej to nie jest źle i można by było coś budować ale wolałbym dociąć bardziej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 377
monkey22 dzięki za opinię, z chęcią wysłucha bardziej doświadczonych ludzi niż ja. Czyli co jak teraz jem 2700-2800 kcal i waga waha sie 84-84.5kg to tak trzymać do końca roku, a od stycznia jak obcinać te kalorie np .1 tydzień 2500 drugi 2400 trzeci 2300 i czwarty 2200?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 377
i czy myślisz że wystarczy styczeń na redukcje a od lutego mogę na lekką masę z głową ? w styczniu pewnie zejdzie te 2-4kg przy redukcji...
nie ukrywam po tych 2.5 msc redukcji trochę byłem zmęczony psychicznie. a i dodam że mój wrost to 183cm bo ty chyba też ważne





Zmieniony przez - mcgrady5 w dniu 2021-12-12 16:34:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21589 Napisanych postów 30810 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870735
Nie zakładam z góry, ile będziesz kcal ucinał, i kiedy skończysz redukcję. Wszystko wyjdzie w praniu. Jeśli Twoje zero to te 2700kcal, to redukcję od nowego roku zacznij od 2500 i obserwuj co się dzieje. Manipuluj też ilością cardio, nie tylko kaloriami. Ucinaj kcal lub dodawaj cardio dopiero jak waga stanie. I moim zdaniem miesiąc to będzie za krótko, wiele tłuszczu nie zrzucisz przez ten czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 377
okej, tylko też czy nie będzie tak że zrzucę za dużo w sensie będę wyglądał jak wiór? pytam bo robię to pierwszy raz i nie wiem jak to wygląda redukcja żeby poźniej fajnie masować żeby się nie zalać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mcgrady5
okej, tylko też czy nie będzie tak że zrzucę za dużo w sensie będę wyglądał jak wiór? pytam bo robię to pierwszy raz i nie wiem jak to wygląda redukcja żeby poźniej fajnie masować żeby się nie zalać?


Jeżeli chcesz zrobić naprawdę solidny progres to musisz się dobrze wyciac, powiedziałbym nawet lekko skatabilizowac. Wystartujesz z niskiego bf-u z bardzo dobra wrażliwością a przy odpowiednim treningu i mądrym dodawaniu kcal przyczyni się to do dużego progresu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A jeżeli zaczniesz budowac z podobnego do obecnego poziomu to z doświadczenia wiem ze bedziesz musiał szybko redukować bo bodyfat będzie juz zbyt wysoki a większość zbudowanyvh kg to będzie woda i dodatkowy smalec. W ten sposób można się kręcić w kółko bez większego progresu. Więc zdecydowanie zszedł bym jeszcze z bfu i dopiero wtedy przeszedł do etapu budowania masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Tak jak koledzy piszą, przede wszystkim kontrola oraz balans. Teraz może być luźniejszy okres, ale wiadomo, też z głową. Potem stopniowa redukcja, im wolniej tym lepiej, bo wtedy mniej mięśnia stracisz. A potem stopniowa budowa masy mięśniowej.
Nie ma co zakładać, ile kalorii, wszystko w praniu wychodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
Ja najbardziej, warto na tę chwilę zrobić do końca roku diet break i strategiczne roztrenowanie. Następnie skupić się nad kolejnym celem treningowym.

https://potreningu.pl/artykuly/trening/roztrenowanie-strategiczne-regeneracja-trening-i-odzywianie-w-tym-okresie-595

Efekty redukcji tkanki tłuszczowej wydają się bardzo dobre. Mimo to sugeruję zejść z poziomem tkanki tłuszczowej niżej, po to, aby później budować lepszej jakości mięśnie.

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33159 Napisanych postów 23233 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278211
mcgrady5
monkey22 dzięki za opinię, z chęcią wysłucha bardziej doświadczonych ludzi niż ja. Czyli co jak teraz jem 2700-2800 kcal i waga waha sie 84-84.5kg to tak trzymać do końca roku, a od stycznia jak obcinać te kalorie np .1 tydzień 2500 drugi 2400 trzeci 2300 i czwarty 2200?
Taki bilans trzymaj sobie do końca roku jednak z redukcją jak już wyżej wspomniano to nie zakładaj czy będziesz ucinał co tydzień czy co dwa ,zaczniesz redukcje od 2500/2600 i lecisz sobie spokojnie co jakiś czas pogłębiajac deficyt z cięcia jedzenia lub dodajac aktywnosci ( najlepiej łącząc oba sposoby ) .Musisz tak rozplanować sobei kalorie aby na +- 3miesieca redukcji mieć zapas bo pasuje wykorzystac ten okres i dociąc bardziej bo w planowany miesiąc za wiele nie spalisz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - samopoczucie

Następny temat

Redukcja - jak oceniać postępy?

WHEY premium