SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Woda [art]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 23007

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 674 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18399
dobra robota
ale mam pytanie ile tej wody dokładnie pić
bo ja zauważyłem u siebie ze pije jej zdecydowanie za mało
czasem to tylko 1.5 litra podczas TRENINGU !!!!

a czasem do 2 szklanki na dzień + trening czyli 2 litry to chyba o wiele za mało ?

do każdego posiłku spożywać szklankę wody ?? to dam mi około 3.5 litra wody dziennie ogólnie

thx za odp pozdro


Edit https://www.sfd.pl/Potliwosc-t401460.html tutaj pisałem o tym ze pocę sie nadmiernie i po przeczytaniu Twojego artykułu doszedłem do wniosku ;-p iz bardzo możliwe ze pocę sie właśnie dlatego że pije za malo wody . Tak mi sie zdaje

Zmieniony przez - _Maserati_ w dniu 2008-04-23 10:54:30

Wielu nie zdaje sobie sprawy skąd jesteśmy. Harcorowe brzmienie jak partyzanckie pieśni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wodę tracisz przez układ moczowy, skórę, układ pokarmowy. Czytałem wiele artów a w każdym z nich była podana inna ilość spożywanych np. w jednym 'przynajmniej 3l.' a nie którzy piszą o ilościach rzędu 8 litrów... Na szczęście trafiają się arty w których jest wytłumaczone szerzej dlaczego tyle i tyle itp.
Zmierzam do tego, abyś nie zwracał uwagi na to gdzie ktoś Ci napisze 'przynajmniej' ileś tam. Napisałem Ci na początku jakimi drogami tracimy wodę z organizmu. Zakłada się, że powinno się dostarczać organizmowi takiej ilości wody jaką tracimy łącznie. Według uznania więc, w dni gorące, gdy się intensywniej pocisz dostarczasz większej ilości wody. Dobrym sposobem jest również zwracanie uwagi na kolor moczu, uznaje się, że przynajmniej raz w ciągu dnia powinien być przezroczysty. Chodzi o to, że nerki jak mają zbyt małą ilość wody (ogółem zbyt mała ilość w organizmie) to zmuszone są do zagęszczania moczu by ubytki w życiodajnej wodze były mniejsze. Więc jaką ilość powinieneś pić - nie wiem.
A na potliwość Etiaxil
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1050 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25636
A normalnie ja jak sobie chlapnę dosyć dużą ilość wody, to potrafię nawet co godzinę chodzić do kibla. Nie wiem czy to dobrze? Czy nie tracę tej wody której się napiłem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 10942 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24714
spoko sogggg podoba mi sie art.

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie na rad duże ilości tylko w ciągu całego dnia trzeba pić.
Jeszcze przez płuca ucieka nam woda w jakichś ilościach, później wrzucę fotkę od Hihihehe tylko muszę konwertować na drugim kompie do jpg'a

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-04-23 18:35:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
Przy posilku gdzie jest duzo blonnika powinno sie jakos wiecej wody wypic czy i tak liczy sie jej cala ilosc w ciagu dnia i to nie ma znaczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 878 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 40578
koniu podaj mi konkretyny artykuł gdzie jest napisane o co2 i wchłanianiu białka chetnie sie dokształce.
Ostatnio mi kumple w szkle mowili ze Co2 scina białko.. nawet nie chcialo mi sie z nimi klocic bo ich wiedza na ten temat jet znikoma, ale dowiem sie co nieco o tym.

"Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną."
Mat 26, 52.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2175 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10847
Wody nigdy nie zaszkodzi oczywiscie niegazowanej
Sog by polecial, ale juz dalem w tym dziale
pozostaje mi

Każdy ma to po prostu w dupie. Oprócz Ciebie. Jesteś z tym sam. Zwycięstwo albo porażka!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki
hihihehe popijanie rozłóż na cały dzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1050 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25636
oczywiscie niegazowanej

a jest jakaś znacząca różnica między wodą lekko gazowaną, a niegazowaną?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja(z priorytetem na nogi)

Następny temat

Problem

WHEY premium