SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wieczny głód

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1632

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

16 lat

Waga

71 kg

Wzrost

180 cm

Staż treningowy

4 lata

Obwód pasa

około 85 cm

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Uprawiam sport 2-3h dziennie

Stan zdrowia

Znakomity

Preferowane formy aktywności fizycznej

Każda
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1349
Witam, moim problemem od niedawna jest wieczne uczucie głodu.
Jeszcze niedawno jadałem w ciągu dnia 3-4 średnie posiłki i pełno przekąsek między nimi, w tym niestety dużo słodyczy.
Od początku wakacji postanowiłem w miarę możliwości, bez żadnej diety jakoś poprawić swoje odżywianie. Teraz niemalże nie jem słodyczy (troszkę czasami), bardzo rzadko mam coś w ustach między posiłkami, niestety mam tylko 3 posiłki w ciągu dnia na których zawsze najadam się.
Mimo to niemalże ciągle jestem głodny. Nie wiem czy jest to spowodowane znacznym zmniejszeniem poziomu węgli (teraz mam w większości z owoców, warzyw, kiedyś to nawet dużo miodu jadłem bo słodki) albo zmianą rozkładu posiłków, czy może zwiększoną aktywnością fizyczną. Trenuję jak trenowałem 2-3h dziennie, ale do tego prawie cały dzień jestem na nogach, a nie w szkole.
Zastanawiam się czy mogę przez to przytyć? Chciałem schudnąć troche, a nie przytyć :D A czy organizm wykorzystuje wszystkie składniki odżywcze które mu dostarczamy czy część wydala? Nie znam składu kału :D:D
Pozdr.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 740 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17248
Żołądek rozepchałeś syfem to się nie dziw, zwiększ ilość do 6, zbilansowanych posiłków.A na makabryczny głód dobre jest jajko ugotowane na twardo albo pestki słonecznika - zapychają aż miło.

to nie szkło jest ostre, to ludzka wyobraźnia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1349
Jajko czy słonecznika to mogę zjeść, ale nie mam możliwości na większą ilość posiłków, tylko śniadanie obiad kolacje plus ewentualnie jakieś owoce pomiędzy z raz dziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Pestki słonecznika zdecydowanie odradzam. lepiej orzechy, migdały, owoce

wiesz może o ile obniżyłeś dzienne spożycie kalorii?

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2012-07-11 20:04:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1349
Nie sorry nie wiem, ale przypuszczam że jest jakoś podobnie bo już w sumie tak jem z 2 tygodnie a waga ani drgnie - 71 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1349
Jedno jest tylko pewne że jem mniej węglowodanów, bo może jem trochę wiecej warzyw czy owoców, ale dużo mniej słodyczy.
Z tym że ciągle mam ochotę na coś słodkiego, szczególnie po treningu.
Nie wiem czy ma to znaczenie, ale dodam jeszcze że kiedyś po zjedzeniu jakiejś ilości miodu czy słodyczy robiło mi się niedobrze i kołowało w głowie.

Zmieniony przez - Asior1 w dniu 2012-07-11 20:10:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1349
Jeszcze jedno pytanie mi przyszło do głowy. Czy większy głów moze być spowodowany rozpoczęciem okresu szybszego wzrostu? W wieku 16 lat chyba jest to jeszcze możliwe. Bardzo chciałbym podrosnąć z 10 cm :D
...
Napisał(a)
Usunięty przez faftaq za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 120
Być może u Ciebie występuje jakiś rodzaj "uzależnienia od słodyczy" .Wprowadzając modyfikacje żywieniowe i odstawiając dostarczane organizmowi węglowodany w postaci wysoko przetworzonych łakoci, doszło do reakcji odstawienia- jak po narkotykach na detoksie. Będzie Cię mocno "szarpało na słodyche" ale pijąc dużo wody i np herbatkę z pokrzywy albo fiołka trójbarwneko ( bratka) pomożesz wydalić złogi z organizmu, ruszysz metabolizm, oczyścisz się a w Twoim wieku te dwa ziółka idealnie pielęgnują cerę, która potrafi nastolatkom sprawiać problemy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1349
No faktycznie ejstem uzależniony od słodyczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 120
Poza tym w okresie letnim polecam jeść dużo sałaty, ogórki małosolne pokrojone w plasterki możesz chrupać .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny - 55kg

Następny temat

Dieta do oceny, poprawy

WHEY premium