SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wada wzroku - Co dla mnie?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5535

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
a ja ostatnio ćwiczę niektóre techniki parteru z zamkniętymi oczami. i wielkiej różnicy nie odczuwam.
na wczorajszym treningu doświadczony partner ćwiczył na mnie trójkąt nogami wogóle na mnie nie patrząc. spoglądął gdzieś na sufit.
do czego zmierzam? do tego, że wyczuwanie przeciwnika ciałem pozwala obyć się bez wzroku w walce, tak na dole jak i w górze.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-09-26 17:48:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
e

w dole to przejdzie

w stócje nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
zalezy jaka stójka. o judo niewidomych nie słyszałeś? najlepsi walczą z sukcesami z widzącymi zawodnikami.
im więcej masz doświadczenia, tym mniej podpierasz się wzrokiem w walce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 526 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8150
Tylko pewnie przepisy dla niewidomych są trochę inne-podejrzewam że zaczynają już od uchwytu bo w innym przypadku wykonał byś morote z dystansu i po zawodach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
tak. zobacz tu: http://www.jodan.grap.prv.pl/pl/001/001/005/
a przede wszystkim:
nawet poważna dysfunkcja wzroku nie jest zbyt wielkim problemem dla judoki. W praktyce widzące osoby, wbrew pozorom, nie mogą polegac tylko na wzrokowej obserwacji, nie tylko wzrokowo oceniają przeciwnika podczas walki, a dokładniej, nie wzrok jest tu czynnikiem decydującym. Judoka w dużej mierze próbuje wyczuć przeciwnika poprzez fizyczny kontakt i dostosować do swych odczuć swoje zachowanie. Niewidomy jest zatem tylko osłabiony w tym procesie poznawczym

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-09-26 23:53:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
wełasnie o judokach myslałem

w parterze ejst to troche inna sytuacja

a gdy zacyznasz w stójce / uderzane / z dystansu to dłuzej by sie po ringu szukali , a potem próbowali trafić niż walczyli

stąd też to stwierdzenie powyżej.

nie ujmuje tutaj w żaden sposób osobom niepełnosprawnym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Niedawno się złapałem na tym, że po dwóch latach zabawy w bjj coraz częściej - zwłaszcza ze słabszymi przeciwnikami - walczę z zamknietymi oczami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
niwix bodaj w Tajlandii czy gdzies w Azji bokserzy maja czasami taki trening ze zawiazuja im oczy i dzwoneczki do rekawic przyczepiaja

nie wiem co prawda czemu to sluzy bo dzwoneczkow w normalnej walce nie ma ale chyba jakos to pomaga

Zmieniony przez - MKD w dniu 2006-09-27 13:50:13

We gonna break

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
chodzi o to żeby lepiej przeciwnikowi przydzwonić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 429
Ja mialem wade wzroku kiedys +2 i trenowalem box nie bylo przeszkod z ta forma sportu walki,Jesli bedziesz sie sumiennie przykladal do treningow to niepowinno byc roznicy pomiedzy Toba i innymi "kolegami" z treningow.

Serdecznie pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wywiad z Fiodorem

Następny temat

NAJLEPSZA SZKOŁA BJJ NA ŚWIECIE GRACIE BARRA - NABÓR !!!

WHEY premium