SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

W Z O R EK-powrót do formy w WL/cel 250-260kg RAW

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 33379

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7776
Wzorek my też katujemy super katany, powiem Ci tak też mieliśmy problemy z kołysaniem i dociskiem ale zrobiliśmy kilka poprawek raz z większej ilości desek 12cm robiliśmy z odbicia co powodowało utrzymanie prędkości do końca wyciskania, dwa nie ściągaliśmy zbyt mocno koszulki tak na 1/2 możliwości i wprowadziłem treningi z łańcuchami po 10kg jako ćwiczenie pomocnicze w wyciskaniu wąskim i dynamicznym.I muszę Ci przyznać że po 3 tygodniach problem zniknął.Po drugie zauważyłem ,że nowe super Katany które teraz kupiłem maja znacznie grubszy kołnierz o ok. 0,5cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
gruby__69
To mój sposób.
Ja do tego celu używam trapezowego podnosnika samochodowego. Najpierw podwijam rękawki najwyżej jak się da je zwinąć.Tak jakbys podwijal dlugą koszulę. Następnie wkladam podnosnik do srodka zawiniętego materialu. Dobrze jest jednak podlożyć pod orginalne lapy podnosnika,jakies plaskowniki o dlugosci 15-20cm. Żeby nie skaleczyć ani nie przeciąć materialu.
Potem delikatnie kręcąc pokrętlem podnosnika,rozciągasz zwinięty rękawek.Za pomocą metra krawieckiego mierzysz Po zewnętrznej stronie podczas rozciągania. Na początek rozciągnij do wymiaru wyprostowanej nie napiętej ręki w bicepsie. Pozostaw na doslownie 1 minutę I rozkręć oraz wyciągnij podnosnik.
Rozwiń rękawki I spróbuj nalożyć na rękę samodzielnie,jesli nie wchodzi to powtórz wszystko ale o jeden centymetr więcej. I tak do momentu kiedy rękawek będzie w miarę nachodzić na ramię,lecz nie za lużno. Chociaż MI nieraz zdarzylo się rozciągnąć za mocno,ale najważniejsze żeby trzymalo na barkach.

Ja specjalnie do rozciągania,kupilem jeden podnosnik I w miejsce starych lap zamontowalem na stale dwa plaskowniki.

powodzenia

pavveeel
Jeśli myślę o ciężarach w okolicach 300kg i powyżej,to napewno dociski będą ponad 300kg.Jednak napewno nie z desek o grubości 6cm,bo to już naprawdę bardzo mało...
A filmiki już były z innych ćwiczeń,lecz pokazały się głupie komentarze dlatego usunąłem. Nie miałem ochoty z idiotami się spierać...

metodyk
Myślałem o wąskim wyciskaniu,lecz kontuzja której doznałem rok temu daje się wtedy we znaki...

Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2010-02-04 22:28:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7776
Wzorek ale łańcuchy możesz zrobić w średnim lub normalnych chwycie.Myślę też że doskonałym ćwiczeniem jest robienie z wysokiego klocka 16-18cm nie wiem jaki masz długi ruch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
metodyk
Zobacz na filmie z 280kg ,tam mam deski równe 8cm . Gdybym robił z 16cm do praktycznie byłoby to tylko lekkie ugięcie w łokciach.Mam zamiar dorobić deski o grubości 12cm,i wtedy zwiększę ciężary nawet o 20-30kg.
Przez to że kontuzja nie została wyleczona do końca,mam ograniczenie w ilości i doborze ćwiczeń. Ale jakoś daję radę.
W tą sobotę idę na wstrzyknięcie w łokcie, kolejnej dawki SYNVISCU międzystawowo.Wprawdzie bardziej mam rozwalony prawy,ale robię kompleksowo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7776
Rozumiem ale nie wiem jaki masz długi tor ruchu ale fakt nie ma nic gorszego jak kontuzja.Powodzenia i czekam na filmiki z dalszych przygotowań.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
metodyk
Powiem tak ,myślę żeby zmienić kategorię na te MP. Trochę z ciekawości a trochę eksperymentalnie ,chociaż kto wie jak mi się spodoba...
W tym roku MP traktuję jako pierwsze poważne,przetarcie po przerwie. A póżniej zobaczę co dalej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7776
To będzie miłe zaskoczenie dla Wszystkich....Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 1451 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31117
kurde widzę że z superką ciężko jest

a ja właśnie zakupiłem super katanę A/S rozmiar 54, bo w fury rozmiar 52 którą miałem do tej pory ostatnio mi szwy poszły na barku przy opuszczaniu

coś czuje że sporo pracy będzie z tą superką, zwłaszcza że do 300kg to mi jeszcze daleko, także z opuszczaniem będzie ciężko, ogólnie to koszula jakaś bardzo ciasna nie jest, ale w porównaniu do fury to twarda jak nie wiem, wchodzi dosyć łatwo, ale w barkach ciśnie jak próbuje w niej jakiś ruch łokci w tył zrobić

jakieś rady co do superki na początek?

a co do filmików z innych ćwiczeń, to można wyłączyć komentarze w danym filmiku na YT i po problemie

Zmieniony przez - Jarot09 w dniu 2010-02-06 16:14:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 96
mega siła;)u mnie tam klatka pieta achillesa....pzdr

Deus, quos probat, quos amat, indurat, recognoscit, exercet

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Tak jak pisałem,byłem w sobotę na kolejne wstrzyknięcia preparatu SYNVISC międzystawowo do łokci. Bardziej zależy mi na prawym,ponieważ pogłębia się w nim niedoprost.Ale zrobiłem obydwa
Niestety tym razem bardziej boleśnie odczułem ten zabieg,i dodatkowo wystąpił obrzęk wokół łokci.Przez kilka dni na środkach przeciwzapalnych/przeciwbólowych,i oczywiście nici z treningu.
Nieżle rozbiło mi to system treningowy,jaki sobie rozpisałem. Niektóre ćwiczenia/ciężary ,muszę zaczynać od o wiele niższego pułapu niż był zaplanowany na ten czas.

Dzisiaj zrobiłem pierwszy trening po zabiegu.Wszedłem na 210kg x 2 i było tak sobie
Jeszcze trochę bicepsu i tyle na dzisiaj.
Do d.....py taka robota,a miało być jak zawsze po wstrzyknięciach.
Czyli lekko i bezboleśnie...

No cóż nie mogłem tego przewidzieć,ale myślę że w następnym tygodniu będzie już lepiej.

Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2010-02-12 00:00:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potworne Zakwasy Pomocy !!

Następny temat

Nieproporcjonalne przyrosty

WHEY premium