SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nieproporcjonalne przyrosty

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1012

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 83 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4798
Witam. Proszę o pomoc. Mam 23 lata chodzę na siłownie od 16-tego roku życia. Pierwsze 2 lata na siłowni domowej, kolejne już na tradycyjnej. Prawdą jest że zanim osiągnąłem odpowiednią wiedzę jak ćwiczyć to wybierałem sobie partie które będę ćwiczył a które nie. Ponad to wiele rzeczy robiłem źle. Zanim doszedłem do wprawy z roku na rok moje proporcje zaczęły się pogarszać. Głownie chodzi mi barki, plecy i nogi. Nogi opanuje sam trzeba tylko czasu. Najgorzej jest barkami i plecami. Mam 43-44 w łapie a jedynie 115 w plecach. Plecy ćwiczę z tak samą intensywnością jak ręce więc nie wiem co jest grane. Ręce potrafią rosnąć w oczach a z plecami czuje że stoję w miejscu. Poradźcie bardziej doświadczeni ode mnie co robić na plecy by powiększyć ich szerokość (na grubość nie narzekam)oraz jak robić ręce żeby już więcej nie rosły :(
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 900 Napisanych postów 2260 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174890
podaj wiecej danych, rekordy w cwiczeniach podstawowych powinny wiele wyjaśnic :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1996 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15274
Na stagnację dobre są:
- zmiania treningu
- roztrenowanie
- suplementy
itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 83 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4798
Jeśli chodzi o więcej danych to:
Plecy ćwiczę z tricepsem a biceps z klatką.
Jeśli chodzi o sam trening pleców to:
Rozgrzewka 3x10 podciaganie szeroko na drążku
3x 12, 10, 8 ściąganie drążka na maszynie szeroko w dół za głową 80, 90, 100kg
3x 12, 10, 8 przyciąganie uchwytu do tłowia siedząć (ruch wzdłuż nóg) 70,80,90kg
3x10 podciąganie hantla 30kg.

Sumplementy: od 2tyg dieta + knockout + hmb + gain bolic 6000.
Dodam że już nawet nie zależy mi na osiągach ale na proporcjach. Można coś takiego zrobić że barki i plecy jechać na masę a ręce zrobić np trening progresywny na spalanie i rzeźbienie mięśnia? Tyle że wtedy wychodziłoby to w jednym treningu bo plecy na masę a triceps na rzeźbe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 83 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4798
Podajcie jakiś trening pleców w których motyle najlepiej wam się rozrastały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 900 Napisanych postów 2260 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174890
proste: olej ściagnie drązka, próbuj się podciągac.
Dodatkowo weź się za cięzkie wiosłowanie i za marty ciąg. Maszyny używaj, ale jako dopełnienie treningu, a nie jego podstawę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1830 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7377
Dokładnie jak wyżej-olej maszyny. Podciąganie i martwy ciąg! Omijasz te ćwiczenia, które są niejako fundamentem treningu pleców i ciężko je czymś innym zastapić.

Mój obecny trening[dla porównania]:

Martwy ciąg 4 serie
Podciąganie na drążku szeroko do klatki 4 serie
Wiosłowanie sztangą szeroko 3 serie[do brzucha oczywiście]
Wiosłowanie dwoma hantlami naraz, opierając klatkę i brzuch na ławce z lekkim skosem 2/3 serie

Skorzystaj z tego treningu. Uważam, że jest całkiem dobry...Po pierwszym takim treningu powinieneś poczuć, że masz zniszczone plecy. Jednocześnie robisz je pod wieloma kątami-czyli tak, jak powinno się robić plecy. No, a liczba serii wcale taka duża nie jest jak na tak rozbudowaną grupe mięśniową. pozdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W Z O R EK-powrót do formy w WL/cel 250-260kg RAW

Następny temat

4dniowy trening na masę do oceny

WHEY premium