SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 205: Alvarez vs. McGregor – wyniki

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 45102

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Ja nie wątpiłem

Ale chciałem zauważyć jedną rzecz w kontekście tdd i Conora

Co robi dobry zapaśnik z dobrą stójką? Używa stójki, żeby obalić - chodzi mi o to, że z jednej strony może markować uderzenia i iść w obalenie (jeśli ktoś łyknie zamarkowanie), a z drugiej strony może robić na odwrót (czyli albo markować obalenie i zaskoczyć ciosem, albo rotować markowanie ciosów z ich zadawaniem) konfundując w ten sposób przeciwnika bardzo dużą ilością potencjalnych możliwości. I taki jest trochę Alvarez. Walcząc z nim nie możesz tylko i wyłącznie skupić się na tdd. Woodley to chyba najlepszy przykład, bo konsekwencje skutecznego zamarkowania obalenia/ciosu są tragiczne w skutkach dla przeciwnika.

A co zrobił Cain z JDS? Czy naprawdę myślicie że ma lepszą stójkę od niego? Po prostu JDS panicznie bał się sprowadzenia i na jego obronie się skupiał, kosztem obrony przed ciosami. Oczywiście gdyby skupił sie tylko na stójce , to Cain zaraz by to wyczuł i go po prostu obalił. Te nieudane próby nie miały być z założenia udane. Miały wprowadzić mętlik w glowie JDS-a. Dziwię się, że ludzie na to patrzą w kategorii "Cain ma lepszą stójkę". No z Werdumem już niekoniecznie, bo Werdum ma wy.yebke na znalezienie się na glebie ( i wg mnie jest jednym z nielicznych z faktycznym stylem na Caina).

Z kolei JDS z Werdumem mógłby skupić się tylko na stójce i imo rewanż z nim również by wygrał.

Z Khabibem Conor będzie miał inaczej, de facto ma gwarancję nie zagrożenia od stójkowej strony (vide JDS z Werdumem, a nie jak JDS z Cainem) i może całą energie przeznaczyć na TDD, wiedząc że Khabib nie zaskoczy w stójce. Ktoś powie Mendes - ale Mendes też ma bardzo przyzwoitą i groźną stójkę!

Oczywiście dalej pozostaje problem grapplingu Khabiba na poziomie 11/10, gdzie Alvarez to 8/10. Ale patrzmy, że jednak zagrożenia w stójce nie ma tak dużego.


/edit

Ale yebańce nawaliliście postów



Zmieniony przez - Dremor w dniu 2016-11-15 15:43:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
yapyerdole, no wybral Diaza, ale pierwotnie to miala byc walka o pas LW i tutaj nie bylo co wybierac.

OK, z Aldo tez nie bylo, domyslam sie o dziwo, ale chodzi o to, ze z 5ciu ostatnich walk (w zasadzie pewnie ze wszystkich) wybral RAZ DIAZA jako rewanz po wpyerdolu.

ewentualnie dwa zgodnie z Wasza retoryka - z ktora sie nie zgadzam i jest IMO kompletnie z czapy, juz pomijam, ze ten Cerrone to rozumiem,ze by go pokonal na 100% czy cos,tak? - ale za pierwszym razem to byla walka w zastepstwie i rownie dobrze mogl nie walczyc w ogole, zrobili walke i nie ma sensu dalej drazyc tematu pierwszego starcia, bo tam nie mial do wyboru Diaza, Khabiba i Fergusona, tylko Diaza, Cerrone i jakiegos trzeciego buma(nawet nie wiem kogo), wybral najbardziej dochodowa opcje i tyle.

edit: wydaje mi sie, ze poczatkowo watpiles Dżemor. zaraz po przegranej. no ale moze sie myle.





Zmieniony przez - gautan w dniu 2016-11-15 15:47:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Kvrwa sam zacząłem z zakładem, więc gdzie zwątpiłem. Wiadomo, że nie byłem pewien w takim stopniu jak np z Alvarezem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
no ale zaczac z zakladem mogles po 3 tygodniach np. i przeczytaniu legendarnej analizy na lowkingu, ja przed samym starciem tez bylem raczej spokojny o zwyciestwo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Analiza mnie utwierdziła, tak samo jak teraz przed Alvarezem. Szczerze mówiąc może i zwątpiłem tuż po, nie pamiętam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1150 Napisanych postów 5029 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 288245
gautan


ewentualnie dwa zgodnie z Wasza retoryka - z ktora sie nie zgadzam i jest IMO kompletnie z czapy, juz pomijam, ze ten Cerrone to rozumiem,ze by go pokonal na 100% czy cos,tak? - ale za pierwszym razem to byla walka w zastepstwie i rownie dobrze mogl nie walczyc w ogole, zrobili walke i nie ma sensu dalej drazyc tematu pierwszego starcia, bo tam nie mial do wyboru Diaza, Khabiba i Fergusona, tylko Diaza, Cerrone i jakiegos trzeciego buma(nawet nie wiem kogo), wybral najbardziej dochodowa opcje i tyle.



Nasza retoryka jest taka ze wzial Diaza, ktory chlal k***a na lodzi z kolesiami i mial 11 dni na przygotowanie do walki, a Cerrone byl w gazie. Czyli podobna szopka do Melendeza. Wiem, ze teraz jestes madry i twierdzisz ze Irol by z nim wygral na 100% ale wtedy NIE BYLES. Dlatego dalej sobie tlumacz ze to byla najbardziej dochodwa opcja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Dremor
Ja nie wątpiłem

Ale chciałem zauważyć jedną rzecz w kontekście tdd i Conora

Co robi dobry zapaśnik z dobrą stójką? Używa stójki, żeby obalić - chodzi mi o to, że z jednej strony może markować uderzenia i iść w obalenie (jeśli ktoś łyknie zamarkowanie), a z drugiej strony może robić na odwrót (czyli albo markować obalenie i zaskoczyć ciosem, albo rotować markowanie ciosów z ich zadawaniem) konfundując w ten sposób przeciwnika bardzo dużą ilością potencjalnych możliwości. I taki jest trochę Alvarez. Walcząc z nim nie możesz tylko i wyłącznie skupić się na tdd. Woodley to chyba najlepszy przykład, bo konsekwencje skutecznego zamarkowania obalenia/ciosu są tragiczne w skutkach dla przeciwnika.

A co zrobił Cain z JDS? Czy naprawdę myślicie że ma lepszą stójkę od niego? Po prostu JDS panicznie bał się sprowadzenia i na jego obronie się skupiał, kosztem obrony przed ciosami. Oczywiście gdyby skupił sie tylko na stójce , to Cain zaraz by to wyczuł i go po prostu obalił. Te nieudane próby nie miały być z założenia udane. Miały wprowadzić mętlik w glowie JDS-a. Dziwię się, że ludzie na to patrzą w kategorii "Cain ma lepszą stójkę". No z Werdumem już niekoniecznie, bo Werdum ma wy.yebke na znalezienie się na glebie ( i wg mnie jest jednym z nielicznych z faktycznym stylem na Caina).

Z kolei JDS z Werdumem mógłby skupić się tylko na stójce i imo rewanż z nim również by wygrał.

Z Khabibem Conor będzie miał inaczej, de facto ma gwarancję nie zagrożenia od stójkowej strony (vide JDS z Werdumem, a nie jak JDS z Cainem) i może całą energie przeznaczyć na TDD, wiedząc że Khabib nie zaskoczy w stójce. Ktoś powie Mendes - ale Mendes też ma bardzo przyzwoitą i groźną stójkę!

Oczywiście dalej pozostaje problem grapplingu Khabiba na poziomie 11/10, gdzie Alvarez to 8/10. Ale patrzmy, że jednak zagrożenia w stójce nie ma tak dużego.


/edit

Ale yebańce nawaliliście postów




Zmieniony przez - Dremor w dniu 2016-11-15 15:43:44



Tyle, że Khabib to gość ktory nie musi udawać i markować ciosów żęby obalać, on po prostu po Ciebie idzi i sciaga Cie na glebe. Każdy wie, że będzie obalał i że w stójce jest średni, MIMO TO ma większą skuteczność obaleń od wymienionych przez Ciebie Caina i Woodleya razem wziętych. Idzie w nogi, jak nie wyjdzie wyjscie w nogi to spycha Cie w klinczu pod siatką i pod siatką podcina Cię nogami albo proóbujesz rzucić z klincuz czy suplesy, jak to nie wyjdzie to znowu nurkuje w nogi albo po prostu rzuca się samemu raze z Tobą na ziemię ciągnąc Cię za sobą, i od razu idize po pozycje dominującą. A jak to wszystko nie wyjdzie to na minutę odpuszcza i probuje wszystko od nowa i tak w kółko.

Nie wyobrażam sobie, że Conor daje radę utrzymywać bokserski dystans, nie daje się nie tylko obalać ale i nawet łapać w klincz, uciekać od klinczu i obaleń i sobie wesoło skakać po oktagonie i walić proste i podbródki z dystansu. Nawet jak Conor jakimś cudem będzie konsekwentnie bronił obaleń przez całą walkę (w co wątpię) to go zwyczajnie Khabib przez 3/4 czasu będzie dociskał w klinczu do siatki i tam polował na nogi albo jakieś podcięcie nie zsotawiając mu na nich przestrzeni, a okazji do swobodnego zadania mocnych ciosów w dystansie to Conor będzie miał może przez 5% walki.

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
dokladnie, chlal na lodzi i byl ogolnie w slabej formie, nie to co w drugiej walce po full campie, zupelnie inny zawodnik...

tak, to byla najbardziej dochodowa opcja. byc moze tez prostsza niz Cerrone, nie chce mi sie analizowac, ale srednio mnie to interesuje, bo docelowo miala to byc walka z RDA, ktory ponoc nie jest bumem (a wtedy to mial etykiete przekota). natomiast jak wiemy, potrafisz dyskutowac nawet z tym, ze jesli ktos robi cos po raz pierwszy, to przechodzi do historii, takze zrozumiem, jesli i to powyzej nie dotrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Nie zrozumiałeś chyba jeśli piszesz że Khabib nie musi markować ciosów... Co z tego? Ja o tym wiem.

Chodzi mi o to, że nie może siać mętliku w głowie typu "czy to będzie cios czy obalenie?"


Zmieniony przez - Dremor w dniu 2016-11-15 16:03:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1150 Napisanych postów 5029 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 288245
gautan
dokladnie, chlal na lodzi i byl ogolnie w slabej formie, nie to co w drugiej walce po full campie, zupelnie inny zawodnik...


Nie zrozumiales. Dyskusja sie toczy o tym czy Conor wybieral sobie walki czy nie wybieral. Wybieral. To jak sie zaprezentowal Diaz po 11 dniach kampu to inna sprawa, ale on sobie wybral najlatwiejszy cel PRZED walka.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 205: Alvarez vs. McGregor – wyniki temat LIVE

Następny temat

UFC Fight Night 100: Bader vs. Nogueira 2

WHEY premium