SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 185 - Pettis vs Dos Anjos - wyniki i dyskusja po gali

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18853

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Nie mogę się zgodzić z tym, że walka Reema była statyczna- to jakieś nieporozumienie. Jak na HW to Ali śmigał po prostu- pomijam ciągłą pracę nóg, ale wszystkie ciosy i kopniaki były dynamiczne. Ja rozumiem że można nie lubić Reema, ale jakieś szczątki obiektywizmu warto mieć. To że nie ma młócki w półdystansie nie znaczy że walka jest statyczna. To, że jest młócka w półdystansie nie znaczy że walka jest dynamiczna- jeżeli szybkość fighterów wygląda tak jakby walczyli pod wodą..

Co do kondychy, to tez wypadł swietnie- do końca walki jego ciosy miały wymowę i były szybkie. W wywiadzie też w ogóle nie brzmiał na zasapanego. Cwiczyłes cos kiedyś? Wiesz ile energii kosztuje cios dynamiczny a ile wolny? Różnica jest podobna jak z normalną pompką i pompką z klaśnięciem. Ogromna.

Ok, wszyscy wiemy Steven że Cain go by zgwałcił, JDS też i paru innych też, ale mógłbyś spojrzeć trzeźwo czasami na sytuację. Stawiałeś na KO na Reemie, teraz tak samo stawiasz pewnie na Mittrone, który wytrzymałość ma kompletnie inną od Roy'a i którego szklany Schab pokonał w parterze, i podobnie by zrobił Reem. WTF?

Naprawdę, każdy już zrozumiał że Reem nie jest zabijaką, ale nie trzeba tego udowadniać, podając skrajności. Bo zaraz dowiemy się, że Copeland by go pokonał.

Nie piszę tego żeby Cię atakować, chętnie podyskutuję


Zmieniony przez - Dremor w dniu 2015-03-16 11:23:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 1981 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36558
Dremor
Cwiczyłes cos kiedyś?


Stevena pytasz?
Chyba dla beki xD

A tak w temacie - gali jeszcze nie widziałem, rzadko oglądam MMA obecnie, ale trzeba przyznać, że cieszy bardzo pas UFC. Nie spodziewałem się, że tak szybko ktoś z Polski zdobędzie pas tej organizacji.

"It's faster than f***ing shit" (c) Bruce Buffer

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Ja zawsze jestem obiektywny. Popatrz na 5 rundówki typu JDS vs Miocic czy Hunt vs Bigfoot. Pomijając, że trwały 10 minut dłużej to padło tam mnóstwo ciosów w głowę z każdej strony. To nie była walka dynamiczna, pojedyncze uderzenia z reguły padały, wolne tempo walki, jeszcze na początku ok, ale potem to już ch**. Reem taktycznie bardzo dobrze zawalczył, ale Nelson nic nie pokazał również, Mitrione obecny jest w ch** szybki, ma twardą głowę, KO cios i może już nie dać się tak łatwo obalać jak z Schaubem chociaż wg mnie Schaub ma dobrego double lega, on Browne'a pare razy obalił.
No i nie mów bzdur, że kondycyjnie świetnie wyglądał, bo skoro zwolnił tempo walki aż tak i ogólnie było widać, że jest zmęczony, potem zwolnił tempo walki, jak Nelson w jaja dostał to odpoczął więc wytrwał.

Dremor a ty co trenowałeś związanego z dynamicznym uderzaniem? kb? muay thai? boks? kulturystyke?

Zmieniony przez - Steven0 w dniu 2015-03-16 12:23:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
RDA masakra jakaś ,Pettis TAK zmiażdżony...co działa Kings MMA do stójki parterowcow nie mam pytań tj Werdum ,RDA parterowcy bijący czołowych uderzaczy...

Aska ,nie trzeba komentować ,ZMIAŻDŻYŁA , ale pas cholernie ciężko będzie jej utrzymać ,chociaż trzeba wierzyć ,że się uda. Jak dalej będzie katować zapasy to w stójce nikt jej nie zagrozi.

Hendricks -Brown przewidywalny przebieg.

Reem świetnie ,jednak udało się pokonać grubaska ,mimo iż skreślałem reema to jednak nie dał się trafić na tyle mocno ,nie wiem może ten Rothwell to rzeczywiście był pech.

Jednak z Juniorem to Reem juz dostaje KO.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
mikel co do zakładu to nie odpisałeś mi czy się zgadzasz więc podałeś tylko co jeśli Reem wygra a nie co jeśli wygra a co jeśli przegra.
https://www.sfd.pl/Overeem_vs_Nelson_na_UFC_185-t1057786-s6.html

Rafael Cordeiro to świetny trener tak wyciągnąć Werduma i RDA w górę zwłaszcza, że walczyli już długi okres czasu zwłaszcza Werdum.

Z tym Reemem to jest tak, część stawiała na Nelsona a część na Overeema i nikt nie wykluczał wygranej 1 albo 2. W rewanżu równie dobrze mogłoby być tak, że Nelson trafiłby dobrze/ofensywnie bardziej byłby nastawiony to mógłby wygrać. Po pierwsze to ciężka po 2 to Overeem więc to zgadywanie z reguły
Z Mitrionem mógłby równie dobrze wygrać jak i przegrać, ja jakbym miał stawiać to bym powiedział, że przegra wg mnie Mitrione Rothwella pokona, bo on też jest na gazie, jak na razie prime jego.
Założę się, że Reem będzie unikał walki z JDSem. No a to dla niego szybka furtka, bo jak weźmie inną walkę to Stipe/Hunt/Andrzej/Browne dostaną TSa a jak weźmie walkę z JDSem i wygra (no tak ) to dostanie TSa.

Zmieniony przez - Steven0 w dniu 2015-03-16 12:45:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Ja zawsze jestem obiektywny. Popatrz na 5 rundówki typu JDS vs Miocic czy Hunt vs Bigfoot. Pomijając, że trwały 10 minut dłużej to padło tam mnóstwo ciosów w głowę z każdej strony. To nie była walka dynamiczna, pojedyncze uderzenia z reguły padały, wolne tempo walki, jeszcze na początku ok, ale potem to już ch**. Reem taktycznie bardzo dobrze zawalczył, ale Nelson nic nie pokazał również, Mitrione obecny jest w ch** szybki, ma twardą głowę, KO cios i może już nie dać się tak łatwo obalać jak z Schaubem chociaż wg mnie Schaub ma dobrego double lega, on Browne'a pare razy obalił.

Chodzi mi o Twoją pewność w typowaniu Mittrione'a, tak jakby to było oczywiste że wygra z Reemem. W chvj szybki, twardą głowę i KO cios to ma JDS. A MM to co najwyżej jest całkiem szybki jak na hw, łeb i cios słabszy od Nelsona.

No i nie mów bzdur, że kondycyjnie świetnie wyglądał, bo skoro zwolnił tempo walki aż tak i ogólnie było widać, że jest zmęczony, potem zwolnił tempo walki, jak Nelson w jaja dostał to odpoczął więc wytrwał.


Gdzie on "aż tak" zwolnił tempo walki? Wiadomo, że był zmęczony, tak działa organizm ludzki Zwolnił tempo, OK, Velasquez też zwalnia.

Dremor a ty co trenowałeś związanego z dynamicznym uderzaniem? kb? muay thai? boks? kulturystyke?

To nie ma nic do tego, co trenowałem, wystarczy wzory na fizykę znać. A jak się nie zgadzasz że dynamiczny cios zabiera więcej energii, to idź się doucz, bo tak działa fizyka na naszej Ziemii.

Zmieniony przez - Dremor w dniu 2015-03-16 12:57:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 310 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16088
Steven - widze, ze jednak masz jakąs obsesje na punkcie Reema, niby uważasz, że jest średniakiem, ale widać, że nie możesz przeboleć jak mu coś wyjdzie tym bardziej jak przewidywałes inaczej. Jestes na pewno tym, który najwiecej o nim tutaj pisze. Overeem teraz to jeden z najbardziej nieprzewidywalnych zawodników jeśli chodzi o wynik walk i kategoryczne stwiedzanie co walkę, że przegra jest po prostu śmieszne. Czemu nie postawisz góry forsy u buka? przecież to taka łatwa kasa.
A co do TSa - Bigfoot (którego obecnie może znokautować lecąca mucha) przed walką z Mirem ostatnio gadał jak to chce zdobyć pas i nikt sie tu chyba nie śmial, ale jak Overeem cos wspomni to zaraz "nie ma szans z Cainem i JDS". Oczywiscie nie będzie faworytem, ale szansa będzie zawsze, wystarczy, że trafi dobrze w wątrobe i może byc po walce.


Zmieniony przez - Ra-v9 w dniu 2015-03-16 13:31:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1150 Napisanych postów 5029 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 288245
To zobacz sobie Steven walke raz jeszcze, pod koniec 3 rundy Reem walnal dwa high kicki. Na prawde dobrze wygadal, nie byl tak wygazowany jak z BF'em, wiec progress jest znaczny. O walce z Browniem nie wspominam bo tam byl szalenczy atak. Co do Mitrione to on by tych ciosow nie przetrwal moim zdaniem, Nelson jest jednak specyficzny zobacz jak zebral od JDS'a, Werduma i Miocicia. Jego ciezko polozyc. Poza tym k***a w jakim prime jest Mitrione ? Jordan, Lewis, Gonzaga, no prosze Cie Rothwell go przetestuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Dremor nie byłbym taki pewien w typowaniu Mitrione'a nad Overeemem, ale 2015 Mitrione a 2015 Overeem to wg mnie Mitrione a np 2011-2013 Mitrione a 2011-2013 Overeem to Overeem.
No Gonzage szybko skończył i wgl widać, że jest w prime Mikel. Mitrione jest młody w MMA przypominam więc każdy ma prime w swoim wieku jak Randy Couture czy Shogun czy RDA i każdy inaczej. Mitrione teraz w Blackzilians ostro trenuje, patrzcie jak się porusza i jak boksuje i porównajcie sobie z jego wcześniejszymi walkami, chłop jest atletyczny, ma warunki (co na Reema jest również bardzo ważne), jest szybki (atletyczny, szybki i duży nie jak Nelson) no i się porusza spoko a nie jest statyczny jak Nelson.

Ja przecież sam w 1 poście napisałem, że cardio lepsze, bo kg zrzucił + trening u Jacksona więc jakaś tam poprawa siłą rzeczy musi być, ale wciąż nie jest dobrze, walka nie była w takim tempie żebym mógł stwierdzić, że cardio ma bardzo dobre a ta 3 rundówka każe mi twierdzić, że w 4/5 rundowej walce z Nelsonem Reem by padł.
Bigfoot wtedy go przycisnął od początku rundy dlatego wygrał a Nelson tego nie zrobił, zauważmy różnice drobne

No i mikel nie przesadzaj jakoś Nelsona nie skończył, Mira nie skończył, Browne'a nie skończył, Rothwella nie skończył, Bigfoota też nie tylko Lesnara i Struve'a w UFC w tym Struve'a ciosami. Czyli nie przesadzajmy co do tego, że Overeema kolana i kopnięcia są takie zabójcze już, bo tak nie jest i nie tylko Nelson to przetrzymał. To jest UFC, tu na czołówke trzeba coś więcej niż kopnięć i kolan - dobrej ofensywy jak się nie ma defensywy i choćby niezłych umiejętności bokserskich.

No i Dremor nie wyjeżdżaj z pseudonaukowymi tekstami żebym się fizyki uczył, bo nie mam 6 lat i takie banały rozumiem, tylko nie wmawiaj, że to była jakaś dynamiczna walka, bo o ile Overeem miał takie momenty o tyle Nelson ich prawie nie miał = Reem przyjął mało uderzeń, mała na nim była przez Nelsona presja wywierana czyli walka nie była tak zajeżdżająca. Reem był wyraźnie zmęczony a nie tylko zmęczony. Patrz jak Miocic atakował Nelsona a jak Reem.

Zmieniony przez - Steven0 w dniu 2015-03-16 14:26:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Skoro wiesz, to po chvj takie głupie pytanie, co trenowałem związanego z dynamicznym uderzeniem? Stwierdziłem tylko fakt, że dynamiczne ciosy są oznaką tego że pary mu trochę zostało.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ankieta do pracy magisterskiej- Kontuzje w MMA

Następny temat

Dodatkowe treningi

WHEY premium