SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tydzień przerwy- czy jeść prochy?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1741

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9064 Napisanych postów 82761 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699957
No be suple nie nadają się do sw
Będą Cię niepotrzebnie pompowały
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 112 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1083
Ktoś z Was niedawno pisał mi o 3g cytruliny przed SW...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6282 Napisanych postów 76102 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755216
Cytrulina przyjmowana bez argininy niekoniecznie będzie powodowała efekt pompy mięśniowej. Jednak ryzyko takie istnieje.

"Zaobserwowano też, że suplementacja cytruliną zmniejsza uczucie zmęczenia u przyjmujących ją uczestników badań naukowych, umożliwiając tym samym dłuższe kontynuowanie wysiłku (tutaj znakomicie uzupełnia się z beta-alaniną, która zwiększa poziom karnozyny, zmniejszając zakwaszenie komórek mięśniowych"

Tutaj możesz poczytać więcej na ten temat:

https://potreningu.pl/articles/3854/siedem-ciekawostek-na-temat-cytruliny

https://potreningu.pl/articles/2257/jablczan-cytruliny-poprawia-zdolnosci-wysilkowe-i-zmniejsza-zakwasy 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9064 Napisanych postów 82761 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699957
U mnie Tomku jest tak, że 14:45 posiłek, 16:30 trening. W poniedziałek walnę drinka z pomperów o 16:00. a nie z obiadem. A co z pomperami w przypadku boksu. A dokładnie cytrulinąą? Czasami odnoszę wrażenie, że te łapy takie ociężałe mam...
—-
Jeżeli odczuwasz pompę i czujesz ze ręce są ciężkie pomimo tego ze trening nie jest mega intensywny to znaczy ze citrulina nie jest dla Ciebie . Osobiście przed treningiem na macie nie stosuje tego typu środków bo działają na mnie niekorzystnie . Pozostań przy betaalaninie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 112 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1083
To 60 min przed boksem:

- 5g jabłaczanu
- 6g beta-alaniny
- 10g BCAA

?


Zmieniony przez - Sandelholz1991 w dniu 2019-10-09 17:49:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6282 Napisanych postów 76102 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755216
Według mnie wygląda to dobrze. Tak jak jednak pisałem, beta alaninię polecam podzielić na dwie mniejsze dawki. Jest to bardzo dużą ilość i takie rozwiązanie może być korzystniejsze w kwestii wykorzystania tego aminokwasu przez Twój organizm.

Jabłczan cytruliny 3 gramy powinno być dobrze. Im więcej, tym większe ryzyko uzyskania efektu pompy mięśniowej, co nie będzie pożądane w perspektywie późniejszego treningu bokserskiego. Sprawdź jednak na swoim organizmie. Testuj i wyciagaj odpowiednie wnioski.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 112 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1083
domer
Według mnie wygląda to dobrze. Tak jak jednak pisałem, beta alaninię polecam podzielić na dwie mniejsze dawki.


3g przed i 3g po?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Tak jak najbardziej mozesz podzielić betaalanine

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 112 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1083
Ale po co po treningu anibu? W beta chodzi o to, aby było przed...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9064 Napisanych postów 82761 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699957
Beta-alanina jest substancją o potwierdzonej naukowo skuteczności we wspomaganiu ogólnie pojętej formy sportowej, zwłaszcza w przypadku dyscyplin gdzie dominują wysiłki krótkotrwałe w przypadku, których większość potrzeb energetycznych zaspokajana jest w przemianach beztlenowych. Beta alanina nie jest suplementem działającym doraźnie . Najlepiej jest przyjmować beta-alaninę przed i po treningu, tak by zahamować działanie kwasu mlekowego (podczas treningu) oraz przyspieszyć regenerację mięśni po treningu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki smak białka allnutrition smakuje jak monte?

Następny temat

szejki białkowe

WHEY premium