SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trenuję bo lubię/ Crossfit według Moralnego/aktualne fotki s.16

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 38064

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
picie może być ,ale bez upicia ,bo wtedy zaczynamy sie cofac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A, no jak schodzi to luz, przynajmniej masz furtkę (odcięcie piwa), gdyby schodzić przestało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening z dnia 17.07.2012

Bieg po lesie:
Podbieg pod koszmarną górę - 5 minut.
Bieg po mniejszych górkach, nie wiem ile ich było.
W międzyczasie pompki w seriach 30-40-40-30

Czas - 56 minut.

Dzisiaj powalczyłem o górkę. Mniej-więcej w połowie był kryzys, miałem ochotę przerwać i złapać trochę tlenu, ale pobiegłem tym razem do końca. Na szczycie nie było czym oddychać, obojczyki paliły, bezwład w mięśniach zaj**isty. Musiałem minutę poczekać by wyrównać oddech i dopiero zacząłem pić, by się nie zachłysnąć. Potem bieg po mniejszych górkach wytrzymałem bez problemu. Generalnie ciężko się tu biega, nie ma nawet 10 metrów równego terenu, albo albo jest pod górę albo z góry Dobrze można się tu przygotować do rzeźnika albo skaala.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 489 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4886
Morales, co myślisz o takim rozpoczęciu crossfitu jak Starting Strenghtx3 + 2x trening ćwiczeń gimnastycznych i powiedzmy 2x cardio? Pytam o taki dziwny miks, bo wydaje mi się, że nie posiadam odpowiedniej bazy siłowej żeby brać się od razu za taki crossfit.

Zmieniony przez - Sourpuss w dniu 2012-07-17 22:29:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak nie posiadasz bazy siłowej, to zrób normalny trening FBW 3x w tygodniu + 2-3x trening biegowy w lesie. Nie zabieraj się teraz za CF, bo robienie z niskimi obciążeniami mija się z celem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 489 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4886
Tzn. Tak mi się wydaje, nie zależy mi na jakiejś mega masie mięśniowej. Nastawiał bym się bardziej na budowanie siły użytkowej, w raz z wytrzymałością siłową taką jak zapaśnicy.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to zrób sobie taki trening 5x5. On daje dobrą podstawę. Jeśli do tego będziesz zasuwał w lesie, będzie to najbardziej efektywna droga do tego, by zbudować fajną sylwetkę.
CF nie da Ci masy mięśniowej, jeśli nie masz dobrej ilości mięśnia, to się wysuszysz i nie będzie to za dobrze wyglądać.
BTW, jakim ciężarem robisz przysiad?

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2012-07-17 22:40:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 489 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4886
Czyli 5x5 i bieganie po lesie, przeplatane później interwałami do budowania wytrzymałości i kondycji, da?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sam zobaczysz. 5x5 wcale nie jest nudny. Robiłem go i jest na prawdę świetny do zbudowania podstawy. A treningi w lesie sam zobaczysz. Bieganie po górkach to jest masakra, ale na prawdę warto, nudził się nie będziesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening z dnia 20.07.2012

Niepełny man maker:
2x pompka, wypad nogami do tyłu, powrót, zarzut+wycisko-podrzut
5x8, 2x20kg

Dwa dni przerwy, więc dałem ostro ognia. Wcześniej nie robiłem z dwoma pompkami tylko z jedną. To mnie kosztowało zmniejszenie serii do 8 powtórzeń, ale za to zrobiłem 5 serii a nie 4 jak poprzednio.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Parę nieznanych ćwiczeń dla twardzieli - extremalna wytrzymałość, siła, sprawność!

WHEY premium