SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening split

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 448

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 100
Witam,

Chciałbym zacząć trening split. Jakos FBW nie satysfakcjonuje mnie, nie czuje wgl że ćwiczyłem.

Jak powinien być prawidłowo podzielony taki trening? 3 dni w tygodniu? I jak odpowiednio podzielic partie mięśni na dany dzień?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657

To nie jest tak, że jedna forma treningu jest lepsza od drugiej zarówno trening całościowy jak i trening dzielony ma swoje plus kwestia Twojego podejścia do treningu.
Trening fbw to świetna opcja ale z założenia przeważają w nim ćwiczenia wielostawowe jeśli więc masz przeciwwskazania medyczne do podstawowych ćwiczeń jak wiosłowania martwy ciąg, wiosłowania, przysiady to tutaj też masz spore ograniczenia.

Znam natomiast osoby, którym formuła treningu fbw nie przypadła do gustu i zdecydowanie wolą trening dzielony nawet z partią trenowaną częściej niż raz w tygodniu. Nie wiem jak długo trenowałeś planem fbw, ale to zmęczenie treningowe, o którym piszesz najczęściej pojawia się wraz z trwaniem mikrocyklu gdzie intensywność treningowa się zwiększa z treningu na trening.

Tak czy inaczej podstawą dla Ciebie jest prawidłowe określenie co Ci wolno, a czego nie u lekarza lub fizjoterapeuty. Bo bezpieczeństwo Twojego treningu jest istotne jeśli masz jakieś przeciwwskazania do konkretnych ćwiczeń to ich nie wykonujesz ale nie może też być sytuacji, w której trenujesz tylko klatkę piersiową i bicepsy bo możesz.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-11-14 14:00:06

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33073 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Nikt ci nie doradzi bo nic nie wiadomo o tobie więc jeśli oczekujesz lepszego podejscia do twojego tematu to sam zaprezentuj lepsze podejscie :) https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html  .Odnośbie planów masz tutaj fajny temat wiec poczytaj i jak coś ułożysz to daj do oceny https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html  wiedz że na twoim poziomie to włąsnie FBW da najlepszy bodziec do rozwoju bo masz mniejszy a częstszy bodziec a klasyczny split nie jest dobrym planem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 100
Sam własnie teraz nie wiem czy lepszy FBW czy split. Wiem, że na pewno nie powinienem ćwiczyć pleców siłowo oraz na pewno takich ćwiczeń gdzie mam się schylać, to mam oradzane ze względów medycznych. W takim wypadku też mimo tego lepszy byłby FBW?

Do dyspozycji mam tylko hantle i ławeczkę w domu. A co do tego jak dotychczas ćwiczyłem to po FBW nie czułem jakoś że wystarczająco popracowałem klatką piersiową czy bicepsami, tricepsami po prostu nie czułem wgl zmęczenia tej partii mięśni. Więc pomyślałem że może lepszy split gdzie się skoncentruje mocno nad daną partią mięśni


Zmieniony przez - Sono223 w dniu 2022-11-13 19:03:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33073 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
Zdecydowanie FBW lepszy jak SPLIT tym bardziej dla ciebie , dlaczego nie możesz cwiczyc pleców ? jelsi masz jakies wady postawy lub dolegliwosci bólowe to trzeba to skonsultowac ze specjalistą ( fizjo ) bo w wielu przypadkach właśnie trzeba cwiczyc aby wzmacniać dane partie , luzować przykurcze itp co może znacząco wpłynać na korektę wad czy poprawę komfortu życia . Majac hantle i ławeczkę można zrobić doskonały trening całego ciała a jak do tego masz dobre gumy powerband to zrobisz każde ćwiczenia ..To że nie czujesz danej partii nie znaczy ze ona nie pracuje , ty jako poczatkujacy nie masz takiego czucia mieśniowego i też najpierw trzeba opanować technikę odpoweidnią
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki trening wybrać aby poprawić wynik w danym ćwiczeniu

Następny temat

Kilka pytań od początkującego

WHEY premium