SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening pod kierunkiem rion

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4685

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Szczerze to nie jest on zbyt rozbudowany, tak się jeszcze zastanawiam czy można go jakoś bardziej zmodyfikować. Nie będę ukrywał, że dotychczas byłem na treningu jaki mi przygotowywali na potreningu. pl ale z uwagi na to, że chcę się czegoś nauczyć postanowiłem właśnie założyć tutaj temat.

Jeszcze mam takie pytanie. Tym treningiem będę chciał popracować miesiąc, a później co radzisz zrobić aby go zmodyfikować ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777694
Jak na fbw to jest rozbudowany. Osobiście jestem zwolennikiem wykonania na planie fbw 4-5 ćwiczeń w długiej rampie trzymania się samych podstaw.

6 tygodni możesz spokojnie nim polecieć a co później ? masz możliwość trenowania 4 razy w tygodniu ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Rampa czyli 5x5 ? No właśnie obecnie byłem na planie, gdzie trenowałem 4x w tygodniu. Teraz chciałem poćwiczyć tylko 3x w tygodniu, ale myślę że po tych 6 tygodniach będę mógł spokojnie wrócić do poprzedniej formy tj. 4x w tygodniu trening.

Jeszcze mam kwestie odnośnie zwiększania obciążenia. Starać się zwiększać z serii na serię i tak jak wcześniej pisałeś, gdy będę miał zastój cofnąć się wówczas z obciążeniem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777694
Rampa to nie 5 x 5
Jak jesteś w stanie 4 sesje treningowe wykonać to kolejnym planem mogłoby być push pull 4 razy w tygodniu.
Tak obciążenie z serii na serię dokładasz. Przy zastoju z ciężarem albo zmiana ilości powtórzeń albo cofka z ciężarem. Ewentualnie zmiana tempa

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Nie jestem pewien najwyżej mnie popraw. Ale czy w rampie nie chodzi o 6x6, gdzie zaczynam małym obciążeniem a kończę maksymalnym ?

Ok, załóżmy że mam zastój z ciężarem i będę chciał na przykład zmienić ilość powtórzeń. W przypadku wyciskania na płaskiej uciąć z 12-8 na 10-6 ? Do jakiego zakresu powtórzeń mam nie schodzić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777694
Jak schodzić z powtórzeniami to zmniejszać liczbę o 2 oczywiście przy pozostałych parametrach niezmiennych.
Rampa w założeniu nie ma określonej liczby serii zaczynasz od niskiego ciężaru dokładając jakąś wartość ciężaru do momentu, w którym jedne z określonych parametrów ćwiczenia nie zostaje zachowany.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Oczywiście przed każdym ćwiczeniem zaczynam z obciążeniem rozgrzewkowym ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777694
Tak porządna rozgrzewka musi być bez tego się nawet nie zaczyna treningu. To niezbędny element treningu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Dobra. Dzięki wielkie za pomoc. Odezwę się niebawem jak wygląda sytuacja z postępami.

Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
W planie "B" nie ma nic konkretnego na barki. Tak zostanie ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to coś da ?

Następny temat

Plan na redukcję na 2 dni siłownia + kickboxing + sauna

WHEY premium