SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening pod kierunkiem rion

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4684

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Wczoraj miałem trening tym planem i póki co jest wszystko w porządku. Gdyby coś się negatywnego pojawiło poinformuje o tym :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Na ten moment wszystko jest w porządku. Jeżeli mam w danym ćwiczeniu założony zakres powtórzeń tj 12-8 i w ostatniej serii zrobię 7 powtórzeń. Wówczas taki wynik jest do przejścia czy na następnej sesji treningowej zrobić tym samym ciężarem, ale 8 powtórzeń ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Zostaw ciężar ten sam oczywiście przy tym samym założonym tempie bo ono też jest istotne z punktu widzenia prowadzenia serii.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Jeżeli chodzi o tempo to co masz na myśli ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Chodzi o to w jakim tempie wykonujesz poszczególne fazy ćwiczenia. Bo inaczej cieżarowo będzie wyglądał przysiad jeśli faza negatywna będzie wynosić 2 sekundy a inaczej jak będzie wynosić 4 sekundy. Ważne, żeby to sobie określić i pilnować tego.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Aha. Ostatnio robiąc wyciskanie na płaskiej przyjąłem sobie tempo opuszczania sztangi 4sekundy i muszę przyznać, że fajnie czułem pracę klatki piersiowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Bo tempo jest podstawowym parametrem treningowym, o którym niestety większość zapomina. Jak się wprowadzi tempo sensowne do treningu to odczucia potrafią być o 180 stopni odmienne

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Człowiek cały czas się uczy uprawiając ten sport :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
No tak, jak wprowadzisz sensowne tempo do podstawowych ćwiczeń to ciężar leci na pysk ale to później procentuje.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
A co gdy mam założony zakres ruchu tj. 12-8 a w pewnym momencie spadnie mi do 5 powtórzeń ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to coś da ?

Następny temat

Plan na redukcję na 2 dni siłownia + kickboxing + sauna

WHEY premium