SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DO Apokalipsy - trening pod sporty walki #2

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2243

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 732 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4130
Siema Apok :) jak zwykle mam problem i jak zwykle zwracam się do Ciebie w nadziei na twoją profesjonalna pomoc :)
Więc na początek ankieta:

1.PŁEĆ : Mężczyzna
2 .WIEK: 21
3 .WAGA: 82
4.WZROST: 177
5 .WYMIARY:
-Biceps: 39
-Klata: 115
-Udo: 62
-Talia: pas 79
6 .STAŻ NA SIŁOWNI: 3 lata
7.CEL TRENINGOWY : redukcja jakościowa.
8.UPRAWIANE INNE SPORTY : siłownia/mma
9.DOSTĘP DO SPRZĘTU (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : drążek, sztanga, sztangielki + obciążenie + ławeczka
10 .POZIOM BF% - 12%
11 .TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIĘCIA (TYP BUDOWY): skrajny endomorfik
12 .WYNIKI SIŁOWE;
-Klata: 120 (seria)
-Przysiad: 100 (seria)
-Martwy ciąg: 140 (seria)
13. CZY MASZ DIETĘ; [jaką, jak oceniasz jej skuteczność]? mam. skuteczna
14.PRZECIWWSKAZANIA MEDYCZNE : brak
15. CZY STOSUJESZ ODZYWKI, SUPLEMENTY : PODSTAWA - białko (na wypadek braków i po treningu), vitamin multiple sport, omega-3

Tydzień wygląda tak:
pon, śr, pt - siłownia (poniższy trening)
wt, czw, sob - MMA (godzina stójki - sparing + 30 minut parteru + sparing).
Dotychczas ćwiczyłem treningiem _knife'a_ z forum Body factory
[http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568]
modyfikowałeś mi go i wyglądał on tak

TRENING A:
---> POWER CLEAN 5 X 5 (DYNAMIKA)
---> WYCISKANIE HANTLI NA SKOSIE 5 X 5 (Klatka)
---> WIOSŁOWANIE 5 X 5 (Plecy)
---> PRZYSIAD PRZEDNI 5 X 10 (nogi)

TRENING B:
---> CLEAN AND JERK 5 X 5 (DYNAMIKA)
---> WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC 5 X 5 (Klatka)
---> MARTWY CIĄG 5 X 5 (plecy i nogi)
---> PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU 5 X 10 (plecy)
---> PRZYSIAD TYLNY 5 X 5 (nogi)

Przyniósł dobre rezultaty masowe i siłowe.
Teraz czas na zmianę co myślisz o takim treningu ...

TRENING A:
--->Thrusters 5x5 - przysiad + wycisko-podrzut (DYNAMIKA)
--->Wyciskanie hantli leżąc 5x5 (klatka)
--->Martwy Ciąg 5x5 (głównie plecy i nogi)
--->Przysiad przedni 5x5 (nogi)

TRENING B:
--->Clean High Pull 5x5 (DYNAMIKA)
--->Pompki na poręczach 5x10 (klatka)
--->Podciąganie na drążku* 5x10 (plecy)
--->Przysiad tylni 5x5 (nogi)

więc teraz UWAGI:

1) * dałem TYLKO drążek - zastanawiałem się nad wiosłowaniem ale niestety mam nauczkę z poprzedniego treningu. Łącząc tak cięzki trening z przysiadami, rwaniem, MC, wiosłowaniem z sportami walki i ostrymi sparingami w parterze mój dolny odcinek pleców bolał jak cholera :) pod koniec - przy dużych ciężarach.

Z tej okazji że jest to redukcja postanowiłem że ten trening nie będzie tak intensywny jak poprzedni. Robiłem w poniedziałek wiosłowanie 100 kg i przysiad dwa dni później MC 120 kg i znów przysiady ... treningi sportów walki to była po prostu masakra - tam mnie bolały prostowniki że dobrze balansów nie mogłem zrobić podczas stójki.

Tak więc z góry dzięki za poprawienie mojego planu :)
Dzięki

Zmieniony przez - pempuszek w dniu 2010-03-19 13:58:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 732 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4130
"jesli jednak uważasz, ze trening wytrzymałościowy jeszcze jest Ci potrzebny to ok"

No niestety mam małe kłopoty pod koniec 3 rundy :) więc wole popracować nad tym.
ale ok dzięki za pomoc po raz kolejny :) 3maj się pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...jutro zerknę dokladniej, zastanawiam sie jakby w takiej sytuacji wykonac taki "manewr" ktory dałby choćby jeden dzień treningowy w tygodniu w którym dolne plecy nie pracowalyby...ale zobaczymy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 732 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4130
byłbym bardzo wdzięczny :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
1) * dałem TYLKO drążek - zastanawiałem się nad wiosłowaniem ale niestety mam nauczkę z poprzedniego treningu. Łącząc tak cięzki trening z przysiadami, rwaniem, MC, wiosłowaniem z sportami walki i ostrymi sparingami w parterze mój dolny odcinek pleców bolał jak cholera :) pod koniec - przy dużych ciężarach.

to wlaściwie jest w pewnej mierze nieunikmnione jesli trenuje sie dwa sporty jednocześnie- tak jak tutaj.
aby to wyeliminować musiałby byc każdy z treningów oddalony od siebie conajmniej kilka dni, a oczywiście że to niemozliwe


Z tej okazji że jest to redukcja postanowiłem że ten trening nie będzie tak intensywny jak poprzedni. Robiłem w poniedziałek wiosłowanie 100 kg i przysiad dwa dni później MC 120 kg i znów przysiady ... treningi sportów walki to była po prostu masakra - tam mnie bolały prostowniki że dobrze balansów nie mogłem zrobić podczas stójki.

natomiast tutaj nie polecam jednak zbytnio odpuszczac treningów- raczej zastosuj obnizenie obciążen i stopniowe ich zwiekszanie, problem powyższy[nawiązując do zmęczenia prostowników] nie bedzie tak jaskrawy, wystąpi tez później, czyli pod koniec cyklu gdy dojdziesz do max. obciążeń.

a teraz plan;

ten, ktory przedstawiles jest ok., zastanawiam sie tylko czy nie byłoby w tej fazie lepiej plan rozłozyc na 3 dni, a w trzecim wrzucic wiecej ćwiczeń mniej podstawowych, lecz wykonywanych w kształcie treningu obwodowego/gigantserii
w tym dniu można by dac 2 ćwiczenia podstawowe, nastepnie 3-4 uzupelniające zbudowane na ww. zasadzie malego obwodu...


TRENING A:
--->Thrusters 5x5 - przysiad + wycisko-podrzut (DYNAMIKA)
--->Wyciskanie hantli leżąc 5x5 (klatka)
--->Martwy Ciąg 5x5 (głównie plecy i nogi)
--->Przysiad przedni 5x5 (nogi)

trening [B] C;
1.coś na dynamikę[wedle wyboru] 5*5
2.wioslowanie jednorącz sztangielką 5*5

3a.żuraw
3b.podciaganie na drążku w wersji na biceps
3c.czachołamacze


TRENING B[C]:
--->Clean High Pull 5x5 (DYNAMIKA)
--->Pompki na poręczach 5x10 (klatka)
--->Podciąganie na drążku* 5x10 (plecy)
--->Przysiad tylni 5x5 (nogi)



Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2010-03-21 13:14:46

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2010-03-21 13:21:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 732 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4130
raczej zastosuj obnizenie obciążen i stopniowe ich zwiekszanie

czyli np od tygodnia 1 do 4 zwiększać, po 4 tygodniu zjechać znowu do ciężaru początkowego i zwiększać od tygodnia 5 - 8 ?

CO do treningu - twój pomysł mi się podoba.
Wtedy miałbym
Poniedziałek - Trening A
Środa - trening B + obiegówka
Piątek - Trening C

Co do trening B:
1) Wyrzut hantla w bok 5x5 - filmik dam na samym dole.
2) Wiosłowanie 5x5 (wolałbym jednak sztangę - więcej kg założę)

3a - żuraw - zobaczymy jak to wyjdzie w razie czego jest jakiś zamiennik ? :)
3b - wersja na biceps czyli ?
3c - czaszkołamacz czyli francuz - pasuje :)

w takim układzie stosowac jakiś zmienny schemat typu a-b-c, b-c-a, c-b-a ? :) czy cały czas a-b-c-a-b-c-a-b-c... ?

co do tego dynamicznego wyrzutu - znalazłem go na www.tmuscle.com 
jest na tym filmiku:




--- > Lateral throw from the floor - między 1:56 a 2:10

pozdrawiam

Zmieniony przez - pempuszek w dniu 2010-03-22 09:31:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
raczej zastosuj obnizenie obciążen i stopniowe ich zwiekszanie

czyli np od tygodnia 1 do 4 zwiększać, po 4 tygodniu zjechać znowu do ciężaru początkowego i zwiększać od tygodnia 5 - 8 ?


może być na dwa razy, może byc też na jeden raz- wtedy zwiekszasz przez calośc cyklu a skoki sa mniejsze; wybierz co uważasz za efektywniejsze

CO do treningu - twój pomysł mi się podoba.
Wtedy miałbym
Poniedziałek - Trening A
Środa - trening B + obiegówka
Piątek - Trening C


myslę, ze powinnio byc ok, rotacji tutaj nie bedzie- odpowiadam na ostatnie pytanie...

Co do trening B:
1) Wyrzut hantla w bok 5x5 - filmik dam na samym dole.


myslę, ze sie nada -akurat do tego dnia


2) Wiosłowanie 5x5 (wolałbym jednak sztangę - więcej kg założę)

jedyne co można zastosowac to wiosłowanie końcem sztangi jednorącz- napewno widzialeś bo jest to jedno ze sztandarowych ćwiczeń u Knife czy Wodyna[jeśli jednak nie to poszukam go]

3a - żuraw - zobaczymy jak to wyjdzie w razie czego jest jakiś zamiennik ? :)

trudno go zastąpić, jesli nie bedziesz mógl go wykonywac to sprobujemy szukac jakiegos zamiennika; mc na prostych, "dzien dobry", przysiad klęcząc...

3b - wersja na biceps czyli ?

tu jednak po namysle zrezygnujemy z tego- uginanie ze sztangielkami stojąc[oburącz] z lekkim wahnięciem tułowia[troszku dynamicznie]- taka wersje bym sugerował

3c - czaszkołamacz czyli francuz - pasuje :)

tak, z tym, ze nie z przesadna izolacją[dopuszczałbym pewien ruch w stawach barkowych]

w takim układzie stosowac jakiś zmienny schemat typu a-b-c, b-c-a, c-b-a ? :) czy cały czas a-b-c-a-b-c-a-b-c... ?

jw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 732 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4130
Ok więc rotacji nie będzie.

Co do wiosłowania końcem sztangi jednorącz gdzieś to już faktycznie widziałem i poszperam za tym.

Wczoraj próbowałem żurawia ale z naciskiem na fazę opuszczania tułowia. Jak najwolniej opuszczałem, przy końcu lekkie wybicie i do pozycji startowej - więc zostawiamy.

Ok uginanie ramion z lekką kołyską :)

Zrozumiałem francuz ale bez nadmiernej izolacji

REASUMUJĄC to wszystko:
Trening A wiadomo
Trening C - też

teraz trening B:
Zaczynam
Wyrzut hantla 5x5 i później wiosło jednorącz 5x5

I teraz co z żurawiem, uginaniem i francuzem ?
Ile powtórzeń, serii, obiegów ? Wiem że jedno po drugim 3a -> 3b -> 3c. ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
wszystko ok.

żuraw, uginanie, czachoł. robisz w 3-4 obiegach po 6-8, max. 10 powt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 732 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4130
Żuraw 6-8 powt
Uginanie 6-8 powt
czach. 6-8 powt

przerwa tak z półtorej minuty i powtórzyć ten obieg z 3-4 razy teraz si ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak, przerwę reguluj tak aby był to stosunek najkrotszego odpoczynku przy niezmienionych -w dol- obciązeniach, bo oczywiście mala progresja może jak najbardziej być...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 732 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4130
A może by tak w środę, nie robić treningu w stylu obiegówki tylko po prostu czysta obiegówkę ? Spalanie + trening kondycyjny ?

Chwaliłem sobie zawsze tą obiegówkę:
--Martwy Ciąg
--Martwy Ciąg na prostych nogach
--Wiosłowanie
--Power Clean (zarzut sztangi)
--przysiad przedni
--Push Press
--przysiad tylni
--"dzień dobry"

To wszystko z użyciem sztangi. Jedno po drugim jako jeden obieg. na początek po 6 powtórzeń dalej przerwa 90 sekund i kolejny obieg po 5 powt... przerwa 90 sekund i obieg po 4.. 90.. 3...90...2...90...1 powt i koniec :)
Naprawde nieźle daje w kość nawet przy sztandze 30 kg.

Źródło - http://www.tmuscle.com/free_online_article/sports_body_training_performance/screw_cardio_four_complexes_for_a_shredded_physique

co o tym sądzisz co byś zmienił ?

Było by
Poniedziałek - Trening A
Wtorek - MMA
Środa - obiegówka
Czwartek - MMA
Piątek - Trening B
Sobota - MMA
niedziela - Off
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plecy - srodkowa czesc czworobocznego?

Następny temat

Planik do oceny

WHEY premium