SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening pleców

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1344

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Witajcie....mam serdeczną prośbe o wypisanie jakiś ćwiczeń na mięśnie pleców...niestety ćwicze z kolegą w piwnicy wiec nie mamy dostępu do wielu przyrządów......obciążenia mamy 80kg...sztanka prosta , hantle , cieżary 1kg , 1.25kg , 2kg, 5kg , 10kg.....oraz ławeczka do brzuszów oraz do robienia klaty (nie wiem czy tak się to nazywa, w każdym razie chodzi o tą główną ławczke)....niestety nie dysponujemy drążkiem...i macie polecić jakieś ćwiczonka ??

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958378
no to podobnie jak w chwili obecnej mam ja Mialem 3 m-ce przerwy a obecnie powoli "rozgrzewam" mięśnie na silce u kumpla, ma prawie identyczny sporzet co wy , takze bez drążka I niestety jest to - przynajmiej dla mnie duzy problem Dlatego staram sie podciagac na czym innym , moze Wy tez poszukajcie czegos co mogloby zastąpić drążek - bo nie oszukujmy się podciagania to podstawowe ćw. na plecki - moze to być jakaś mocnq gałąź, trzepak czy coś zawsze sie cos znajdzie No ale oprócz tego ,z tym sprzetem który posiadacie także da się sporo zrobić

Więc tak:
1.Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia: 4serie * 12/10/8/8-6 powt. (ewentualnie zamiast sztangi mozecie uzyc sztangielek - ale raczej za lekkie macie do tego cwiczenia )
2.Martwy ciąg 3-4 * 12/10/8/ew.8 powt.
3.Szrugsy ze sztangą/sztangielkami 3 * 12/10/8

no i jak pisalem wczesniej, poszukajcie moze znajdziecie cos ,co mogloby zastapic drazek ..wtedy podciaganie dajcie jako pierwsze ćwiczenie..do trenignu mozna dorzucic jeszcze kilka cwiczen ,m.in.: przenoszenie sztangi/sztangielki w lezeniu na lawce takze pracują wtedy miesnie plecow, chociaz ja to ćwiczenie wykonuje przy treningui klatki bo mi ją świetnie pomouje na koniec sesji

pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
dziękuje serdecznie za rady...jak mam być szczery to ja robiłem obecnie ćwiczenia na plecki

szrugsy oraz wiosławanie w normalnym i w wąskim uchwycie....

martwego nie robie bo dolne partie kręgosłupa mnie bolą od tego...od brzucha tak samo ale brzuszek robie obowiazkowo...


mam jeszcze pytanie !

bo ja robie szrugsy 4 x 30 powtórzeń 46kg obciążeniem....o obciążenie mio nie chodzi ale o ilość ??? czy lepiej zwiększyć obciążenie i zmniejszyć powtórzenia ??

SOGa już masz

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958378
ok , skoro dolny odcinek boli to go w zadnym wypadku nei przeciążaj , zdrowie najwazniesze Tak samo uwazaj przy treningu brzucha , bo z wlasnego doswiadczenia wiem,ze kontuzja tych partii plecow jest bardzoo nieprzyjemna. Co do szrugsow robisz za duzo powtorzen, skoro nie mozesz robic martwego to przy szrugsach mzoesz zrobic tak: 4 serie * 15/12/10/8 powtorzen czyli np. bierzesz 55kg i robisz 15powtorzen, a pozniej dorzucaj po 5kg i rób ilosc powtorzen jak napisalem powyzej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
dzięki serdeczne....wiem zdrowie najważniejsze...do tego ja jestem piłkarzem (bramkarz 4-ligowy :) więc ból pleców nie pomaga.....dzięki jeszcze raz za rady..soga już dałem

pozdrawiam

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 398 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4529
Szrugsy minimum 15 powtórzeń tak jak łydki, brzuch i przedramię.
Co do podciągania to się zgodzę-musisz sobie jakiś drążek sprawić bo jest to nieocenione ćwiczenie tym bardziej że wyciągu nie masz. A co do treningu brzucha to też mnie kiedyś plecy przy nim bolały ale wyeliminowałem błędy w technice wykonania i teraz nie mam z tym problemów.

(L)-To My

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mawashi, Michail, Filar- błagam pomóżcie:-((((.

Następny temat

jak zwiekszyc pupe??

WHEY premium