SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening pleców a kręgosłup...

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5283

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Chciałbym zaznajomić Was z moim problemem i poprosić o poradę. Mianowicie przy treningu pleców odczuwam bóle kręgosłupa. Zdarza mi się to przy martwym ciągu i wiosłowaniu sztangą. Obciążeń na pewno nie mam za dużych. Kręgosłup staram się też układać poprawnie. Nie mam pasa kulturystycznego, czy coś takiego mogłoby pomóc?? Jeżeli jednak znacie ćwiczenia, które mogłyby zastąpić wyżej wymienione ćwiczenia innymi nie obciążającymi tak kręgosłupa, byłbym wdzięczny. Ja myślę o wiosłowaniu sztangielką i podciąganiu. Z góry dzięki za odpowiedzi. Tylko proszę nie odsyłać mnie do Atlasu Ćwiczeń, bo ten już mam wyryty ...
Pozdrawiam

"Żyj najlepiej, jak potrafisz...
Wolność i miłość - zobaczysz co to znaczy..."
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Agony-ten tekst:"Tylko proszę nie odsyłać mnie do Atlasu Ćwiczeń, bo ten już mam wyryty ... "-jest chyba pisany nieco na wyrost,albo masz słaba pamięć-poczytaj jednak troszkę uważniej AĆ-i znajdziesz z pewnością coś dla sibie-to Ci gwarantuje.


Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3058 Wiek 55 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 36772
wg mnie przy tych cwiczeniach pas zabezpieczający jest obowiązkowy
spróbuj jeszcze troche zjechac z ciezarem do czasu ustania tego bólu
ewentualnie odstaw te cwiczenia i dodaj drązek i wszelkiego rodzaju sciaganie wyciagu - jesli te bóle nie ustąpią konieczna konsultacja z lekarzem - z grzbietem nie ma żartów...

Pozdrawiam

Kilop

Pozdrawiam
Kilop

Doradca w dziale Trening

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pas nie jest obowiazkowy. Wrecz czasami moze nawet przeszkadzac. To plecy maja byc mocne a pas nie ma tu nic do rzeczy.]
Co do bolu - zalezy jaki to jest bol, moze to tylko zakwasy, a moze masz
po prosatu cos nadwyrezonego.
Po pierwsze:
Czy nie masz skrzywienia kregoslupa - bo od tego moga byc wszelkie problemy.
Czy wykonujesz poprawnie cwiczenie, caly kregoslup musi byc prosty, a czesto wiele osob jest za slabo rozciagnietych i w pochyleniu wygina (nawet bardzo nieduzo) dolny, ledzwiowy odcinek kregoslupa. I to juz wystarczy.
Jak robisz ten martwy? Ma on prawie przypominac przysiad.

bst
Happy HIT follower
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Dokładnie-sporo zależy właśnie od techniki wykonaia ruchów ćwiczeń-polecam opisy w Atlasie Ćwiczeń.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skrzywienia kręgosłupa nie mam. Możliwe, że jest to wina niedokładnie ułożonych pleców przy wiosłowaniu sztangą, bo bóle odczuwam w lędźwiowej części kręgosłupa. Co do martwego ciągu, to wykonuję go poprawnie (tak mi się przynajmniej wydaje), a odczuwam praktycznie taki sam ból. Obciążenia mam naprawdę niewielkie i chyba nie będzie sensu ich jeszcze zmniejszać...
Co do ćwiczeń na wyciągu - rzadko kiedy mam okazję, bo ćwiczę w domu. Jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie - z góry dzięki.
Aha, jeżeli miałbym iść do lekarza, to do którego??

"Żyj najlepiej, jak potrafisz...
Wolność i miłość - zobaczysz co to znaczy..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Jeśli chodzi o ćwiczenia zastępcze to wiosłowanie w opadzie tułowia można zamienić wiosłowaniem na ławeczce poziomej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Freju, mógłbyś mi przybliżyć jak mniej więcej się to wykonuje?? Tzn. jak powinienem się na tej ławce ułożyć i w jaki sposób brać się za sztangę. Dzięki wielkie...

"Żyj najlepiej, jak potrafisz...
Wolność i miłość - zobaczysz co to znaczy..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Acha, jeszcze jedno - ten ból to na pewno nie są zakwasy, bo odczuwam go zaraz gdy odkładam sztangę... Przez to do następnych serii muszę się bardzo sprężać, ale jakoś idzie... Z tym, że to kręgosłup, sami wiecie. Nie można tego olać.

"Żyj najlepiej, jak potrafisz...
Wolność i miłość - zobaczysz co to znaczy..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może spróbuj bardzo dokładnie się porozciągać przed ciągiem i po każdej serii też rozciąganie (spokojne, nie gwałtowne), konkretnie chodzi mi o skłony o prostych nogach, skłon najgłębiej jak się da (na przykład tak żeby palcami dotknąć ziemi), w takiej pozycji z 10 sekund, potem, jeżeli się da, zejście trochę niżej (dotknięcie dłoniami) i tak dalej, spokojny powrót - wyprost i po minucie znowu. I przy tych skłonach nie napinaj mięśni i nie ciągnij w dół "na siłę".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Agony mam podbny problem.
Ja z nim poradziłem odpuściłem se wiosłowanie sztanga na jeden trening i rzeszło. Mi to pomogło.

<<<<Jeśli chcesz komuś obić twarz najpierw ją sam musisz nadstawić>>>>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest to zaprezentowane w Atlasie Ćwiczeń - Trening mięśni grzbietu ćw.13
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cykl roczny - do oceny

Następny temat

Plan na rzezbe

WHEY premium