Plecy są drugą co do wielkości grupą mięśni po nogach. Ich zbudowanie wcale nie jest taką prostą sprawą. Dobra i efektywna sesja treningu pleców może być tak samo wyczerpująca, jeśli nie bardziej niż trening nóg. Trzeba naprawdę dobrze skupić się na technice wykonywania ćwiczeń, aby uzyskać efekty. Problemu z tym na pewno nie ma trzykrotny mistrz Classic Physique Olympia Chris Bumstead.

Trochę więcej o Chrisie… Urodził się 2 lutego 1995 roku w Ottawie w Kanadzie i przez całe dzieciństwo uprawiał różne sporty. Grał w piłkę nożną, baseball, koszykówkę i hokej w szkole średniej. CBum zaczął podnosić ciężary w wieku 14 lat i zakochał się w siłowni na dobre. Po zbudowaniu czegoś, co uważał za dobrą sylwetkę, Bumstead poznał chłopaka swojej siostry zawodowego kulturystę Iaina Valliere i wszystko zaczęło się zmieniać na lepsze. Chris uwierzył, że może startować w zawodach i stać się najlepszym.

W 2016 roku Chris w wieku 21 lat zdobył kartę profesjonalisty i zabrał do domu trofeum IFBB North American Bodybuilding Championship. Mówi, że czerpie inspirację z kulturystów złotej ery. Koncentruje się na utrzymaniu wąskiej talii i budowaniu szerokich ramion. Można śmiało powiedzieć, że CBum jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej „estetycznych” kulturystów naszych czasów. Budowanie szerokich pleców jest jednym z głównych celów treningowych Chrisa Bumsteada. Jak wygląda jego trening na tę partię mięśniową?

 

1. Martwy ciąg:  6 serii po 6-8 powtórzeń

2. Wiosłowanie hantlami chwytem jedną ręką: 4 serie po 10-12 powtórzeń (każde ramię)

3. Ściąganie linki wyciągu dolnego:  4 serie po 10-12 powtórzeń

4. Ściąganie drążka wyciągu górnego wąsko:  4 serie po 12-15 powtórzeń

5. Ściąganie drążka wyciągu górnego szeroko:  2 serie po 12-15 powtórzeń (dropset)

6. Przenoszenie hantla zza głowy  4 serie po 10-12 powtórzeń

7. Prostowanie tułowia na ławce rzymskiej:  2 serie do upadku mięśniowego

Pod koniec treningu pleców wg Chrisa Bumsteada Twoje mięśnie z pewnością zapłoną. Ważne jest, aby obniżyć ciężar i skupić się na napinaniu pleców przy każdym powtórzeniu. Jesteście fanami sylwetki Chrisa tak jak my?

Komentarze (11)
rarytas1

Myślałem, że to kolejny karzeł a on ma 185 cm wzrostu. Fotka przed lustrem to jakaś parodia bo gość wygląda na niej jakby miał metr pięćdziesiąt w butach

1
K0currro

Trening dosc typowy dla goscia na soku. Natural jadac na takiej objetosci, zrobi tyle progresu, co nic.

2
rarytas1

Naturale z natury robią tyle progresu co nic

1
K0currro

Gosciu, czytam twoje wypowiedzi i one naprawde niewiele prawdy ze soba niosa.

0
blabrz

Zawodnicy Classic powinni być zdecydowanie lepiej opłacani. To oni reprezentują uosobienie kulturystyki a nie dziwolągi z Open.

1
lordknaga

I tak i nie, bo dziwolagi w open przyciagaja wiecej atencji i tez tej negatywnej. To tak jak do cyrku idzie sie ogladac klaunow i dziwolagi, od setek lat pokazuja to samo a ludzie ciagle chodza ogladac :)

0
hewehmunja

i co niby on robi 26 serii na 1 treningu pleców ?

0
lordknaga

i ze to malo czy duzo?

0
rarytas1

Patrząc na jego plecy to dobrze robi

0
hewehmunja

a od lat mowia by robic 12 seri na duze partie i 5-9 na małe

26 to w cholere taki trening to ze 2h a dorian yates mowil 3x w tyg po 45 min

0
SHHO

Hooy wi
O co w końcu chodzi i co jest dobre

0